Coronavirus: 2000 iPhone'ów wysłanych na statek poddany kwarantannie

Coronavirus jest niestety obecnie tematem! Liczba spowodowanych zgonów pokazuje, jak śmiertelne jest to nowe zagrożenie dla ludzi.

Japonia potwierdziła ostatnio 44 nowe przypadki na statku poddanym kwarantannie. Aby pomóc pasażerom statku, rozdano około 2000 iPhone'ów.

Coronavirus: 2000 iPhone'ów wysłanych na statek poddany kwarantannie

Nazywa się Diamentowa Księżniczka i jest najbardziej znanym statkiem w tej chwili, tylko z najgorszych powodów. Na pokładzie tego luksusowego rejsu u wybrzeży Japonii jest 3711 osób, z których 44 jest zarażonych Covid-19 (oficjalna nazwa przyjęta przez Światową Organizację Zdrowia dla wirusa).

Statek jest poddany kwarantannie od początku lutego.

Coronavirus: 2000 iPhone'ów wysłanych na statek poddany kwarantannie

2000 iPhone'ów dla pasażerów do komunikacji z lekarzami

Według strony internetowej Macotakara, cytowany przez 9to5mac, rząd japoński wysłał 2000 iPhone'ów na rejs. Zgodnie z informacjami dostawa iPhone'ów za pomocą usługi Softbank umożliwia pasażerom dostęp do japońskiej aplikacji Ministerstwa Zdrowia, dzięki czemu pasażerowie statku wycieczkowego będą mogli łatwo wymieniać informacje z lekarzami. We wszystkich kabinach i pokojach załogi będzie iPhone na kabinę

Japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej potwierdziło przypadek koronawirusa na statku wycieczkowym Diamond Princess, obecnie izolowanym na morzu. Dostarczymy około 2000 jednostek iPhone'a obsługiwanych przez Softbank, aw każdej kabinie pasażerskiej i pokoju załogi będzie jedna jednostka telefonu na kabinę.

Uzyskaj dostęp do specjalnej aplikacji japońskiego Ministerstwa Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej, aby zapytać na czacie o lekach lub innych sprawach, które mogą Cię dotyczyć. Aplikacja zarezerwuje sesję konsultacyjną z lekarzem.

Powód, dla którego pasażerowie potrzebują smartfona z zagranicy, wynika z faktu, że aplikacja zdrowia japońskiego Ministerstwa nie jest dostępna w zarejestrowanych sklepach z aplikacjami poza krajem innym niż Japonia.

Czytaj także …