Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

css turleri

css türleri ve css nedir?

css

Öncelikle, Css’nin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir. CSS, Basamaklı Stil Sayfası (CSS) anlamına gelir. css dili, belgelerin ve strony internetowei bilgilerinin oluşturulması ve görünümünün oluşturulması için bir web sayfası tasarım dilidir. css, HTML, które XHTML udostępniają witryny internetowe, które można wyświetlać i udostępniać w formacie XML, SVG i XUL, które mogą być udostępniane przez użytkowników.

CSS kullanarak kodlamada sitenin renk, yazı tipi, arka plan resimleri vb. stilini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CSS’nin amacı ve uygulaması nedir?

üretiminin amacı aslında içerik bilgilerini (HTML gibi bir dil tarafından yazılan) sayfa düzeni, renk, boyut ve yazı tipi gibi görünüm bilgilerinden ayırmaktır. Bu ayrım, siteye erişim hızını, görünüm özelliklerini kontrol etmek için daha fazla esnekliği, aynı formatta birkaç sayfa tasarlama ve strony internetowei tasarımında karmaşıklık ve tekrarlayan görevlerden kaçınma yeteneğini art irır.

CSS dili 1

Standardowa organizacja W3C tarafından onaylanan css’nin ilk wersja Aralık 1996’da yayınlandı. CSS’nin bu sürümü aşağıdaki özellikleri destekledi:

Fontface i czcionka Vurgu gibi özelliklerini ayarlayabilme
Metinlerin rengini değiştirme, görüntü veya arka plan rengini ve diğer görünüm özelliklerini belirleme imkanı.
Sözcükler, harfler ve satırlar arasındaki boşluğu ayarlamak gibi metinlerin diğer özelliklerini değiştirebilme.
Metinleri, resimleri i tabloları hizalama
Kenarlıklar, çerçeveler ve katman sayfaları ekleme yeteneği
Strony internetowei özelliklerini ve olanaklarını kategoryzuj etme ve işaretleme yeteneği

WC3’ün artık CSS sürüm 1’i önermediğine dikkat edilmelidir.

CSS dili 2

Css’nin ikinci versiyonu Mayıs 1998’de yayınlanmış ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. CSA‘nın bu sürümü, önceki sürüme kıyasla ek özelliklere sahipti. Bu tesislerden bazıları şunlardır:

Nesnelerin konumunu sabit, değişken veya diğer nesnelere bağlı olarak ayarlama yeteneği
z-endeksi özelliği
Multimedya dosyaları kavramı
İşitsel tasarım destek sayfaları
Metni düz bir çizgide ayarlama imkanı
Gönderilere yeni özellikler eklemek gölge gibiydi.

Bu css dili sürümü artık W3C tarafından önerilmemektedir.

CSS 2.1

CSS sürüm 2.1, çok sayıda CSS 2 sorununun düzeltilmesi nedeniyle piyasaya sürüldü ve kullanıcıların kullanımına sunuldu. CSS’nin bu sürümü, daha yeni sürümlerin yayınlanmasına rağmen, W3C tarafından web tasarım standartlarından biri olarak hala onaylanmakta ve önerilmektedir.

CSS3’un avantajı nedir?

CSS3 sürümü, tüm tanımların ve özelliklerin kullanıcı tarafından bir yazılım şeklinde kullanıldığı önceki sürümlerden farklı olarak modüler bir yapıya sahiptir. Jej moduł, yazılıma özel özellikler ekler. CSS’nin bu sürümü Haziran 1999’da yayınlandı.

css dili nedir

Modüler bir yapının oluşturulması ile yazılıma farklı modüller ile çeşitli kolaylıklar eklenebilmektedir. Son haberlere göre, Kasım 2011’de, css tasarım ekibi tarafından 50’den fazla farklı tipte özel özelliklere sahip modüller kullanıcılara sunuldu.

Bazı modüllerin arka plan olarak özel görseller ekleme, medya bilgilerini hesaplama ve strony internetowei düzenine çok sütunlu formularz ekleme yeteneği gibi özellikleri vardır.

CSS Dili 4

WC3, Eylül 2009’da css dilinin dördüncü sürümünü tasarlamaya ve tamamlamaya başladı, ancak popüler tarayıcıların hiçbiri henüz tüm özelliklerini desteklemese de, css dilinin bu sürümünün gelecekte en yaygın dan biri olacağı tahmin ediliyor. özel özelliklere sahip kullanılmalıdır.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-line