Co to są pliki MDB? – Techniki

Co to są pliki MDB? - Techniki 1

Pliki MDB są rodzajem plików bazy danych Microsoft Access. Jest to domyślny typ pliku dla wersji MS Access do 2003 roku, kiedy zaimplementowano teraz bardziej popularny format ACCDB, a następnie jeszcze nowszy ACCDBX. Te starsze pliki mogą zawierać takie rzeczy, jak tabele, zapytania, dane itp., A także mogą zawierać łącza do innych typów plików, takich jak XML i HTML.

Choć rzadko, alternatywnym typem pliku MDB jest plik Avid Media Database – przechowuje on informacje o plikach multimedialnych używanych w projektach edycji wideo Avid.

Jak otworzyć pliki MDB?

W idealnym przypadku wymagana jest wersja Microsoft Access. Nowsze wersje mogą nadal otwierać przestarzały format pliku. Microsoft Excel może otwierać, ale niepoprawnie czytać te pliki – należy je najpierw zapisać w formacie arkusza kalkulacyjnego.

Jakie programy działają z plikami MDB?

Przede wszystkim Access i Excel, ale źródła takie jak MDBopener pozwalają otwierać te pliki w przeglądarce, bez uprzedniego instalowania oprogramowania. Nie będziesz w stanie niczego edytować ani zmieniać, ale możesz na nie spojrzeć i wyeksportować je w formacie CSV lub XLS.