Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest układanie reklam i 3 sposoby, aby temu zapobiec?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest układanie reklam i 3 sposoby, aby temu zapobiec?

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Co to jest układanie reklam?

Układanie reklam to dosłownie umieszczanie reklam na stronie w taki sposób, że nakładają się one na siebie lub na inną treść. Dla wydawcy o mniejszej reputacji ma to tę zaletę, że uzyskuje płatności za wiele reklam na tym samym obszarze ekranu, ponieważ wszystkie zostaną policzone jako wyświetlenie. Dla reklamodawcy oznacza to mniejszą wartość, ponieważ niektóre lub wszystkie reklamy nie są widoczne dla użytkownika, a jeśli coś jest nadal widoczne, ma mniejszy wpływ wizualny. Nic dziwnego, że układanie reklam jest naruszeniem Google i może w poważnych przypadkach prowadzić do zawieszenia lub zablokowania konta.

Forma nieprawidłowego ruchu

Nakładanie reklam określamy mianem niejasnego nieprawidłowego ruchu. Zamiast oczywistego nieprawidłowego ruchu, takiego jak aktywność botów – np. wiele kliknięć lub wyświetleń w witrynie w regularnych odstępach czasu lub zbyt wiele w krótkim czasie, co nie może być działalnością człowieka – trudniej jest zidentyfikować nieprawidłowy ruch.

Jakie są konsekwencje układania reklam i nieprawidłowego ruchu?

Najbardziej oczywistym jest spadek przychodów z wycofania reklamodawców i sieci reklamowych. Jeśli wyświetlenia zostaną uznane za nieprawidłowe, pieniądze zarobione na tym wyświetleniu zostaną zwrócone reklamodawcy i pokazane jako kwota ujemna na fakturze wypłaty. Bolesne jest obserwowanie, jak liczba wyświetleń i przychody rosną w ciągu miesiąca, a potem te przychody są odbierane pod koniec miesiąca – nawet kilka miesięcy po początkowym wyświetleniu.

Drugą i potencjalnie poważniejszą konsekwencją jest to, że powtarzający się i konsekwentny nieprawidłowy ruch może prowadzić do obniżenia stawek od reklamodawców lub sieci reklamowych, a nawet całkowitego zakazu; utrata konta AdSense lub odmowa reklamodawcy w całości licytowania Twoich wyświetleń.

Rekommenderad:  Analiza współczynnika odrzuceń, test porównawczy i sposoby jego ulepszenia

Wreszcie stały nieprawidłowy ruch, nawet na niskim poziomie, prowadzi do utraty reputacji wśród reklamodawców i sieci, a tego nie da się określić ilościowo; wyobraź sobie, że jesteś sklepikarzem w małym miasteczku, a twoje produkty są czasem kiepskie. Możesz tego nie zauważyć i może to nie wystarczyć, aby ktokolwiek narzekał, ale handel może odpłynąć.

Niezamierzone układanie reklam

Należy zauważyć, że w większości przypadków układanie reklam jest niezamierzone. Większość wydawców, którzy umieszczają reklamy, nie zdaje sobie sprawy, że to zrobili. Może się tak zdarzyć, jeśli kod witryny nie wyświetla się poprawnie w określonym rozmiarze widocznego obszaru lub wyświetla się inny rozmiar reklamy, który koliduje z treścią. I trudno to zauważyć gołym okiem.

Jak więc temu zapobiec?

Pierwszy sposób to ręcznie. Możliwe jest użycie narzędzi przeglądarki do sprawdzenia różnych rozmiarów widocznego obszaru – Mozilla i Chrome mają narzędzia programistyczne, które pozwalają zobaczyć, jak witryna wygląda na różnych urządzeniach mobilnych, tabletach i komputerach. Zaplanuj czas każdego miesiąca, aby sprawdzić wybór stron we wszystkich dostępne rozmiary; przyjrzyj się uważnie ramkom reklam i upewnij się, że nic nie wygląda nie na miejscu.

Możesz także monitorować statystyki kampanii. Nakładanie się reklam może mieć miejsce, jeśli wyświetlenia są solidne lub wyższe niż normalnie, a jednocześnie liczba kliknięć jest niska lub spada.

Drugi sposób to automatycznie za pomocą własnego kodu i narzędzia. Wymaga zaawansowanego kodowania i ogromnego nakładu pracy – wiemy, już to zrobiliśmy!

Lepsza trzecia droga?

Trzeci sposób to automatycznie za pomocą Traffic Copnarzędzie Zarabiaj więcej, które zrobiło na Google takie wrażenie, że przyznało nam nagrodę za innowacyjność.

Zauważyliśmy, że nie było żadnego dostępnego na rynku rozwiązania, które wykrywałoby nie tylko układanie reklam, ale także inne naruszenia zasad, takie jak zbyt agresywne odświeżanie i wyświetlanie reklam, gdy są niewidoczne. Traffic Cop wykrywa te naruszenia i informuje, gdzie to jest i jak to naprawić. Gdy problem zostanie naprawiony, możesz oznaczyć go jako rozwiązany, a Traffic Cop sprawdzi go ponownie.

Rekommenderad:  Google właśnie wydało zestaw nowych wtyczek EdTech, aby ulepszyć lekcje online

Traffic Cop blokuje również ruch botów, nawet wyrafinowanych botów, które naśladują ludzkie zachowanie, zmniejszając zwrot dochodów i pomagając zwiększyć reputację Twojej witryny wśród reklamodawców. Standard wyświetleń, który możesz zapewnić, odblokuje wyższe RPM z najlepszych źródeł.