Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest WiFi Direct i jak z niego korzystać?

Lista ustawień i funkcji smartfonów z Androidem jest obszerna, a większość z nich jest celowo ignorowana. Wi-Fi Direct jest jednym z nich, ale chcemy tutaj wyjaśnić, co to jest i dlaczego warto z niego korzystać. Zostań z nami.

  • Co to jest Wi-Fi Direct?
  • Dlaczego warto go używać?
  • Jak skonfigurować Wi-Fi Direct
  • Na urządzeniach Samsunga

Co to jest Wi-Fi Direct?

Kiedy wspomina się o Wi-Fi, większość ludzi od razu myśli o surfowaniu po Internecie, ale kryje się za tym coś więcej. WiFi Direct to certyfikat WiFi Alliance skupiający ponad 600 członków, takich jak Apple, LG, Intel, Microsoft i Dell. Wiele urządzeń, zwłaszcza tablety, laptopy i aparaty cyfrowe, jest kompatybilnych z Wi-Fi Direct. Samsung Galaxy S (wprowadzony na rynek w 2010 roku) był jednym z pierwszych smartfonów wyposażonych w tę funkcję.

Wi-Fi Direct można uznać za sieć Wi-Fi drugiej generacji, ponieważ umożliwia ona kompatybilnym urządzeniom nieposiadającym połączenia z Internetem komunikację z urządzeniami, które je posiadają (hotspotami, modemami lub routerami). Wi-Fi Direct umożliwia utworzenie sieci bezprzewodowej pomiędzy wieloma urządzeniami. Dodatkowo możesz używać Wi-Fi Direct z Miracast do odtwarzania filmów na innym urządzeniu z ekranem. Najnowsza generacja Wi-Fi Direct jest również kompatybilna z NFC.

Dlaczego warto korzystać z Wi-Fi Direct?

Jak wspomniano powyżej, funkcja Wi-Fi Direct umożliwia urządzeniom bez połączenia z Internetem łączenie się z urządzeniami z połączeniem internetowym. W przypadku smartfonów i urządzeń z systemem Android można je szybko podłączyć i przesyłać pliki bez konieczności używania kabli.

Ale czy Wi-Fi Direct to tylko ulepszona wersja Bluetooth? Cóż, aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy powiedzieć tak i nie. Zaletą korzystania z Wi-Fi Direct przez Bluetooth jest to, że amplituda i prędkość transmisji Wi-Fi są znacznie wyższe niż w przypadku Bluetooth. Krótko mówiąc – jeśli chcesz mieć lepszy sposób przesyłania plików z jednego urządzenia na drugie, możesz skorzystać z Wi-Fi Direct.

CZYTAĆ:  Jak włączyć Oszczędzanie danych Chrome na Androidzie?

Jak skonfigurować Wi-Fi Direct

Każdy smartfon z Androidem 4.0 lub nowszym ma funkcję Wi-Fi Direct (wyjątki są rzadkie). Jest zintegrowany. Wi-Fi Direct nie obsługuje obecnie natywnych transferów plików, dlatego należy zainstalować aplikację innej firmy. Zalecamy opcję „Wyślij gdziekolwiek”.

Aby włączyć Wi-Fi Direct, przejdź do Ustawienia> Połączenia> Wi-Fi, a następnie dotknij karty Direct Wi-Fi u góry. Twój smartfon rozpocznie wyszukiwanie urządzeń, z którymi możesz się połączyć.

W odróżnieniu od Bluetooth nie ma żadnego innego przycisku ani elementu, którego należy dotknąć, aby włączyć funkcję Wi-Fi Direct. Wi-Fi Direct jest włączone w momencie połączenia z Internetem. Nie oznacza to, że Wi-Fi Direct jest zawsze włączone. Kiedy smartfon dotknie karty Wi-Fi Direct, skanuje otaczające urządzenia.

Uwaga: oprócz włączenia funkcji Wi-Fi Direct w smartfonie musisz także włączyć ją na laptopie, telewizorze, drukarce lub dowolnym urządzeniu, z którym chcesz się połączyć (wykonując powyższe czynności).

Na urządzeniach Samsunga

Poniższe kroki dotyczą systemu Android 9.

1. Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu i wybierz Wi-Fi.

Upewnij się, że Wi-Fi jest włączone, ponieważ musi być włączone, aby uzyskać dostęp do ustawień Wi-Fi Direct i bezprzewodowo udostępniać pliki.

2. Stuknij Wi-Fi Direct. Urządzenie automatycznie skanuje urządzenia Wi-Fi Direct.

3. Znajdź i wybierz urządzenie, z którym chcesz się połączyć.

Upewnij się, że oba urządzenia mają włączone ustawienia Wi-Fi, aby mogły się wzajemnie odnaleźć.

4. Aby się połączyć, drugie urządzenie otrzyma zaproszenie do połączenia; dotknij Akceptuj, aby się połączyć.

Wszystkie otaczające urządzenia są wyświetlane na liście Direct WiFi.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy płatny kurs udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-line