ContextEdit, dodaj opcje do menu kontekstowego zgodnie z formatem pliku

Kilka dni temu skomentowaliśmy świetną użyteczność oferowaną przez tak zwane menu kontekstowe Windows, co widać po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Prezentujemy nawet możliwość edycji go w celu dopasowania do naszych potrzeb za pomocą łatwego menu kontekstowego. Z tej okazji udostępniamy aplikację, która oferuje podobną możliwość, ale z nieco innym mechanizmem, który może się przydać osobom szukającym bardziej szczegółowych i specyficznych rozwiązań. To jest ContextEdit, aplikacja, która pozwoli ci dostosować menu kontekstowe zgodnie z wybranym formatem pliku.

W ten sposób możesz uzyskać różne opcje w zależności od typu pliku, nad którym chcesz pracować.

Edytuj menu kontekstowe

ContextEdit, dodaj opcje do menu kontekstowego zgodnie z formatem pliku 1

Menu kontekstowe Windows Ma ogromne narzędzie do przyspieszenia dowolnego procesu. Na przykład, jeśli chcesz rozpakować plik, zamiast otwierać program i przechodzić do potrzebnej opcji, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i uruchomić dekompresję. W ten sam sposób działa z innymi działaniami, więc jeśli będziemy starać się dostosować go znacznie bardziej do naszych potrzeb, możemy znacznie ułatwić inne procesy. ContextEdit otwiera tę możliwość i chociaż jego interfejs nie jest zbyt przyjazny, program jest dość łatwy w użyciu.

Należy zauważyć, że ContextEdit to darmowe oprogramowanie i można je łatwo uzyskać z linku na końcu tego artykułu. Aplikacja jest prawie niezauważalna dla zasobów sistema a jego waga jest mniejsza niż 1 MB.

ContextEdit, dodaj opcje do menu kontekstowego zgodnie z formatem pliku 2

Aby rozpocząć pracę z ContextEdit, uruchom go, a natychmiast zobaczysz interfejs składający się z 3 sekcje: po lewej stronie znajduje się lista rozszerzeń, w górnej środkowej części zdania dla interpretera poleceń, aw dolnej części opcja, która będzie wyświetlana w menu kontekstowym.

Ten ostatni jest tym, który najbardziej nas interesuje, aby dodać opcje, wszystko będzie polegało na wybraniu rozszerzenia i włączeniu pól w polu „Obsługa menu kontekstowego”. W ten sposób, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pliku tego rozszerzenia, pojawią się właśnie włączone opcje. To samo stanie się ze wszystkimi konfigurowanymi formatami plików, dzięki czemu będziesz mieć dodatkowe funkcje zgodnie z wybranym rozszerzeniem.

Aby pobrać ContextEdit, kliknij ten link.