Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest walidacja adresu i dlaczego jest potrzebna sklepom eCommerce?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest walidacja adresu i dlaczego jest potrzebna sklepom eCommerce?

Na długo przed pojawieniem się eCommerce ludzie wymyślili inne sposoby robienia zakupów na odległość. Katalogi fizyczne istnieją od ponad 200 lat i nadal są popularne. Gazety mają również długą historię reklam zachęcających kupujących do złożenia zamówienia pocztą. Nawet w komiksach na kilku ostatnich stronach reklamowano produkty wysyłkowe.

Ale bez względu na to, jak bardzo zmieniły się metody, zakupy wysyłkowe zawsze wymagały prawidłowego adresu wysyłki. Od reklam w gazetach po handel elektroniczny — firma musi wiedzieć, gdzie wysłać zamówienie klienta. To brzmi jak najbardziej oczywista rzecz na świecie, prawda?

To oczywiste, ale ludzie popełniają błędy. Kupującym składającym zamówienie pocztą znacznie trudniej było poprawić swoje błędy, ale witryny e-commerce mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi, które pomagają zapewnić, że klienci zawsze wprowadzają prawidłowy adres. W tym artykule omówimy te narzędzia i ich zalety oraz problemy, które firma może napotkać bez nich.

Co to jest walidacja adresu?

Walidacja adresu lub weryfikacja adresu to funkcja handlu elektronicznego, która pomaga zapobiegać błędnie wpisanym adresom. Gdy klient wprowadza swój adres, jest on automatycznie porównywany z bazą danych prawidłowych adresów. Klient może następnie wybrać poprawny adres, który pasuje do tego, który próbował wpisać.

Baza ważnych adresów może pochodzić z różnych źródeł. Najczęściej są to przewoźnicy. Na przykład Poczta Stanów Zjednoczonych ma bazę danych adresów, podobnie jak FedEx. Ale inne platformy również mogą mieć bazy danych adresów, takie jak Google.

Zdecydowanie zaleca się stosowanie metody weryfikacji adresu przy realizacji zakupu w sklepie internetowym. Powinieneś uznać za część swojego celu oferowanie doskonałej obsługi, co pomoże rozwiązać problemy wynikające z okazjonalnie błędnie wprowadzonego adresu.

W jaki sposób klient może uzyskać nieprawidłowy adres?

Możesz się zastanawiać, jak klientowi mogło się nie udać poprawnie wprowadzić własny adres wysyłki. W końcu tam mieszkają. Czy nie powinni znać swojego adresu na tyle dobrze, że mogliby go praktycznie wpisać we śnie?

W rzeczywistości istnieją kilka powodów, dla których klient mógł wprowadzić nieprawidłowy adres na Twojej stronie kasy. Najczęściej jest to tylko zwykła literówka. Każdy od czasu do czasu popełnia takie błędy, jak przypadkowa zamiana kilku cyfr w kodzie pocztowym lub pominięcie litery w nazwie ulicy. A może klient się spieszy i całkowicie zapomina część swojego adresu, na przykład sufiks po nazwie ulicy (np. Ulica, Aleja lub Sąd).

Należy również pamiętać, że klienci nie zawsze składają zamówienia z dostawą na własny adres. Na przykład kupując prezent, klient często chce, aby został wysłany bezpośrednio do odbiorcy. Mogą nie być tak zaznajomieni z adresem odbiorcy, jak z własnym, więc mogą popełnić błąd.

Inną sytuacją, która może wystąpić, jest różnica między przewoźnikami. Klient może być przyzwyczajony do otrzymywania wszystkich swoich przesyłek za pośrednictwem określonego przewoźnika, który zawsze akceptuje jego adres w takiej postaci, w jakiej go wpisuje, podczas gdy inny przewoźnik może wymagać, aby adres był wyświetlany w określony sposób, który jest nieco inny. Na przykład lokalny urząd pocztowy prawdopodobnie jest wystarczająco zaznajomiony z okolicą, aby realizować dostawy nawet z adresem, który nie jest zapisany z taką samą precyzją, jakiej może wymagać inny przewoźnik.

Bez względu na to, co powoduje, że klient wprowadza nieprawidłowy adres, z pewnością spowoduje to problemy dla Twojej firmy — a im częściej się to zdarza, tym gorsze będą problemy.

Problemy, jakie może spowodować nieprawidłowy adres

Kiedy klient wprowadzi nieprawidłowy adres wysyłki, dość łatwo zgadnąć, co się stanie: jego paczka zostanie co najwyżej opóźniona, jeśli nie zostanie zwrócona lub nawet całkowicie zaginie. To nie tylko zdenerwuje klientów, ale będzie cię to kosztować pieniądze — i jeśli zdarza się to często, poświęcisz zyski i stracisz klientów inaczej mogłeś zachować.

Dodatkowe opłaty i koszty błędnych adresów

Gdy adres wysyłkowy klienta zostanie wprowadzony niepoprawnie, dostarczenie zamówienia do właściwego miejsca docelowego będzie wiązało się z kosztami pieniężnymi. Dokładna kwota zależy od sytuacji i wybranego przewoźnika.

Po pierwsze, jeśli paczka zostanie całkowicie utracona (niezależnie od tego, czy zniknie, czy zostanie dostarczony pod inny adres, do niepowiązanej osoby, która zdecyduje się go zatrzymać), tracisz koszt samego przedmiotu (ów). Jeśli sprzedajesz drogie produkty lub Twoja marża jest niska, może to być już znaczący hit.

Rekommenderad:  Co to jest SSHD? - Techniki

Jeśli paczka zostanie po prostu zwrócona, ktoś będzie musiał zapłacić za wysłanie go ponownie (tym razem pod właściwy adres). Nawet jeśli Twoi klienci normalnie płacą za wysyłkę, koszty ponownej wysyłki mogą być po Twojej stronie — klienci mogą nie być zadowoleni z płacenia za wysyłkę ich zamówienia po raz drugi, nawet jeśli są odpowiedzialni za błąd. To dobra okazja dla obsługi klienta, aby zaoferować pokrycie kosztów ponownej wysyłki, a w zależności od tego, jak zdenerwowany jest klient z powodu opóźnienia w otrzymaniu zamówienia, może to być jedyna szansa na zatrzymanie go.

Niektórzy klienci mogą wziąć odpowiedzialność za swój błąd i nie mają nic przeciwko zapłaceniu za ponowną wysyłkę pod właściwy adres, nawet jeśli zwykle oferujesz bezpłatną wysyłkę. Możesz skorzystać z tej oferty, ale jest to kolejna szansa na zaoferowanie niezapomnianej obsługi klienta poprzez przejęcie kosztów wysyłki — a takich miłych klientów warto dołożyć wszelkich starań, aby ich zatrzymać. W takich przypadkach wybór należy do Ciebie, ale powinieneś być świadomy potencjalnych kosztów dla swojej firmy.

Jeśli paczka zostanie przekierowana do właściwego miejsca docelowego, wynikną inne opłaty. Zarówno FedEx, jak i UPS próbują naprawić błędne adresy, porównując je ze swoją bazą danych. Po wykonaniu tej czynności zostaniesz obciążony opłatą. Od 2021 roku FedEx pobiera opłatę w wysokości 18 USD za paczkę, a UPS 17 USD. Kwota ta również rośnie każdego roku, więc prawdopodobnie w przyszłości będzie jeszcze droższa. Paczki, które są obciążone tą opłatą, nie są już objęte gwarancjami szybkości dostawy (gwarancja zwrotu kosztów wysyłki, jeśli paczka nie dotrze na czas).

W przypadku USPS nie ma zautomatyzowanego procesu. Będziesz musiał wykonać a przechwycenie paczki co możesz zrobić tylko wtedy, gdy przesyłka jest nadal w tranzycie. Oczywiście musisz również wiedzieć, że klient wpisał swój adres nieprawidłowo, o czym musiałby Cię ostrzec. Jeśli klient nigdy nie zorientuje się, że popełnił błąd w swoim adresie lub nie poinformuje Cię o tym, nie będziesz miał możliwości dowiedzenia się, że potrzebne jest przechwycenie.

Zapobieganie jest naprawdę najlepszą opcją.

Jak nieprawidłowe adresy szkodzą relacjom z klientami

Wszyscy właściciele firm słyszeli powiedzenie „klient ma zawsze rację” i choć to obiektywnie nie jest prawda, zostało to wzięte sobie do serca przez wielu klientów. Oczywiście wiele skarg jest uzasadnionych, ale niektórzy klienci mają tendencję do obwiniania firm za problemy, które nie są ich winą. Na przykład niektórzy klienci źle ocenią firmę za opóźnioną dostawę, nawet jeśli wynikało to wyłącznie z opóźnienia przewoźnika lub nawet z czegoś tak dotkliwego, jak klęska żywiołowa. Sama firma mogła zrobić wszystko dobrze, z problemami wynikającymi z czynników zewnętrznych, ale klient i tak obwinia firmę.

Wydaje się, że niektórzy klienci uważają, że każda firma warta ich czasu jest w stanie w jakiś sposób zapobiec problemom, które nie mają nic wspólnego z własną działalnością firmy. Na przykład zapewnienie specjalnego traktowania przez przewoźnika, który w jakiś sposób wyeliminuje wszelkie szanse, że zamówienie klienta może dotrzeć z opóźnieniem. W przypadku tego typu klientów rozumowanie jest takie, że firma znalazłaby sposób na uniknięcie tych problemów, mimo że nie należy to do odpowiedzialności firmy (i jest to technicznie niemożliwe).

Kiedy chcą gdzieś zrzucić winę, zrzucają ją tam, gdzie wydali swoje pieniądze: na Twoją firmę — bez względu na to, z czyjej winy wystąpił problem. Klienci, którzy wprowadzą nieprawidłowy adres wysyłki, mogą winić Twoją firmę za własny błąd. Wynikające z tego opóźnienia w wysyłce mogą spowodować utratę zaufania do Ciebie.

Niektórzy klienci mogą nawet nie uwierzyć, że wpisali swój adres nieprawidłowo i założyć, że próbujesz ukryć swój własny błąd. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli klient jest przyzwyczajony do innego przewoźnika, który nie miał problemów z adresem (jak we wcześniejszym przykładzie lokalnego urzędu pocztowego, który jest przyzwyczajony do dostaw w okolicy). Ci klienci mogą nawet nie wiedzieć, że ich adres nie został wpisany poprawnie. Dla nich to zawsze działało wcześniej!

Może wydawać się niesprawiedliwe, aby klienci obwiniali Twoją firmę za problemy z dostawą, które powstały tylko dlatego, że wpisali swój adres nieprawidłowo. Ale w tym przypadku mają częściowo rację. Jasne, to oni wprowadzili zły adres, ale dostępne są narzędzia, które pomogą zapobiegać tym błędom. Twoja firma jest odpowiedzialna za posiadanie wolnej od błędów, w pełni funkcjonalnej witryny eCommerce, która ułatwia klientom zakupy. Instalowanie narzędzi do sprawdzania poprawności adresu można uznać za część tej odpowiedzialności.

Rekommenderad:  Czy defragmentacja systemu Windows 10 jest dobra?

Najlepiej po prostu unikać „gry w obwinianie” i zbudować witrynę e-commerce które pomogą Ci uniknąć tego typu problemów z obsługą klienta. Częścią tego są narzędzia do sprawdzania poprawności adresów (omówimy je wkrótce).

Oczywiście nie każdy klient będzie nierozsądny, a jest wielu, którzy obwiniają cię za błąd, który popełnili. Ale musisz wziąć pod uwagę również tych klientów. Możesz przegapić lojalnego, stałego klienta po prostu dlatego, że czuje się głupio, że pomylił swój własny adres i jest zbyt skrępowany, by ponownie zamówić u ciebie. Jasne, może się to nie zdarzać często i nie dla wszystkich ten rodzaj błędu jest tak krępujący. Ale niektórzy tak robią, np. 6.8% dorosłych w USA cierpi na fobię społeczną, który obejmuje intensywny strach przed oceną innych. I chociaż wydaje się to niewielkim odsetkiem, wynosi 15 milionów ludzi. Niektórzy z nich mogą być Twoimi klientami! I chociaż osobiście nie możesz osądzać klienta za popełnienie takiego błędu, ponownie najlepiej jest podjąć kroki, aby uniknąć takiej sytuacji.

Jak weryfikacja adresu może zwiększyć sprzedaż

Dodanie metody sprawdzania poprawności adresu do Twojej witryny nie tylko zapobiega problemom — może również zwiększyć sprzedaż.

Klienci zawsze szukają sklepów internetowych, które oferują najlepsze możliwe doświadczenie użytkownika (UX). Oznacza to, że preferują witryny, które szybko się ładują, są łatwe w przeglądaniu i nie zawierają żadnych błędów. Ale to absolutne minimum świetnego UX. Jeśli podejmiesz dodatkowe kroki w celu poprawy wygody klientów, zauważą to.

Walidacja adresu jest wygodna dla klientów, ponieważ pomaga złagodzić ich obawy związane z popełnieniem błędu. Po wpisaniu adresu mogą wybrać jego poprawną wersję z menu rozwijanego, która zastąpi to, co wpisali. Jest to szczególnie przydatne dla klientów mobilnych, ponieważ pisanie na urządzeniu mobilnym może być trudne. Mobilna autokorekta czasami tworzy błędy zamiast je poprawiać, więc weryfikacja adresu znacznie ułatwia klientowi poprawienie błędnego adresu bez konieczności jego ponownego wpisywania. Mogą po prostu dotknąć palcem odpowiedniej wersji.

Nie tylko ułatwia to klientowi, ale także przyspiesza proces realizacji transakcji. To kolejna ważna część doświadczenia użytkownika. Długie, żmudne kasy często są porzucane lub zniechęcają klienta do powrotu w celu dokonania kolejnego zakupu.

Tak więc weryfikacja adresu w Twojej witrynie pomaga poprawić wrażenia użytkowników i szybkość realizacji transakcji, zmniejszyć liczbę porzuconych koszyków oraz zwiększyć współczynniki konwersji i lojalność klientów. To wszystko przekłada się na wzrost sprzedaży.

Zauważysz również wzrost ogólnego zadowolenia klientów, co oznacza, że ​​zatrzymasz więcej klientów w dłuższej perspektywie. W końcu Twoja witryna zapewniła im płynne i łatwe zakupy za pierwszym razem, więc jest znacznie bardziej prawdopodobne, że kupią od Ciebie ponownie.

I oczywiście Twój biznes będzie bardziej opłacalny, jeśli nie zostaniesz obciążony opłatami wynikającymi z błędnych adresów!

Jak rozwiązać problem z nieprawidłowymi adresami wysyłkowymi za pomocą Shift4Shop

Celem Shift4Shop jest udostępnienie wszystkim najlepszych funkcji eCommerce, w tym weryfikacji adresu. Oferujemy dwie metody dodania tej możliwości do Twojego sklepu internetowego i obie są dostępne za darmo.

Moduł weryfikacji adresu

Nasz moduł weryfikacji adresu to wbudowana funkcja Shift4Shop, którą możesz szybko aktywować na swojej stronie internetowej Shift4Shop.

Ten moduł wykorzystuje system dopasowywania adresów USPS do sprawdzania poprawności dowolnego adresu w USA wprowadzonego przez klienta. Automatycznie porówna wprowadzony adres z bazą USPS. Jeśli klient popełnił błąd, zostanie ostrzeżony, że wprowadzony przez niego adres nie pasuje do systemu i zostanie wyświetlony jeden lub więcej adresów, które są najbliższe wprowadzonemu przez niego adresowi. Mogą wtedy wybrać właściwy. Korekta adresu jest zgodna ze standardami formatowania USPS, aby zapewnić pełną dokładność, a także sprawdza typ adresu (mieszkalny lub komercyjny), co zapewnia wyświetlanie prawidłowych stawek.

Jeśli tworzysz ręczne zamówienia w swoim sklepie (Zamówienia telefoniczne/MOTO), podczas tego procesu możesz również skorzystać z Weryfikacji Adresu — wystarczy ją włączyć w opcjach modułu.

Note że chociaż moduł korzysta z bazy danych USPS do weryfikacji adresu, nadal można go używać niezależnie od tego, jakiego przewoźnika używasz do wysyłki. Może jednak weryfikować tylko adresy w Stanach Zjednoczonych.

Ta funkcja bezproblemowo integruje się zarówno z naszymi jednostronicowymi procesami kasowania, jak i wieloetapowymi procesami kasowania. Zainstalowanie go w sklepie Shift4Shop zajmuje tylko kilka chwil:

 1. Nawigować do Moduły w menedżerze sklepu internetowego Shift4Shop.
 2. Zlokalizuj moduł (jeśli masz zainstalowanych wiele modułów, możesz go szybciej znaleźć, wpisując Sprawdzanie adresu w pasku wyszukiwania).
 3. Kliknij jego Ustawienia.
 4. Dostosuj ustawienia według własnego uznania — jest ich tylko kilka i są one dość proste, ale zalecamy zapoznanie się z aplikacją Artykuł bazy wiedzy aby uzyskać pełne wyjaśnienie i często zadawane pytania dotyczące tych ustawień.
 5. Kliknij Ratować w prawym górnym rogu strony Ustawienia.
Rekommenderad:  Jak włączyć lub wyłączyć kontrolę konta użytkownika w Windows 11

Po wykonaniu tych kroków moduł weryfikacji adresu zostanie zainstalowany i będzie działał w Twoim sklepie.

Automatyczne uzupełnianie adresu Google

Shift4Shop jest zintegrowany z Miejscami Google, aby zapewnić dostęp do funkcji autouzupełniania Miejsc. Miejsca Google jest częścią platformy Google Maps i zawiera szczegółowe informacje o milionach interesujących miejsc na całym świecie, w tym dokładne adresy do celów wysyłki i rozliczeń. Autouzupełnianie adresu Google Shift4Shop łączy Twój sklep z Miejscami Google, aby umożliwić klientom rozpoczęcie wpisywania adresu, a następnie wybranie go z listy dopasowań. Wykracza to poza zwykłe sprawdzenie wprowadzonego adresu w bazie danych — wyświetla dopasowania w czasie rzeczywistym, gdy klient wpisuje, więc mogą po prostu kliknąć lub dotknąć właściwy adres, gdy pojawi się na liście rozwijanej, bez konieczności uprzedniego wpisywania całego adresu. Po zainstalowaniu będzie działać również na zamówieniach telefonicznych, które tworzysz samodzielnie w pulpicie nawigacyjnym Shift4Shop.

Konfigurowanie autouzupełniania adresu Google w Twoim sklepie Shift4Shop to nieco bardziej skomplikowany proces niż samo zainstalowanie aplikacji, ale nie jest to trudne, a wyniki są tego warte. Wykonaj następujące kroki instalacji:

 1. Upewnij się, że Twój sklep Shift4Shop używa motywu podstawowego. Motywy podstawowe to nasz obecny standard projektowania i są wymagane do zapewnienia zgodności z wieloma nowoczesnymi funkcjami, takimi jak autouzupełnianie adresów Google. Nasze starsze motywy HTML5 i inne starsze motywy nie obsługują tego typu funkcji.
 2. Zarejestruj się i utwórz klucz API Miejsc Google. Możesz rozpocząć ten proces (lub po prostu przeczytać więcej na ten temat) Tutaj. Podczas konfigurowania włącz także Maps JavaScript API w obszarze APIs w Google Cloud Platform Console i pamiętaj o ograniczeniu użycia aplikacji, tak aby mogła być używana tylko przez Twoją witrynę. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, sprawdź nasze Artykuł bazy wiedzy interfejsu API Miejsc Google.
 3. Mając gotowy klucz Google Places API, zaloguj się do Menedżera sklepu internetowego Shift4Shop i przejdź do Moduły.
 4. Znajdź moduł autouzupełniania adresów Google, przewijając stronę w dół lub wpisując jego nazwę w pasku wyszukiwania.
 5. Kliknij moduł Ustawienia.
 6. Pojawi się wyskakujące okienko. Wprowadź klucz API Miejsc Google w odpowiednim polu, a następnie kliknij Ratować w prawym dolnym rogu wyskakującego okienka. Po zapisaniu wyskakujące okienko zostanie zamknięte i otrzymasz powiadomienie, że ustawienie zostało zapisane.
 7. zaznaczyć Włączać pole wyboru w module autouzupełniania adresów Google.
 8. Kliknij Ratować w prawym górnym rogu strony.

Po wykonaniu tych kroków Twój sklep Shift4Shop zostanie połączony z Miejscami Google i uzyska dostęp do swojej bazy danych w celu weryfikacji adresu.

Wniosek

Zróbmy krótki przegląd tego, czego się nauczyliśmy:

 • Błędne adresy to duży problem w eCommerce.
 • Istnieje wiele możliwych powodów, dla których klient może pomylić swój adres. Najczęściej jest to zwykła literówka.
 • Nieprawidłowe adresy wysyłkowe mogą spowodować, że Twoje przesyłki zostaną obciążone opłatami za korektę adresu, co zmniejszy Twoje przychody.
 • Nieprawidłowe adresy mogą również powodować problemy z obsługą klienta, co może spowodować utratę klientów.
 • Weryfikacja adresu w Twojej witrynie pomoże zwiększyć sprzedaż, eliminując te problemy i zwiększając zaufanie klientów do zakupów u Ciebie. Weryfikacja adresu sprawia również, że realizacja transakcji w sklepie internetowym jest szybsza i łatwiejsza w użyciu.
 • Shift4Shop oferuje bezpłatne metody dodania weryfikacji adresu do Twojego sklepu.
 • Nasz wbudowany moduł weryfikacji adresu porównuje adresy z bazą danych USPS, aby pomóc klientom wybrać właściwy adres.
 • Zamiast tego nasza funkcja autouzupełniania adresów Google porównuje adresy z bazą danych Miejsc Google.

Nieprawidłowe adresy wysyłkowe mogą być dużym problemem, ale nie muszą. Teraz, gdy wiesz już o tym problemie, możesz podjąć kroki, aby go naprawić i zapobiec wpływowi tych problemów na Twoją firmę i klientów. A jeśli korzystasz z Shift4Shop, możesz od razu zacząć, wybierając metodę z tego przewodnika.

Sprawmy, aby błędne adresy należały do ​​przeszłości!

Table of Contents