Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Craig Cuffie z Salesforce: Rok później empatia nadal zmienia działanie w ruch

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Craig Cuffie z Salesforce: Rok później empatia nadal zmienia działanie w ruch

Prawie rok temu miałem okazję rozmawiać z Craigiem Cuffie, EVP i Chief Procurement Officer w Salesforce. To było zaledwie kilka miesięcy po zamordowaniu George’a Floyda i mniej więcej 4 miesięcy do zamknięcia spowodowanego pandemią. To był ciężki czas. To wciąż ciężki czas. Dlatego tak bardzo się ucieszyłem, mogąc ponownie porozmawiać z Craigiem, aby usłyszeć, jak rozpoczęto plany Salesforce w odpowiedzi na niepokoje społeczne zainspirowane sytuacją George’a Floyda.

Poniżej znajduje się zredagowany zapis fragmentu naszej rozmowy. Ale zachęcam aby obejrzeć powtórkę wideo naszej pełnej dyskusji lub kliknąć osadzony odtwarzacz SoundCloud.Cztery Ps – rok później

Brent Leary: To był długi rok, ale pod pewnymi względami nie czułem się jak rok. Opowiedz nam, jak postępują rzeczy, które wprowadzałeś w Salesforce rok temu.

Craiga Cuffiego: Cztery P. Cztery filary. Ludzie, zakupy, filantropia i polityka. Jest więc czterech kierowników wyższego szczebla, którzy są przewodniczącymi, trzech, razem ze mną. Mamy podrzędnych leadów, część naszych biznesów, oni muszą być częścią naszych biznesów i około 50 innych osób w całej firmie maniakalnie skupionych na tym i posuwaniu tego do przodu.

Ludzie

Na froncie ludowym 50% wzrost liczby PZ plus przywódcy Czarnych. I co to jest? Ma to związek z ostrością. Teraz, w porównaniu z firmą zatrudniającą 60 000 osób, to wciąż niewielka liczba, ale rośnie, więc jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

Liczba zatrudnionych przez nas niedostatecznie reprezentowanych mniejszości wzrosła o 40% rok do roku. Co to jest? To skupienie, prawda, Brent, to skupienie się na tym. Współpraca z Executive Leadership Council. Jestem członkiem ELC od 13, 14 lat i w ciągu ostatnich kilku lat zaczęliśmy z nimi współpracować, aby pomóc nam zakończyć rok w… Od średniego kierownictwa do wyższego kierownictwa i wymaganego zestawu umiejętności, i bardzo wyjątkowe doświadczenie jako przywódcy mniejszości. Więc jesteśmy w naszym drugim roku i podwoiliśmy to.

Inkluzywne szkolenie promocyjne. Uniwersalne w całej branży. Mówimy: „Idź po zróżnicowaną tablicę”, a oni idą po zróżnicowaną tabliczkę, ale ci różnorodni ludzie nie wychodzą poza pierwszą rundę, prawda. Zapomnij o przejściu przez pierwszą i drugą rundę, oni nie przejdą do pierwszej rundy. Dlaczego nie? Wykonaliśmy wiele pracy, aby to zrozumieć, i przeszkoliliśmy naszych menedżerów w zakresie zatrudniania włączającego. Co to znaczy być liderem włączającym? I te rzeczy przenikają nasze programy szkoleniowe dla przywódców. Przeprowadziliśmy wysokiej jakości szkolenie dla sojuszników. 7000 pracowników Salesforce przeszło szkolenie sojusznicze. Więc wkładamy nasze pieniądze tam, gdzie są nasze usta, również nasze eksploracyjne usta.

Stworzyliśmy zespół ds. równościowej rekrutacji, który koncentruje się przede wszystkim na talentach mniejszości. To ogromne. Mamy ciepłą linię. Nie wymyśliliśmy ciepłej linii, pomysł pochodzi od innej firmy, ale jest po to, aby ludzie mogli odbyć poufną rozmowę na temat przynależności lub dlaczego nie czują się przynależni i co dzieje się w ich przestrzeni. Więc to nie jest pogotowie, gdzie dzwonisz po pogotowie i mówisz: „To jest naprawdę, naprawdę złe, coś się dzieje” i rozpoczyna się dochodzenie. To potrzebuję pomocy. To nie znaczy, że te inne rzeczy nie mogą się wydarzyć, ale to pierwszy początek, nie jestem częścią franczyzy. Uważam, że powinienem być częścią franczyzy. A jak my… Jak pomagacie firmie się tam dostać?

Rekommenderad:  Dla Tima Cooka nadal nie ma mowy oApple Ponieważ

Filantropia

Przeznaczyliśmy 200 milionów dolarów i milion godzin VTO (dobrowolnego czasu wolnego) w ciągu najbliższych pięciu lat. To duże zobowiązanie, a my się wyprowadzamy i koncentrujemy się na organizacjach o dużym wpływie, które koncentrują się na równości rasowej. A mój drogi przyjacielu, Ebony Beckwith, prowadzi Fundację Salesforce i kieruje wszystkimi naszymi działaniami filantropijnymi. Jest po prostu niesamowita. I chcemy wypełnić tę lukę z waszymi instytutami. Słyszeliście to, gdy ludzie mówili: „Czy to chwila, czy ruch?” Prawidłowy. Możemy zamienić chwilę w ruch, nie rezygnując z koncentracji, utrzymując ją niewiarygodnie obecną.

Przeszedłem szkolenie z przywództwa, byłem jednym z wykładowców i miałem całą masę rzeczy, które się dzieją, prawda. W tamtym tygodniu to było prawdziwe. Cztery dni solidnych wykładowców na Zoomie. Zoom i inne rzeczy, które się dzieją. A ja powiedziałem: „Wiesz co?” Powiedziałem: „Moja nauka w tym tygodniu, moja osobista nauka, polega na tym, że muszę być bardziej obecny. Muszę przestać robić milion rzeczy na raz, ponieważ nie jestem dobry w tylu rzeczach”. Wszyscy dowiadujemy się, że nie jesteśmy stworzeni do wielozadaniowości. Myślimy, że jesteśmy, ale tak nie jest. Ale bycie skupionym, bycie obecnym i utrzymywanie właściwego stanu umysłu jest tym, co pomoże od chwili do ruchu. I to jest naprawdę, bardzo ważne, aby firmy takie jak Salesforce utrzymywały tę koncentrację.

Nabywczy

Rozmawialiśmy o tym i ja to powtarzam — od liczenia wydatków po liczenie wpływu. Ludzie, którzy mają moją pracę, ile… Ile miliardów wydatków miałeś pod zarządzaniem? I to wszystko dobrze, ale jaki jest wpływ dolarów, które wydajesz? Komu pomagasz?

Byłem z zespołem ludzi, którzy robią to, co robię, i rozmawialiśmy… Mówią o wydatkach adresowalnych i wydatkach nieadresowalnych, tak, ze względu na cele. Co się stanie, jeśli wydamy zgodnie z naszymi dziennymi i kwartalnymi wydatkami rocznymi. I są rzeczy, które są święte w biznesie, jak och, co dzieje się po stronie finansowej. Bankierzy, skarbnicy i tak dalej. A w niektórych przypadkach bardzo zaawansowane konsultacje, robimy fuzje i przejęcia, to wszystko są specjalności. I to wszystko jest adresowalne. Wszystko jest adresowalne.

Robisz to, co mówi moja droga przyjaciółka Robin Washington, kiedy ktoś przychodzi tam, kiedy była jeszcze dyrektorem finansowym, teraz jest na emeryturze, i wybiera bank. Kiedy przychodzi duży bank i mówi: „Chcesz robić interesy?” A ona mówi: „Powiedz mi, jak wygląda twoje portfolio różnych firm, które robią z tobą interesy? I chcę zobaczyć, kiedy do mnie zadzwonisz, chcę zobaczyć trochę różnorodności, ponieważ wiem, że jest tam kilku czarnych bankierów. Prawidłowy. Więc te rozmowy są naprawdę, bardzo ważne, prawda.

I tak powiedziałem mojej szefowej ds. różnorodności dostawców i zrównoważonego rozwoju, fantastycznej dyrektor wykonawczy, Madison Gunter, powiedziałem: „Chcę być członkiem Okrągłego Stołu za Miliard Dolarów”, zgadza się. Więc jeśli to znajdziesz, a moja droga przyjaciółka, Shelley Steward jest jej przewodniczącą, Okrągły Stół Miliarda Dolarów to szereg firm, które wspólnie wydają 83 miliardy dolarów z różnymi dostawcami. A to tylko wierzchołek góry lodowej. A ja powiedziałem: „Chcę być”. I zaufaj mi, nie ma wakacji, nie ma odrzutowca, nie ma z tym żadnej dumy. Nie ma nic oprócz prawa do przechwalania się, prawda, być w Okrągłym Stole Miliarda Dolarów. Ale to, co mówi, to to, że wykonujesz swoją pracę dobrze i że jesteś niewiarygodnie otwarty, jeśli chodzi o skupienie się na różnych dostawcach. I robię krok naprzód, od liczenia wydatków do prawdziwego liczenia wpływu. Więc dużo dobrej roboty.

Rekommenderad:  Ponad 19 statystyk stron docelowych na rok 2023: wszystko, co musisz wiedzieć

Polityka

Muszę wspomnieć o pracy nad polityką, którą wykonujemy. Opowiadanie się za reformą policji. Jesteśmy z przodu, w salach parlamentów, opowiadając się za reformą policji, opowiadając się za zaangażowaniem obywatelskim, opowiadając się za politykami, które napędzają upodmiotowienie, przyglądając się prawom i przepisom chroniącym przed rasizmem. To znaczy, teraz cała ta rozmowa o prawach wyborców jest ogromna. A więc znowu agresywna praca nad tymi wszystkimi rzeczami.

Brent Leary: Prawidłowy.

Craiga Cuffiego: Powiedzieliśmy: „Wszystkie te rzeczy będą kosztować”, tak. A potem upewnienie się, że te wieloletnie programy mogą zostać sfinansowane i mieć ludzi, którzy zrobią to dobrze, więc nie jest to tylko deklaracja i zostanie podłączona do biura dyrektora ds. Różnorodności lub gdzieś w dziale zasobów ludzkich lub gdzieś w środku… Wybierz dział . Nie ma znaczenia, z czym jest powiązany, ważne, że jest finansowany, dobrze, we właściwy sposób, aby był skuteczny. A więc to są rzeczy, które zrobiliśmy, z biegiem czasu, właśnie w zeszłym roku.

Wyzwania minionego roku

Brenta Leary’ego: Podaj mi kilka rzeczy, które były najbardziej zaskakującymi wyzwaniami, z jakimi się mierzyłeś i przez które ten zespół przeszedł w zeszłym roku?

Craiga Cuffiego: Nie wiem, czy miałem jakieś niespodzianki, prawda. Nie śpię, więc nie krzyczę w środku nocy. To jest długi format problemu i rozwiązanie długiego formatu, prawda. Więc jeśli ktokolwiek z nas myśli, że przez jedno działanie, w tym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych, prawo, zarządzenia wykonawcze i potencjalne ustawodawstwo, że to się zmieni z dnia na dzień, to nie jest. W moim życiu się to nie zmieni.

Nie wiem, czy znasz to badanie, które przeprowadził McKinsey. Pojawiło się to kilka miesięcy temu i rozmawiali o równowadze ekonomicznej, w jakiej zajmie Czarna Ameryka, pozostawiona sama sobie z obecnymi siłami w grze, 95 lat przed tym, jak społeczność Czarnych zobaczy parytet ekonomiczny. A to badanie, które znajdziesz, rozkłada je według branży, geografii, daje ci małą lekcję historii, którą przeżyła większość Czarnych. Nadal mieszkają na południu. Niekoniecznie mieszkają tam, gdzie zarabia się najwięcej pieniędzy. To znaczy… Zasmuciło mnie to. I nasz CEO go wysłał. Wysłał go do mnie i kilku innych osób, żebym się temu przyjrzała, a ja po prostu powiedziałem: „To mnie zasmuca”.

A jeśli myślę o tym tak, jakbym ujął to w kategoriach mojego życia i życia mojej rodziny, powiedziałem: „95 lat”, moja wnuczka ma cztery lata. Więc powiedziałem: „Jeśli myślisz o 95 latach od teraz, kiedy będzie miała prawie 100 lat, kiedy będzie miała 99 lat, jej prawnuki będą miały szansę, o której marzyliśmy”. Więc bierzemy około 500 lat dla Czarnych w tym kraju, na tym kontynencie, aby zobaczyć ekonomiczny parytet.

Rekommenderad:  Wskazówki dotyczące budowania zaufania z klientami

Empatia prowadząca do działania

Brenta Leary’ego: Podoba mi się, jak mówiłeś o „przechodzeniu od empatii do działania”, ponieważ myślę, że widziałem duży nacisk na bycie empatycznym… Myślę, że to początek miejsca, w którym, miejmy nadzieję, przerodzi się to w działanie. Myślę tylko o tym minionym roku, właściwie o tym minionym miesiącu, kiedy mieliśmy 100-lecie upamiętnienia lub upamiętnienia, czy jakkolwiek chcesz to ująć, za to, co wydarzyło się w Tulsie. A także sprawiliśmy, że Juneteenth stał się świętem federalnym. Czy to oznaki działania z całej masy empatii, która miała miejsce po zobaczeniu tego, co wydarzyło się nieco ponad rok temu?

Craiga Cuffiego: Wiem o Tulsie od bardzo, bardzo dawna, prawda. A szef działu prawa handlowego, który od strony prawnej zajmuje się moim zespołem, zadał pytanie. Powiedział: „Craig, nie dowiedziałem się o tym wszystkim”. Powiedział: „Nie dowiedziałem się o tym na studiach ani w szkole średniej”. A ja powiedziałem: „Historię piszą zwycięzcy, prawda, ponieważ wymazuje się pokonanych. Więc możesz napisać historię. Historię piszą zwycięzcy numer jeden”.

Brenta Leary’ego: Prawidłowy.

Craiga Cuffiego: A potem numer dwa, musisz być ciekawy, prawda. Musisz powiedzieć: „Dlaczego świat jest taki, jaki jest i pomóż mi to zrozumieć?” Musisz więc stać się trochę osobistym historykiem i badaczem, aby dowiedzieć się o tych rzeczach. Juneteenth istnieje od czasów Juneteenth, prawda. I czy to przypadek, że mamy potwierdzenie 100. rocznicy tego, co wydarzyło się w Tulsie, po prostu masowego morderstwa.

Brenta Leary’ego: Nie ma innego sposobu, żeby to powiedzieć. Wcześniej nazywali to zamieszkami, teraz chyba w końcu nazywają to masakrą.

Craiga Cuffiego: Tak więc te dwa wydarzenia z ostatniego miesiąca były uznaniem i uznaniem, ponieważ bardzo niewielu ludzi przeżyło tak długo, aby opowiedzieć tę historię. I jest bardzo niewiele przyczyn, które podjęły tę historię. I to jest niewiarygodny czas, w którym jesteśmy teraz, gdzie sprawy połączyły się w taki sposób, że historię można opowiedzieć w znaczący sposób, a media społecznościowe bardzo pomagają. Ale to przyznanie się do niewiarygodnego zła.

Czerwiec. Nie wierzę, że cała społeczność rozumie znaczenie tego, jak to jest być zniewolonym ludem i życia tych jednostek oraz co to znaczy być wolnym.

I w większości przypadków, nie we wszystkich przypadkach, w większości przypadków, jeśli jesteś Murzynem lub Afroamerykaninem, wybierz, jaki termin chcesz, jesteśmy potomkami niewolników, chyba że przybyłeś do tego kraju z innego kraju. Więc to dziedzictwo żyje z tobą zawsze. Wspaniale jest widzieć w społeczeństwie triumfy, które ta społeczność odniosła pomimo systemowego rasizmu, który rozgrywa się w tej społeczności.


Table of Contents