Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest Thread i jak współpracuje z moim inteligentnym domem?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest Thread i jak współpracuje z moim inteligentnym domem?

Inteligentna technologia domowa może nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także sprawić, że codzienne zadania, takie jak włączanie świateł, regulacja temperatury lub sprawdzanie, kto stoi przed drzwiami, będą wygodniejsze. I jest tylko coraz lepiej. Nowa technologia o nazwie Thread® obiecuje większą wydajność, bezpieczeństwo i szybkość dla mniejszych urządzeń w Twoim inteligentnym domu.

Ale jak działa Thread? A co to jest inteligentny dom Thread?

W AKKO nie tylko dbamy o Twoją technologię: uczymy Cię, jak wydobyć więcej z urządzeń napędzających Twój świat, niezależnie od tego, czy chcesz wybrać odpowiedni router Wi-Fi do swojego domu, czy też dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać inteligentne wtyczki. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Thread.

Czym jest Thread i jak współpracuje z inteligentnymi domami?

Thread to technologia sieci kratowej, która łączy Twoje małe inteligentne urządzenia — od czujników ruchu po zamki do drzwi — i oferuje lepszy, bardziej wydajny sposób ich współpracy. Wątek jest wbudowany w inteligentne urządzenia. Aby z niego korzystać, potrzebujesz routera Thread Border, który połączy sieć wątków z domową siecią Wi-Fi. Gdy już to zrobisz, każde urządzenie kompatybilne z Thread — do 250 jednocześnie — będzie mogło się łączyć, niezależnie od producenta.

Niektóre typy routerów brzegowych wątków obejmują:

 • Apple® HomePod® Mini
 • Apple TV® 4K (2. generacji)
 • Routery Wi-Fi Eero® (Wi-Fi 5 i nowsze)
 • Punkty i routery Wi-Fi Google Nest™
 • Gniazdo Google Hub Maks™
 • Gniazdo Google Hub (2. generacja)
 • Nanoleaf® Kształty, Linie, Elementy

Dlaczego Thread jest ważny dla inteligentnych domów?

Dzięki Thread Twój inteligentny dom będzie inteligentniejszy. Twoje urządzenia będą działać szybciej i bardziej niezawodnie na większym obszarze i będą zużywać mniej energii niż w przypadku Wi-Fi. Ponieważ Thread łączy ze sobą inteligentne urządzenia, sieć może nadal działać, bez usterek, nawet jeśli usługa jest nierówna, Internet się zepsuje lub urządzenie ulegnie awarii.

Rekommenderad:  Amazon Czy możliwe jest tworzenie najlepszych filmów w telewizji przez Chromecast?

Wątek i materia

Przez lata konfiguracja inteligentnego domu oznaczała sprawdzanie opakowania przed zakupem nowego urządzenia, szukanie zastrzeżeń typu „Działa z Apple Home” i „Works with Alexa™”, aby upewnić się, że jest kompatybilna z Twoją konfiguracją.

Matter™ to nowy standard komunikacji, który upraszcza Twój inteligentny dom, dzięki czemu Twoje urządzenia mogą komunikować się ze sobą niezależnie od producenta. Pozwala wybrać gadżety, które najbardziej Cię ekscytują, a nie tylko te, które działają z Twoją obecną technologią.

Gdzie pojawia się Thread? To właśnie łączy ze sobą urządzenia Matter, czyniąc je szybszymi, bezpieczniejszymi i bardziej niezawodnymi.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem What’s Matter — i dlaczego jest to ważne dla Twojego inteligentnego domu.

Wątek kontra Zigbee

Podobnie jak Thread, Zigbee® to system bezprzewodowy, który pozwala inteligentnym urządzeniom domowym komunikować się ze sobą. (Inne obejmują Z-Wave®, Bluetooth® i Wi-Fi.)

Podczas gdy Zigbee wymaga centralnego centrum inteligentnego domu, urządzenia Thread nie. Zamiast tego komunikują się ze sobą bezpośrednio, dzięki czemu działają szybciej w większych sieciach — jeśli są podłączone do routera Thread.

Wątek a Wi-Fi

Pomyśl o Thread jako o uzupełnieniu domowej sieci Wi-Fi. Podczas gdy Wi-Fi jest zbudowane do obsługi kamer bezpieczeństwa i innych urządzeń, które zużywają dużo danych, Thread tworzy własną sieć z wieloma punktami połączeń, rozmieszczonymi w całym inteligentnym domu, bez polegania na połączeniu internetowym lub Wi-Fi.

Czy Thread będzie działać z moim inteligentnym domem?

To zależy. Jak dotąd Thread jest dostępny tylko na niektórych urządzeniach, ale to się zmieni, gdy więcej inteligentnych gadżetów domowych stanie się z nim kompatybilnych, a więcej firm wypuści nowe produkty. Niektóre certyfikowane urządzenia Thread które są już dostępne to:

 • Inteligentny dom Aeotec® Hub
 • Energia Ewy
 • Ewa drzwi i okna
 • Ewa Pogoda
 • Inteligentny ściemniacz Wemo™
 • Inteligentne światło Wemo Switch
Rekommenderad:  15 najlepszych przykładów stron docelowych PPC, które zwiększają liczbę konwersji

Poznasz, że urządzenie współpracuje z Thread, gdy zobaczysz logo „Built on THREAD” oraz slogany „Border Router” i „Requires Border Router”.

Upewnij się, że Twój inteligentny dom jest chroniony

Plan AKKO Home+ zapewnia pokrycie prawie całej technologii w Twoim domu w ramach jednego prostego planu. Laptopy, tablety, telewizory, konsole do gier, inteligentne termostaty i wiele więcej — nawet przyszłe zakupy. Dodatkowo otrzymasz 24/7 wsparcie ekspertów na żywo i solidne zabezpieczenia cyfrowe. Dowiedz się więcej o zasięgu AKKO Home+ i o tym, jak możesz uzyskać spokojną ochronę elektroniki.