Cryo, aplikacja do udostępniania plików Windows

Udostępnianie plików przez Internet jest zadaniem, z którym mamy do czynienia z dziesiątkami usług, z którymi możemy sobie poradzić. Wcześniej omawialiśmy narzędzia, które pozwalają udostępniać pliki za pomocą linków, kodów QR i innych bardzo interesujących mechanizmów, które doskonale spełniają zadanie udostępniania danych przez Internet. Jednak ostatnio natrafiliśmy na aplikację, która okazała się naprawdę interesująca ze względu na jej wbudowane funkcje, w tym możliwość udostępniania plików.

To jest Cryo, bardzo prosty eksplorator plików z funkcją udostępniania przez połączenia P2P.

Udostępniaj pliki łatwo i bezpiecznie

Wybierając rozwiązanie do udostępniania plików w Internecie, użytkownicy zazwyczaj wybierają najłatwiejszy w użyciu. Oznacza to, że przedmiotowe usługi muszą mieć kombinację prostoty użytkowania i przydatnych funkcji, aby użytkownicy mogli pracować. Właśnie to oferuje Cryo, które ma również wersję przenośną, która pozwoli uniknąć procesów instalacyjnych. Aplikacja działa poprzez generowanie łączy P2P ze stacjami roboczymi, z którymi chcesz współdzielić pliki, zapewniając komunikację z szyfrowaniem end-to-end.

Cryo, aplikacja do udostępniania plików Windows 1

Proces korzystania z Cryo jest bardzo łatwy, więc po uruchomieniu aplikacji zostanie wyświetlone okno z panelem po lewej stronie z drzewem katalogów, a po prawej stronie zobaczysz graficznie komputery, z którymi się łączysz.

Aby rozpocząć udostępnianie plików, musisz najpierw połączyć się z Internetem, a następnie wygenerować kod zaproszenia z menu „Zdalne”. Musisz udostępnić ten kod drugiej stronie, a kiedy wpiszesz go w swoim Cryo, nowa stacja zostanie pokazana w interfejsie. Teraz będzie tylko kwestia zlokalizowania pliku, który chcesz udostępnić, i kliknięcia prawym przyciskiem myszy, wejścia do menu „Udostępnij” i wybrania zespołu, do którego chcesz go wysłać.

Cryo jest bardzo interesującą alternatywą, ponieważ łączy funkcje eksploratora plików z możliwością udostępniania ich przez Internet, a także przez sieć LAN. Ponadto możesz dodać uprawnienia, aby udostępnione pliki były tylko do odczytu lub mieć widok edycji.

Aby przetestować Cryo, Śledź ten link.