Crunchyroll VS Funimation

Musisz być fanem anime, żeby to sprawdzić, prawda? Czasami idąc po imieniu Japanimationanime to styl wywodzący się z Japonii i rozpowszechniony na całym świecie. Crunchyroll i Funimation to dwie internetowe platformy do strumieniowego przesyłania wideo, których biblioteki są wykonane wyłącznie z anime. Ponieważ prawdopodobnie próbujesz rozważyć te dwie rzeczy, w tym artykule będzie mowa o Crunchyroll vs. Funimation.

Dostępność geograficzna i międzyplatformowa

Po przestudiowaniu dwóch platform okazało się, że Crunchyroll jest bardziej dostępny dla świata niż Funimation. W popularnych krajach afrykańskich, takich jak Kenia, Funimation nie jest dostępna, ale Crunchyroll jest. W ten sposób Funimacja jest ograniczona.

Crunchyroll jest bardziej dostępny. Jeśli szukasz nazwy w różnych sklepach z aplikacjami lub próbujesz zarejestrować się z dowolnego kraju, nie znajdziesz żadnych przeszkód.

Pod względem dostępności między platformami Funimation kradnie serial. Pomyśl o dowolnej platformie – Xbox One, Amazon Fire TV Stick et cetera – Funimation jest tam dostępna. Crunchyroll nie jest jednak zły. Tęskni tylko na kilku platformach.

Anime, Manga Library

Na listopad 2019 Crunchyroll miał kolekcję ponad 900 pokazów anime. Liczba powinna teraz przekroczyć 1000. Ma też wiele japońskich dramatów. Jeśli szukasz filmów anime klasy A, znajdziesz je na Crunchyroll. Crunchyroll to także świetne centrum mangi, które oferuje także mangę simulpub, którą można czytać online.

Jeśli lubisz złote hity jak Pamiętnik przyszłości i Czarny Butler, Funimation to twoje miejsce. Nie tylko oferuje klasykę, ale także pokazuje nowsze filmy, takie jak Klasa zabójstwa i My Hero Academia.

Subs, Dubs, Simulcasts i Simuldubs

Subskrybowane to napisy, duby to dubbingowane filmy, simulcasty to transmisje transmitowane w tym samym czasie, w którym są premiery, a simulduby to filmy, które pozwalają widzom cieszyć się dubbingowaną wersją aktualizacji anime dzień po premierze w Japonii.

Na sub, Crunchyroll bije Funimation. Napisy w anime na Crunchyrollu są łatwe w obsłudze i można je edytować. Z drugiej strony Funimation ma zamknięte napisy, których nie można edytować (choć w aplikacji).

W dubach Funimation niesie dzień. Funimation nie każe czekać na duby, dlatego oferuje simuldubs. Jeśli film miał swoją premierę wczoraj w Japonii, Funimation będzie go dubbingować i mieć napisy przed końcem dzisiejszego dnia. Crunchyroll nie jest tak szybki, więc nie powinieneś spodziewać się dubu po pewnym czasie. Zarówno Crunchyroll, jak i Funimation oferują simulcasty. Tak więc, kiedy anime ma swoją premierę w Japonii, możesz przesyłać go strumieniowo na dowolnej platformie.

Jakość klipów anime

Obie platformy oferują treści w wysokiej rozdzielczości do 1080P. Patrząc na stare hity, Funimation oferuje te same treści 1080P (HD), których nie można się po nich spodziewać. W przeciwieństwie do Crunchyroll, Funimation nie pozwala odgadnąć jakości napotkanego filmu. Zamiast tego pokazuje informacje, gdy spojrzysz na anime. To całkiem dobra rzecz, prawda? Ponieważ, jeśli znasz jakość anime, możesz wybrać, czy chcesz go obejrzeć, czy nie. Nie musisz się dziwić anime 360P tops.

cennik

Po rejestracji Crunchyroll oferuje 14-dniowy bezpłatny plan próbny. Następnie metoda płatności zostanie naliczona w wysokości $70,99 miesięcznie (plan premium). Najbardziej podstawowy plan premium w Funimation kosztuje $5.99, ale jeśli chcesz użyć więcej ekranów i zapisać do przeglądania offline, powinieneś rozważyć zakup $7Pakiet premium plus 0,99 miesięcznie. Ceny między nimi nie mają zatem wielkiej różnicy.