Co to jest VPN – jak wybrać najlepszą VPN

Internet ewoluuje z dnia na dzień i używamy go jako ważnego narzędzia do wysyłania i odbierania ważnych informacji. Ale wszystko ma pozytywny i negatywny aspekt, a internet nie jest wyjątkowym przypadkiem. Hakerzy Black Hat są wszędzie i każdego dnia hakerzy popełniają wiele przestępstw. Być może zastanawiasz się, jakie kroki możesz podjąć, aby chronić się w Internecie. Tutaj VPN odgrywa ważną rolę, ponieważ może zapewnić bezpieczeństwo i prywatność, których najbardziej potrzebujesz podczas korzystania z Internetu.

Co to jest VPN?

VPN odnosi się do wirtualnej sieci prywatnej, która chroni Twoją prywatność. Zasadniczo, gdy łączymy się z Internetem, potrzebujemy adresu IP. Ten adres IP pozwala rządowi i firmom zobaczyć nasze działania, takie jak strona, którą odwiedzamy, skąd się łączymy, jakiego urządzenia używamy itp. W ten sposób mogą zbudować profil użytkowników i możemy powiedzieć, że nasza prywatność nie jest w ogóle brane pod uwagę.

VPN załatwia sprawę. Poprzez VPN możemy połączyć się ze zdalnym serwerem, który ukrywa lub maskuje naszą lokalizację oraz tożsamość. Aby upewnić się, że jesteśmy bezpieczni w Internecie, dostawcy VPN mają rozwiązania zarówno prywatne, jak i korporacyjne. Nawet podczas podróży zagranicznych możemy również połączyć się z VPN na serwerze, który znajduje się w naszym kraju rodzinnym. Dzięki temu VPN pozwala nam korzystać z Internetu tak, jakbyśmy byli w domu.

Zalety korzystania z VPN

Istnieje wiele zalet korzystania z VPN, które wymieniono poniżej:

Bezpieczne połączenie: VPN zapewnia bezpieczne połączenie, dzięki czemu hakerzy nie mogą uzyskać dostępu do zaszyfrowanych danych. Szyfrowanie zapewnia bezpieczeństwo danych i staje się ważniejsze, gdy prowadzisz działalność gospodarczą.Odwiedź Anonimowo: Jeśli chcesz odwiedzić dowolną witrynę anonimowo, musisz użyć VPN. VPN pozwala ci prowadzić działalność anonimowo.Zdalny dostęp: Kolejną zaletą korzystania z VPN jest to, że możesz połączyć się z nim zdalnie za pomocą połączenia internetowego; możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca. Pozwala to na zalogowanie się do sieci i dostęp do potrzebnych informacji. Poza tym możesz przechowywać swoje dane w zamkniętej sieci, do której dostęp masz tylko TyDostęp do treści z ograniczeniami: W wielu krajach istnieje wiele witryn, do których użytkownicy nie mają dostępu, ponieważ są one ograniczone w swoich regionach. W Indiach nie można uzyskać dostępu do niektórych witryn do pobierania filmów, ponieważ są one tutaj ograniczone, ale VPN umożliwia odwiedzanie tych witryn. VPN umożliwia Amerykanom dostęp do treści takich jak regionalne platformy mediów społecznościowych lub filmy. VPN pomaga użytkownikom ominąć krajowe zasady internetowe, a także można ominąć krajowe filtry internetowe za pomocą sieci VPN.Zmiana Adres IP: Korzystając z VPN, możesz zmienić swój adres IP, a nawet możesz zmienić swoją lokalizację. Załóżmy, że jesteś w Indiach i chcesz połączyć się z Anglią, w tym przypadku musisz wybrać serwer europejski w aplikacji VPN. Poza tym możesz uzyskać dostęp do wszystkich treści regionalnych, które są dostępne tylko dla określonego kraju.Polepszyć wydajność: Jeśli nie osiągasz dobrej prędkości, możesz wybrać serwer VPN, który może zapewnić lepszą prędkość i wydajność. Sieci VPN były w przeszłości powolne, ale teraz niektóre ulepszenia przyspieszyły, dlatego VPN może odgrywać ważną rolę w celu uzyskania większej prędkości podczas korzystania z Internetu.

Użytkownicy komputerów PC Użytkownicy mobilni
Wybierz plan między płatnym i bezpłatnym Przejdź do ustawień sieci komputera Wybierz VPN dla typu połączenia Skonfiguruj go, wprowadzając typ usługi VPN, adres serwera swojego dostawcy VPN i nazwę użytkownika VPN Podaj informacje uwierzytelniające (hasło lub „wspólny sekret” podane przez dostawcę VPN) Na koniec kliknij „Połącz”, aby użyć VPN

LUB

Wystarczy pobrać dowolną aplikację VPN Postępuj zgodnie z procesem instalacji podanym w aplikacji Podłącz serwer

Przejdź do sklepu Play Szukaj aplikacji VPN Zainstaluj dowolną aplikację VPN Otwórz i utwórz konto (jeśli jest wymagane) Wybierz dowolny serwer między płatnym a bezpłatnym „CONNECT”

LUB

Możesz przejść do ustawień zabezpieczeń telefonu komórkowego i ręcznie skonfigurować bezpieczne połączenie, wprowadzając nazwę użytkownika i hasło podane przez dostawcę usług VPN.

Najlepsi dostawcy VPN

Jest tak wielu dostawców VPN, ale aby skutecznie korzystać z usługi VPN, musisz wiedzieć o najlepszych dostawcach VPN. Szczegóły najlepszych dostawców VPN są podane poniżej:

ExpressVPN

Zapewnia nieograniczony dostęp do Netflix Dostępny w Chinach 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy 24 /7 obsługa klienta Zapewnia nieograniczony dostęp do wideo, mediów społecznościowych, muzyki i gier

CyberGhost

Dostępny w ponad 60 krajach Ponad 3000 adresów IP 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Specjalna oferta promocyjna na Halloween: $2.75 / miesiąc przez 18 miesięcy

Hotspot Shield

Oferuje nieograniczoną ilość danych, szybkość i wydajność. Dostępne w ponad 25 krajach. Ponad 2500 dostępnych serwerów

NordVPN

Dostępnych jest ponad 5100 serwerów Brak zasad dotyczących dzienników Użytkownicy mogą się łączyć 6 urządzenia w tym samym czasie 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

PrivateVPN

Dostępny w ponad 56 krajach 4000 + adres IP dostępny 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Interesujące informacje, które powinieneś wiedzieć

Czy VPN jest zabezpieczony do swobodnego przeglądania?

Tak, jest zabezpieczony, ponieważ Twoje dane zostaną zaszyfrowane i ukryte aster za pomocą VPN. Ale czasami zależy to od serwera; jeśli połączenie nie jest szyfrowane, należy natychmiast je opuścić. Z drugiej strony, jeśli VPN ma bezpieczne i szyfrowane połączenie, jest dla ciebie bezpieczne.

Czy możemy używać VPN do przesyłania strumieniowego?

Tak, możesz używać VPN do przesyłania strumieniowego, a czasem oferuje lepszą jakość przesyłania, ponieważ zabiera Cię z bardziej zatłoczonych serwerów. Ale jeśli jesteś miłośnikiem Netflix, powinieneś unikać VPN, ponieważ Netflix blokuje VPN.

Czy możemy używać VPN do torrentowania?

Tak, możesz używać VPN do torrentowania i jest to zdecydowanie zalecane, ponieważ chroni twoją prywatność i zapobiega twojemu dostawcy usług internetowych. Chociaż nie uniemożliwia to użytkownikom pobierania złośliwych treści, użytkownicy powinni korzystać z VPN podczas korzystania z uTorrent.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chcesz korzystać z VPN swobodnie, skorzystaj z bezpłatnej sieci VPN, ale jeśli chcesz z niej korzystać poważnie, zalecamy korzystanie z płatnej sieci VPN, ponieważ jest ona bardziej zabezpieczona i oferuje coś więcej, czego nie może zapewnić bezpłatna sieć VPN.

Artykuł obejmuje każdy ważny aspekt związany z VPN i mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci efektywniej korzystać z VPN.