Co to są pliki HQX? – Techniki

Co to są pliki HQX? - Techniki 1

Pliki HQX są rodzajem plików skompresowanego archiwum Macintosh. Można ich używać do przechowywania binarnych wersji obrazów i innych plików multimedialnych oraz dokumentów. Starsze wersje tego typu pliku używały rozszerzeń HEX i HCX – wszystkie trzy typy to BinHex 4 Skompresowane pliki archiwów.

BinHex oznacza binarny na szesnastkowy – a więc także nazwy plików. Ten format jest idealny do przesyłania plików, na przykład przez e-mail. Pomimo nie zmniejszania oryginalnego rozmiaru pliku, mówi się, że ten typ pliku jest mniej podatny na uszkodzenie lub uszkodzenie podczas transmisji.

Jak otworzyć pliki HQX?

Jak możesz podejrzewać, pliki te są rodzime Apple system operacyjny. Apple komputery powinny mieć możliwość otwierania i edytowania tych plików bezpośrednio za pomocą funkcji narzędzia do archiwizacji. Jeśli to nie działa, lub w przypadkuApple komputer, do otwarcia lub edycji tego typu pliku potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie.

Jakie programy działają z plikami HQX?

Programy takie jak Incredible Bee Archiver, WinZip, StuffIt i większość innych programów do rozpakowywania plików będą mogły otwierać pliki HQX. Internetowe narzędzie WebHet Decoder BinHex może również otwierać ten typ pliku – za pomocą tego narzędzia nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania na swoim komputerze.