Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest złośliwe oprogramowanie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest złośliwe oprogramowanie?

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Złośliwe oprogramowanie to ogólna nazwa niechcianego oprogramowania, które szkodzi komputerowi. Niektóre z nich to kody, pliki i złośliwe łącza, które infekują sieci. Robaki i wirusy, takie jak konie trojańskie, które uzyskują dostęp do pojedynczego komputera lub całego systemu… lista jest długa.

To jedno z pojęć związanych z cyberbezpieczeństwem, które powinieneś znać. Jest to kategoria pod nagłówkiem: „Co to jest cyberbezpieczeństwo?”Zrozumienie złośliwego oprogramowania

Złośliwe oprogramowanie to oprogramowanie, które zostało specjalnie zaprojektowane w złych zamiarach. Samo słowo to skrót oznaczający złośliwe oprogramowanie. Mówiąc najprościej, ma na celu wykorzystanie ofiary i przyniesienie korzyści hakerowi poprzez zainfekowane pliki.

Tu są 5 fakty o tym, jak podstępne może być złośliwe oprogramowanie. I kilka dobrych odpowiedzi, jeśli pytasz: „Co to jest atak złośliwego oprogramowania?”

Ataki złośliwego oprogramowania mają numery

Byli 5.6 miliardów złośliwych programów w pracy na całym świecie w 2020 r.

Użytkownicy komputerów osobistych są zaniepokojeni

Amerykanie są zmartwieni o zainfekowanym komputerze, który naraża na szwank ich dane osobowe i sieci internetowe. W rzeczywistości badania wskazują, że ponad 70% należy do tej grupy.

E-mail jest największym przestępcą

Dziewięćdziesiąt dwa procent sposobów infekowania systemów komputerowych to przez e-mail. Możesz rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie, otwierając nieznane wiadomości na swoich urządzeniach mobilnych.

Złośliwe oprogramowanie ewoluuje

Rodzaje złośliwego oprogramowania, które kradną poufne dane, to ruchome cele. Ataki ransomware ewoluują. Oto lista kilka nowych które mogą mieć wpływ na system komputerowy.

Ukryte złośliwe oprogramowanie jest równie niebezpieczne

Trendy w złośliwym oprogramowaniu są ważny, na przykład fakt, że wirusy będące końmi trojańskimi stanowią 58% przypadków dostarczania złośliwego oprogramowania. Uważaj na tego typu ataki cyberbezpieczeństwa.

Rekommenderad:  Kompletny przewodnik po Twitch Strategie marketingowe dla marek cyfrowych

Jak zapobiegać atakom złośliwego kodu

Teraz wiesz nieco więcej o tych zagrożeniach bezpieczeństwa. Oto kilka wskazówek, jak używać legalnego oprogramowania do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Te sugestie pomogą Ci uniknąć wirusów komputerowych i dowiedzą się, jak nie pobierać zainfekowanych plików.

Pobierz oprogramowanie antywirusowe

Ten typ legalnego oprogramowania pozwoli ci przeskanować cały komputer lub sieć. Najlepsze jest oprogramowanie przeznaczone do przeprowadzania regularnych skanów. Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiegać złośliwemu oprogramowaniu, znajduje się to na szczycie wielu list.

Oto bezpłatna lista pobierania ochrony przed złośliwym oprogramowaniem aby zacząć. To jedne z najlepszych programów chroniących przed złośliwym oprogramowaniem, jakie znajdziesz.

Użyj bezpiecznego uwierzytelniania

Unikanie luk w zabezpieczeniach oznacza:

  • Używaj haseł zawierających symbole i cyfry, małe i duże litery oraz osiem znaków.
  • Włącz uwierzytelnianie wieloskładnikowe przy użyciu pytań zabezpieczających lub kodu PIN.
  • Narzędzia biometryczne też działają. Jak skan tęczówki i odciski palców.

Aktualizuj oprogramowanie

Zainfekowane komputery często mają nieaktualne oprogramowanie. Regularnie aktualizuj wtyczki, przeglądarki i systemy operacyjne.

Zachowaj ostrożność podczas otwierania załączników

Losowe obrazy też. Niektóre e-maile od nieznanych nadawców mogą być po prostu spamem. Ale nie ma sensu ryzykować potencjalnie niechcianego programu, który może załadować złośliwe oprogramowanie.

Wskazówki dotyczące wykrywania ataków złośliwego oprogramowania

Otwarcie łącza do złośliwej strony internetowej może prowadzić do poważnych problemów zarówno dla komputerów osobistych, jak i firm. Jeśli zaczniesz pytać, co to jest złośliwe oprogramowanie? To kolejny logiczny krok. Oto kilka sposobów identyfikowania mobilnego złośliwego oprogramowania i innych.

1. Dziwne wpisy w mediach społecznościowych

Uważaj na wypowiedzi dot Facebook i inne media społecznościowe, takie jak „Spójrz na to zdjęcie”.

Kliknij łącze i włącz złośliwe oprogramowanie.

2. Wiele wyskakujących reklam

Adware atakuje urządzenia z Androidem i inne za pomocą reklam. Link może prowadzić do legalnego produktu. Możesz też zainstalować dodatkowe złośliwe oprogramowanie, które może zaatakować Twój system operacyjny.

Rekommenderad:  Jak bezpieczna jest Twoja technologia: Top 5 najbardziej niezdarne miasta w Ameryce

3. Stałe przekierowania

Przestępcy próbują ukraść dane podczas wyszukiwania i trafiania na nieznaną witrynę. Niektóre złośliwe witryny wyglądają jak prawdziwe. Poszukaj dziwnego adresu URL jako wskazówki do złośliwych zamiarów.

4. Powolny komputer

Komputer, którego dotyczy problem, działa wolno. Warianty złośliwego oprogramowania uruchamiają usługi i aplikacje w tle. Haker ma zdalny dostęp do zainfekowanego urządzenia. Dodają inne złośliwe oprogramowanie, więc wszystko spowalnia jeszcze bardziej. Istnieją inne sposoby wykrywania infekcji złośliwym oprogramowaniem wraz z oprogramowaniem zabezpieczającym i inne sposoby, w jakie użytkownik komputera może je usunąć.

Usuwanie złośliwego oprogramowania

Jeśli go masz, chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie. Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu ataków typu phishing, czy innego rodzaju złośliwego oprogramowania, oto sposoby, aby się z nimi uporać.

Zaktualizuj swoje oprogramowanie

Różne rodzaje złośliwego oprogramowania stale ewoluują. Zaktualizuj swoje oprogramowanie za pomocą najnowszych definicji wirusów. Oto bezpłatna ochrona przed zagrożeniami z Microsoftu.

Wyczyść pamięć podręczną

Pozbądź się różnych rodzajów złośliwego oprogramowania, czyszcząc pamięć podręczną. Oto Jak.

Uruchom ponownie w trybie awaryjnym

To dobra wskazówka, jeśli masz urządzenie mobilne. Najpierw wyłącz go i uruchom ponownie w trybie awaryjnym. Następnie podążaj te kroki dla urządzenia z systemem Android.

Co to jest przykład ataku złośliwego oprogramowania?

Ransomware to wirus komputerowy, w którym dane ofiary są szyfrowane. Zapłata okupu jest zwykle wymagana w kryptowalucie. Istnieje kilka różnych pojazdów. Jak phishing e-mailowy, inżynieria społeczna i niechciane reklamy.

Oto kilka innych ogólnych przykładów złośliwego oprogramowania.

  • Robaki mogą rozprzestrzeniać się na urządzenia w sieci. Agencje rządowe są zagrożone przez pliki wykonywalne przekazywane między departamentami.
  • Spyware to jeden z innych programów, na które firmy muszą uważać. Oprogramowanie szpiegujące kradnie dane osobowe i finansowe.
  • Adware podnosi komputer i wysyła reklamy do Ciebie. Tutaj jest szybki sposób aby sprawdzić, czy na jednym z tych urządzeń nie ma złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac.
  • Wirus sektora rozruchowego może zostać przeniesiony przez zainfekowaną dyskietkę. Są one niebezpieczne, ponieważ mogą być używane w różnych systemach komputerowych.
Rekommenderad:  Amazon Fire TV Stick 4K vs. Fire TV Stick 4K Max: Jaka jest różnica?

Co może się stać, jeśli nastąpi atak złośliwego oprogramowania?

Infekcje złośliwym oprogramowaniem mogą powodować duże problemy. Jedną z poważnych konsekwencji może być kradzież tożsamości, a docelowy system może zostać przekierowany przez oprogramowanie szpiegujące. Dostęp do innych plików może być ograniczony. i codzienne operacje biznesowe mogą zostać zakłócone i/lub komputer może zostać spowolniony.

Jakie są przyczyny ataków złośliwego oprogramowania?

Różne typy ludzi tworzą złośliwe oprogramowanie. Szantażyści, oszuści i hakerzy to tylko niektórzy z zaangażowanych przestępców. Większość z nich próbuje zarabiać pieniądze nielegalnie, ale istnieje kilka innych powodów. Niektórzy ludzie, którzy tworzą te wirusy, to żartownisie, a inni to aktywiści. Są ludzie, którzy chcą osiągnąć nielegalny zysk i inni, którzy chcą tylko uszkodzić cele.