Co to są pliki SWF? – Techniki

Co to są pliki SWF? - Techniki 1

Plik SWF (wymawiane Swiff) to plik Shockwave Flash Movie. Pliki SWF zawierają interaktywną grafikę i tekst i są często używane do gier online i animacji. Pliki SWF są kompilowane z plików animacji FLA, a następnie są kompresowane. Pierwotnie SWF był akronimem ShockWave Flash, ale ponieważ SWF stał się standardem dla treści flash w Internecie, znaczenie SWF zmieniono na backronym, Small Web Format.

Jak otwierać pliki SWF?

Pliki SWA mogą być otwierane i przeglądane przez odtwarzacz plików SWF lub przeglądarki obsługujące wtyczkę Adobe Flash Player. Technicznie możliwe jest edytowanie plików SWF, ale biorąc pod uwagę, że jest on zarówno skompilowany, jak i skompresowany, jest to złożony proces i niewiarygodny, edycja oryginalnych plików animacji FLA i ponowne skompilowanie pliku SWF jest zasadniczo znacznie łatwiejsze. Możliwe jest dekompilowanie plików SWF z powrotem do plików animacji FLA.

Jakie programy działają z plikami SWF?

Najłatwiejsze miejsce do przeglądania dowolnego typu pliku flash SWF, który był kiedyś w przeglądarce internetowej, z wtyczką Adobe Flash, jednak słaba historia bezpieczeństwa wtyczki sprawiła, że ​​większość współczesnych przeglądarek usunęła lub planuje usunąć wsparcie dla flasha całkowicie. Odtwarzacz plików SWF, MPC-HC i GOM Player mogą grać w gry SWF, inne narzędzia, takie jak Elmedia Player, mogą odtwarzać filmy SWF, ale nie można ich używać do gier interaktywnych.

Pliki SWF można osadzać w dokumentach PDF i otwierać w programie Adobe Reader 9 i nowsze wersje. Pakiet produktów Adobes, taki jak następca Adobe Flashs, Animate, może być używany do otwierania plików SWF.

Flash Decompiler Trillix i JPEXS-Decompiler mogą konwertować pliki SWF z powrotem do plików animacji FLA w celu edycji i ponownej kompilacji.