Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to są klucze Google Passkey i jak działają?

Chociaż hasła są nadal dość powszechne we wszystkich aspektach świata technologii, podejmuje się pewne kroki, aby pójść w innym kierunku. Google to prawdopodobnie największa i najbardziej wpływowa nazwa, która nadała ton po wprowadzeniu funkcji Google Passkeys.

Za pomocą kluczy Google Passkey będziesz mógł zalogować się na swoje konto bezpośrednio poprzez blokadę ekranu urządzenia, za pomocą kodu PIN lub danych biometrycznych, takich jak odcisk palca. Zasadniczo nie będziesz musiał używać hasła ani uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Ta funkcja została po raz pierwszy wprowadzona w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy została udostępniona wszystkim użytkownikom. Od teraz każdy użytkownik posiadający konto Google może korzystać z kluczy Google Passkey na swoich urządzeniach z systemami Windows, Android i MacOS.

Jak oni pracują?

Co to są klucze Google Passkey i jak działają?

Gdy skonfigurujesz hasło po raz pierwszy, zostanie wygenerowana para kluczy. Pierwszy klucz zostanie zapisany na Twoim urządzeniu, a drugi będzie używany w witrynie lub serwisie, w którym próbujesz użyć tych kluczy. Gdy na urządzeniu pojawi się monit o uwierzytelnienie, musisz zweryfikować swoją wiarygodność za pomocą odcisku palca lub kodu PIN.

Gdy to nastąpi, klucze przechowywane na Twoim koncie zostaną udostępnione tej usłudze. Jeśli odpowiada to znajdującemu się tam magazynowi kluczy, uzyskasz dostęp do tej usługi.

Jak skonfigurować klucze Google Passkey?

  • Przed zalogowaniem się za pośrednictwem konta przejdź na stronę Google Passkeys
  • Następnie kliknij „Użyj klucza dostępu” lub, aby użyć nowego klucza, kliknij „Utwórz klucz dostępu” na dole
  • Otrzymasz monit Utwórz hasło do swojego konta Google
  • Stuknij opcję „Kontynuuj”.
  • Następnie musisz uwierzytelnić się za pomocą danych biometrycznych, takich jak odcisk palca
  • Zrób to, a otrzymasz wiadomość o utworzeniu hasła
  • Powinieneś kliknąć „Gotowe”, aby zamknąć okno dialogowe