Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest WhatsApp Business i jak działa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest WhatsApp Business i jak działa?

Obecnie aplikacja Whatsapp uprościła komunikację. Do tego stopnia, że ​​jego format ewoluował, nie tylko po to, aby ułatwić interakcję między ludźmi, ale także kontakt firm z ich odbiorcami, dzięki WhatsApp Business.

Od 2014 roku WhatsApp został przejęty przez Facebook, jego wzrost nie zatrzymał się ani na chwilę. Dowodem na to jest WhatsApp Business i niezliczone korzyści, jakie oferuje firmom jako narzędzie, które pozwala im promować różne strategie.

Ta aplikacja do przesyłania wiadomości błyskawicznych skierowana do dużych, małych i średnich firm pojawiła się w 2018 roku. Wydaje się, że trzy lata później WhatsApp Business zdołał umocnić swoją popularność. Do tej pory utrzymuje ponad 175 milionów aktywnych użytkowników.

Ale z czego składa się ta aplikacja i jak sprawdza się w firmach? Odpowiedź na to zostanie udzielona poniżej.

Co to jest WhatsApp Business?

Jak wspomniano, jest to aplikacja przeznaczona głównie dla małych i średnich branż. Z wyraźnym celem ułatwienia im interakcji z klientami.

WhatsApp Business jest dostępny na urządzenia z systemem Android i iPhone, całkowicie za darmo. Ponadto ma różne narzędzia, które pozwalają użytkownikom aplikacji płynniej odpowiadać na wiadomości. Czyli szybciej.

Automatyzacja i organizacja wiadomości to kolejna zaleta tej wszechstronnej aplikacji.

Jego działanie jest podobne do pierwotnej aplikacji WhatsApp Messenger, skierowanej do wszystkich osób. Jednak WhatsApp Business ma bardziej specyficzne funkcje dla firmy.

Funkcje biznesowe WhatsApp

Wśród funkcji charakteryzujących tę aplikację można znaleźć:

Profil firmy

Jedną z najbardziej zauważalnych różnic w stosunku do tradycyjnej aplikacji jest to, że WhatsApp Business umożliwia użytkownikom utworzenie profilu ich firmy. Oznacza to, że żądaj danych, które dostarczają odbiorcom pełnych informacji o Twojej firmie.

 • Nazwa firmy
 • Opis
 • Kategoria Twojej firmy
 • Lokalizacja
 • Godziny pracy
 • E-mail
 • Strona internetowa
Rekommenderad:  Jak monitorować Internet podczas korzystania z VPN?

Umożliwia także dodawanie katalogów produktów i usług, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej poznać firmę.

tagi

Ta funkcja pomaga w organizowaniu rozmów i wysyłaniu wiadomości. Możesz rozróżnić dostawców klientów. Możliwa jest również segmentacja odbiorców według grup, co ułatwia dystrybucję treści.

narzędzia do przesyłania wiadomości

Ta opcja pozwala zautomatyzować wiadomości, co zwykle jest przydatne, aby mieć szybką odpowiedź na zapytania od potencjalnych lub stałych klientów.

Podsumowując, aplikacja WhatsApp Business to proste narzędzie, ale o bardzo kompletnym formacie. W ten sposób można zagwarantować, że firmy mają ustalony, stały i bezpieczny kanał komunikacji ze swoimi klientami.

Najlepsze jest to, że obsługa aplikacji jest bardzo prosta i nie jest wymagane duże doświadczenie, aby móc z niej korzystać. Dlatego, jeśli jest to firma, która dopiero się rozpoczyna, właściciel może sam założyć swoje konto w aplikacji i dać się poznać.

Jak działa WhatsApp Business

Jedną z największych zalet WhatsApp Business jest to, że jego format jest już znany. I chodzi o to, że chociaż aplikacja jest przeznaczona dla firm, zachowała ten sam interfejs WhatsApp Messenger, choć z cechami bardziej dostosowanymi do biznesu.

W tym kontekście działanie WhatsApp Business można opisać w prostych krokach:

WhatsApp Business jest dostępny bezpłatnie na urządzenia z systemem Android i iPhone.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z aplikacji jest pobranie jej ze sklepu z aplikacjami, zgodnie z instrukcją sistema operativo czego używasz Po zainstalowaniu konieczna jest weryfikacja numeru telefonu, aby zacząć na nim działać.

Upewnij się, że masz wyłączny numer telefonu do firmy, ponieważ zasady WhatsApp nie zezwalają na prowadzenie dwóch kont z tym samym numerem.

 • Załóż konto firmowe

Po zainstalowaniu Aplikacji, drugim krokiem jest skonfigurowanie konta z danymi firmy. Nazwa, opis, lokalizacja, godziny to tylko niektóre z najważniejszych punktów, które należy dodać.

Rekommenderad:  Jak zdobyć odznakę Discord HypeSquad?

Wszystko to pomoże każdemu użytkownikowi dowiedzieć się trochę więcej o Twojej firmie. W tym celu konieczne jest wejście w „Ustawienia firmy” z poziomu aplikacji. Znajdziesz tam wszystkie aspekty, które musisz wypełnić.

Jedną z opcji odróżniających Whatsapp Business od tradycyjnego jest automatyzacja wiadomości. Możesz użyć tej funkcji z trzech scenariuszy:

 • Wiadomości powitalne: Możesz zostawić wiadomość, która zostanie wysłana automatycznie, gdy dana osoba napisze po raz pierwszy lub gdy minie więcej niż 14 dni bez rozmowy z tym samym użytkownikiem. Ma limit 200 znaków. Możliwe jest umieszczenie w nim emotikonów.
 1. Komunikaty o nieobecności: Niezależnie od tego, czy dana osoba pisze po godzinach pracy, czy nie jesteś dostępny, możesz zostawić wiadomość tego typu, o ile telefon ma połączenie, aby je wysłać. Ma również limit 200 znaków.
 2. Automatyczne odpowiedzi: Są to odpowiedzi, które można nagrać, aby ułatwić rozmowę. Są one wcześniej zapisane, a następnie jednym słowem wiadomość pojawi się automatycznie.

Kolejną cechą charakterystyczną WhatsApp Business jest parametr analityczny. Chociaż są to podstawowe funkcje w porównaniu z innymi platformami, są naprawdę bardzo łatwe w użyciu. Pokazuje w liczbach liczbę wiadomości wysłanych, odebranych i odczytanych z aplikacji.

Jak widać, WhatsApp Business to naprawdę przydatne narzędzie w każdej firmie.

Uprość komunikację z odbiorcami i zadbaj o przyjazny wizerunek, posiadając kanał, w którym użytkownicy mogą się z Tobą błyskawicznie kontaktować w ustalonych godzinach.

Korzyści płynących z korzystania z tej aplikacji jest wiele, zarówno z punktu widzenia odbiorców, jak i firmy. Dlatego dostosowanie go do potrzeb firmy stanowi korzystny postęp w rozwoju każdego biznesu.

Korzystamy z okazji, aby udostępnić nasz blog o tym, czym są leady? oraz Typy leadów, które pomogą Ci jako uzupełnienie tego bloga.

Zapraszamy również do śledzenia nas na naszej stronie pod adresem Linkedin więc możesz dowiedzieć się więcej o tym, co wiemy, jak robić w naszej agencji.

Rekommenderad:  Najważniejsze sekrety tego, jak skuteczne zespoły sprzedażowe wykorzystują treści do zawierania transakcji

Table of Contents