Co to jest urządzenie domowe Google?

Gdy pojawi się nowa technologia, Google nie pozostaje daleko w tyle. Więc kiedy Amazon Porzuciła gamę inteligentnych głośników napędzanych sterowaną głosem sztuczną inteligencją Alexą. To tylko kwestia czasu, zanim Google też wpadnie w rytm.

W 2016 roku Google wprowadził na rynek serię inteligentnych głośników, nazywanych pseudonimem Google Home. Te nowe inteligentne głośniki miały już potężną sztuczną inteligencję firmy, Google Assistant. Niezależnie od tego, czy chodzi o nawigację po trasie do miejsca pracy, słuchanie ulubionej muzyki, czy przypominanie o urodzinach przyjaciela, usługa Google Home obejmuje wszystko!

Istnieją trzy typy urządzeń domowych Google

Chociaż głośniki Google Home są zaprojektowane przede wszystkim jako inteligentni asystenci wirtualni, są też źródłem całej Twojej muzyki. W tym celu Google zadbał o to, aby konsumenci mogli cieszyć się wszystkimi zaletami sztucznej inteligencji w szerokim spektrum cenowym. Krótko mówiąc, Google ma trzy różne typy głośników domowych: Google Home Mini, Google Home i Google Home Max.

Przy cenach w przedziale od 50 do 300 USD urządzenia te są zasilane z tego samego Google Assistant jak w najnowszych telefonach z Androidem, takich jak Pixel 3A. Ale, jak można się spodziewać, to jakość głośników w trzech urządzeniach informuje o ich bardzo różnych cenach. Nic dziwnego, że Google Home Mini ma stosunkowo niechlujny dźwięk w porównaniu do Home Max, który może prawie konkurować z najlepszymi głośnikami w swoim przedziale cenowym.

Ale nawet jeśli nie jesteś pod wrażeniem jakości dźwięku tych urządzeń, nie powinieneś się martwić. To nie jest ich podstawowa funkcja i Google też to rozumie. Na szczęście Google umożliwiło kompatybilność urządzeń domowych z wieloma głośnikami innych firm, takimi jak seria JBL Link i TicHome Mini.

google home

Jak działają urządzenia domowe Google?

Aktualnie dostępne urządzenia Google Home mają Google Assistant, sterowana głosem sztuczna inteligencja podobna do AmazonAlexa lub AppleSiri. AI reaguje na zestaw wstępnie zaprogramowanych słów pobudki, takich jak „OK, Google” lub „Hej Google”.

Możesz zmienić te słowa aktywacji i skonfigurować urządzenia domowe, aby reagowały na niestandardowe polecenia. To, co jest fascynujące w głośnikach domowych, to ciągłe dążenie Google do zwiększenia płodności wirtualnego asystenta.

Na przykład najnowsza wersja pliku Google Assistant rozpoznaje do sześciu różnych głosów. Oznacza to, że jeśli Twoja rodzina składa się z sześciu członków, głośnik domowy może się skonfigurować do prowadzenia niestandardowych, spersonalizowanych rozmów z każdym z nich.

W Google Home możesz także wykonywać wiele innych czynności, oprócz wydawania poleceń głosowych i słuchania muzyki. Możesz podłączyć go do telewizora obsługującego Chromecasta, co daje możliwość uruchomienia Netflix lub YouTube za pomocą prostego polecenia głosowego.

Może również odpowiadać na pytania, przeglądać Internet, przypominać o planowanych działaniach i spotkaniach oraz być Twoją osobistą sekretarką.

Ale być może najbardziej atrakcyjną jakością głośników domowych jest ich zdolność do współpracy z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi. W połączeniu z innymi produktami Google urządzenia te mogą robić wszystko, od ustawiania timerów i kontrolowania świateł po zarządzanie termostatami i granie w ciekawe gry.

The Google Assistant może już wykonywać tak szeroki zakres funkcji, że zapamiętanie ich wszystkich może być trudne. Oto, jak zobaczyć, co potrafi Twój domowy głośnik. Otwórz aplikację Google Home na smartfonie, a następnie stuknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu. Następnie dotknij Opcja eksploracji, a aplikacja wyświetli listę wszystkich aplikacji i umiejętności, w których może Ci pomóc asystent Google Home.

Strona główna Google

Strona główna Google jako Twoje źródło muzyki

Omówiliśmy już pokrótce, jak urządzenia Google Home mogą być źródłem całej Twojej muzyki. Niezależnie od tego, czy chcesz sparować urządzenie z głośnikiem Bluetooth innej firmy, czy odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniu domowym, Google Ci to zapewni.

Wszystko, co musisz zrobić, to przyciągnąć uwagę Google Home za pomocą zaprogramowanego słowa budzenia i powiedzieć mu, aby odtworzył utwór, który chcesz. The Google Assistant pobierze muzykę z różnych źródeł przesyłania strumieniowego, w tym Muzyki Google Play, Spotify, Pandora i YouTube. Możesz nawet wybrać swoją ulubioną usługę przesyłania strumieniowego, aby urządzenie Google Home najpierw szukało tam Twojej muzyki. Jeśli dany utwór jest niedostępny, AI spróbuje go wyszukać w innym miejscu.

Strona główna Google w Twoim domu

Wybór inteligentnego głośnika musi ostatecznie być zgodny z innymi urządzeniami, z których korzystasz. Na przykład jeśli masz telefon z Androidem i telewizor obsługujący Chromecast, to naturalne, że chcesz wydać na głośnik Google Home. Podobnie, jeśli posiadasz Kindle tablet i użyj innych Amazon usługi, możesz chcieć kupić Echo.

Chcielibyśmy usłyszeć od użytkowników domowych o ich doświadczeniach z tymi inteligentnymi głośnikami. Daj nam również znać, co myślisz o Asystencie Google.