Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest wirtualizacja sieci lub NFV?

Wirtualizacja, w skrócie NFV, to sposób na wirtualizację struktur i komponentów w sieci. Komponenty takie jak routery, zapory ogniowe i inne. Komponenty te są umieszczane na sprzęcie jako maszyny wirtualne i umożliwiają dostawcom usług korzystanie z cech każdego z nich w określonym miejscu w ich sieci.

Wdrażając NFV, nie musisz kupować potrzebnego sprzętu. Każdy z nich wykonuje określone zadanie za pośrednictwem sprzętu, takiego jak routery, zapory ogniowe itp. NFV zwiększa także skalowalność i elastyczność sieci oraz umożliwia usługodawcy wdrożenie i świadczenie usług i aplikacji potrzebnych użytkownikom i klientom w razie potrzeby. W żadnym wypadku nie jest to sprzęt nowy.

Architektura NFV obejmuje:

  • Zwirtualizowane funkcje sieciowe: ta sekcja zawiera oprogramowanie aplikacyjne realizujące określone zadania, takie jak serwer plików, kontroler domeny i inne.
  • Infrastruktura wirtualizacji funkcji sieciowych: Ta sekcja zawiera komponenty infrastruktury. Zasoby obliczeniowe, pamięć masowa i sieć są umieszczane na platformie oprogramowania, takiej jak hypervisor.
  • Zarządzanie, automatyzacja i orkiestracja sieci: Jest to platforma do zarządzania NFV i jego infrastrukturą.

Korzystając z NFV, dostawca usług może mieć wszystkie komponenty i potrzeby sieci na standardowych platformach sprzętowych i, jak wspomniano, w środowiskach wirtualnych, zamiast działać na oddzielnym sprzęcie. Kolejną kwestią jest wirtualizacja zadań sieciowych i wykorzystanie kilku jednoczesnych komponentów, które działają tylko na jednym serwerze.

Istnieje również zależność pomiędzy NFV a SDN, a te dwa nie są od siebie niezależne; oba mają jedno podobieństwo, którym jest zależność od wirtualizacji, ale różnią się wykorzystaniem zasobów i sposobem ich rozdzielania. Te dwa rozwiązania mogą być używane obok siebie i wdrażać nowe architektury w świecie sieci.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie micromaxPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs udemy do pobrania za darmo