Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co zrobić, gdy MacBook się nie włącza

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co zrobić, gdy MacBook się nie włącza

Kiedy Twój MacBook Pro® lub MacBook Air® nie chce się włączyć, jest to niesamowicie frustrujące — nie możesz nic zrobić na swoim laptopie. Ale nie martw się, mamy kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc przywrócić prawidłowe działanie urządzenia.

W firmie AKKO naprawiamy problemy techniczne — niezależnie od tego, czy klawisze Twojego MacBooka nie działają, czy Twoje Nintendo Switch® nie ładuje się. Podpowiemy Ci, co zrobić, jeśli Twój MacBook® nie chce się włączyć, abyś mógł szybko wrócić do pracy.

Jak naprawić MacBooka, który się nie włącza

Istnieje wiele powodów, dla których MacBook może się nie włączać. Jeśli nic się nie dzieje po naciśnięciu przycisku zasilania laptopa, wypróbuj te proste rozwiązania.

Sprawdź swoje źródło zasilania

Najpierw upewnij się, że bateria MacBooka jest naładowana. Jeśli nie, podłącz laptopa i pozwól mu się włączyć. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, co zrobić, gdy bateria MacBooka się nie ładuje.

Przetestuj różne kable zasilające i adaptery

Jeśli MacBook nie chce się włączyć, być może uszkodzony jest przewód lub zasilacz. Spróbuj użyć innego Apple® ładowarkę do MacBooka lub wymień kabel na nowy.

Sprawdź jasność ekranu

Naciśnij klawisz zwiększania jasności na klawiaturze lub naciśnij i przytrzymaj ikonę słońca na pasku Control Strip i przesuń palec w prawo, aby upewnić się, że jasność została zwiększona. Jeśli przypadkowo przesuniesz suwak maksymalnie w lewo, ekran stanie się czarny, a MacBook będzie wyglądał, jakby był wyłączony.

Sprawdź połączenie ekranu i monitora

Jeśli słyszysz, że MacBook się uruchamia, ale nic nie widzisz na ekranie, może to oznaczać problem z wyświetlaczem i być może potrzebujesz pomocy eksperta, aby go naprawić.

Rekommenderad:  Zwiększona prywatność Viber dla iPhone'a jest wyposażona w kompleksowe szyfrowanie, ukryte czaty i nie tylko

Jeśli Twój MacBook jest podłączony do zewnętrznego monitora, odłącz go i sprawdź, czy to powoduje, że ekran MacBooka działa prawidłowo. Jeśli nie, podłącz ponownie MacBooka do zewnętrznego monitora i upewnij się, że ten drugi jest podłączony, zasilany i włączony. Następnie sprawdź, czy przewód łączący MacBooka z monitorem jest dobrze podłączony, nieuszkodzony i podłączony do odpowiedniego wejścia. Jeśli to nie zadziała, spróbuj podłączyć MacBooka do telewizora lub innego monitora — może to umożliwić korzystanie z komputera, nawet jeśli oryginalny ekran jest uszkodzony.

Sprawdź laptopa pod kątem uszkodzeń

Sprawdź MacBooka pod kątem uszkodzeń fizycznych, zwłaszcza wokół portów i na spodzie laptopa. Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, co zrobić, jeśli zauważysz oznaki spuchnięcia lub uszkodzenia baterii.

Odłącz akcesoria

Jeśli nadal zadajesz sobie pytanie „dlaczego mój MacBook się nie włącza?”, przyczyną może być inny produkt. Odłącz wszystkie akcesoria podłączone do MacBooka, takie jak drukarki, słuchawki, dyski flash, przewody HDMI, monitory, głośniki itp. Następnie uruchom MacBooka i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Wykonaj cykl zasilania

Jeśli MacBook nadal się nie włącza, możesz uruchomić i wyłączyć zasilanie, aby wymusić ponowne uruchomienie. Spróbuj tego:

  1. Podłącz MacBooka do ładowarki i przytrzymaj Moc przycisk przez co najmniej 10 sekund.
  2. Spowoduje to odcięcie zasilania MacBooka, tak jakbyś wyjął baterię.
  3. Opublikować Moc przycisk, pozostaw go wyłączony na kilka sekund, a następnie naciśnij go ponownie, aby uruchomić MacBooka.