Co to są pliki XFDL? – Techniki

Co to są pliki XFDL? - Techniki 1

Pliki XFDL to pliki tworzone w języku Extensible Forms Description Language. Jest to odmiana typu pliku XML, który został utworzony przez firmę należącą do IBM do użytku z bezpiecznymi formularzami elektronicznymi.

Pliki te są często używane w ustawieniach biznesowych lub rządowych, w których bezpieczny transfer danych jest absolutnie niezbędny, mogą również znaleźć zastosowanie w transakcjach internetowych, w których bezpieczeństwo jest ponownie najważniejsze. Same pliki XFDL zwykle zawierają dane weryfikacyjne, takie jak podpisy elektroniczne lub informacje o transakcji.

Jak otworzyć pliki XFDL?

Pliki te nie są przeznaczone do bezpośredniego przeglądania, ale można je przeglądać za pomocą przeglądarki formularzy. Są to zwykłe pliki tekstowe, dlatego można je również przeglądać za pomocą edytora tekstu.

Jakie programy działają z plikami XFDL?

Zastrzeżone programy IBM Forms Viewer i IBM Forms Designer to najlepszy wybór programu, chociaż do przeglądania i edytowania tych plików można także użyć dowolnego edytora tekstu, takiego jak Editra, Notepad ++ i Sublime Text.