Co to są pliki CR2? – Techniki

Co to są pliki CR2? - Techniki 1

Pliki CR2 to pliki tworzone przez aparaty cyfrowe Canon. To oznacza wersję Canon Raw 2i jest oparty na rozszerzeniu pliku TIFF. Oznacza to, że są to nieskompresowane, duże pliki obrazów o wysokiej jakości. Program do modelowania 3D o nazwie Poser może także tworzyć pliki tego formatu. Nie są to jednak obrazy, ale raczej pliki fałszowania służące do przechowywania informacji na przykład o połączeniach i zagięciach.

Jak otworzyć pliki CR2?

Do otwierania i przeglądania plików CR2 potrzebne jest kompatybilne oprogramowanie we wszystkich systemach operacyjnych z wyjątkiem Windows – nowsze wersje umożliwiają wyświetlanie plików natywnie w widoku folderów, pod warunkiem, że zainstalowany jest pakiet Microsoft Camera Codec Pack. Pliki wyprodukowane przez Canon można wyświetlać za pomocą różnego rodzaju oprogramowania do przetwarzania obrazu. Pliki postaci Poser wymagają do działania oprogramowania Poser lub podobnych programów.

Jakie programy działają z plikami CR2?

Programy takie jak IrfanView, Adobe Photoshop, Magix Software, UFRaw i podobne programy. Pliki Poser wymagają wersji Poser lub podobnych programów, takich jak DAZ Studio lub 3ds Max.