Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

css’nin dezavantajları

css’nin dezavantajları

CSS dilinin bazı sınırlamaları nelerdir?

css

Öncelikle, Css’nin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir. CSS, Basamaklı Stil Sayfası (CSS) anlamına gelir. css dili, belgelerin ve strony internetowei bilgilerinin oluşturulması ve görünümünün oluşturulması için bir web sayfası tasarım dilidir. css, HTML veya XHTML ile yazılmış stron internetowych można powiedzieć, że tasarlamak için en yaygın ve popüler araçlardan biridir ve ayrıca duz XML, SVG i XUL gibi diğer komut dosyası dillerini de destekler.

CSS kullanarak kodlamada sitenin renk, yazı tipi, arka plan resimleri vb. stilini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CSS’nin amacı ve uygulaması nedir?

üretiminin amacı aslında içerik bilgilerini (HTML gibi bir dil tarafından yazılan) sayfa düzeni, renk, boyut ve yazı tipi gibi görünüm bilgilerinden ayırmaktır. Bu ayrım, siteye erişim hızını, görünüm özelliklerini kontrol etmek için daha fazla esnekliği, aynı formatta birkaç sayfa tasarlama ve strony internetowei tasarımında karmaşıklık ve tekrarlayan görevlerden kaçınma yeteneğini art irır.

Esnek sayfalamanın zayıf kontrolü

CSS 3’ün yeni sürümü sayfalandırma, yazı tipleri, renkler, kenarlıklar ve diğer özellikler için özel özellikler sağlasa da, bloklar, kenarlıklar, form boyutları gibi web sayfaları tasarlama alanında hala sınırlamaları v ardır ve bunlara yer vardır. Bu sınırlamalar, indyjskie strony internetowei sayfaları tasarlamak için bizi css dilinde manuel olarak kodlamaya zorladı.

Ebeveyn seçenekleri seçilemiyor

Ne yazık ki, CSS’de belirli bir öğeyle ilgili daha yüksek seçenekler veya ebeveynler seçmek mümkün değildir. Elbette XPath gibi daha gelişmiş seçiciler kullanarak sayfa tasarımında daha gelişmiş özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ancak css dilinin ebeveyn seçeneklerini seçme olasılığını içermemesinin ana nedeni, sayfaların farklı tarayıcılarda görüntülenme verimliliğini artırmaktır.

Dikey formların kontrolünde sınırlamalar

Yatay öğelerin kontrolü ve yerleştirilmesi kolayca mümkün olsa da, dikey öğelerin yönetimi, örneğin bir öğeyi forun ortasına yerleştirmek gibi basit bir işlem gibi son derece karmaşık ve zaman alıcıdır .

css dilinde gerekli açıklamaların olmaması

Şu anda, css dilinde özelliklerin değerleri hakkında kısa bile olsa bir açıklama yok. Şuna benzer açıklamalar: Sol kenar boşluğu: 10-3em + 4px. Bu tür açıklamalar, kullanıcının strony internetoweinin sütun ve satırlarının boyutunu hesaplamak istediği zamanlar gibi çeşitli durumlarda kullanıcıyayardımcı olur. Microsoft’un tarayıcısı Internet Explorer, 5’ten 7’ye kadar olan sürümlerinde bu durumlarda kısa açıklamalara yer vermiş, ancak bu tarayıcının 8. sürümünde bahsi geçen açıklamalar ondan kaldırılmış ve şirket kaldırılma nedenini, güvenlik nedenlerini belirtmiştir.

Kolon yapımındaki sorunlar

Birden çok ve karmaşık sütunlarla strony internetowei sayfalandırması için Sütun sayısı modülü de dahil olmak üzere CSS 3’teki birçok özelliğe rağmen, bazen bu sütunların farklı tarayıcı sürümlerinde veya farklı boyutlarda ki monitörlerde görüntülenmesi sorunludur.

Satır içi Stiller, kaskad içinde en spesifik oldukları için, niyet etmediğiniz şeyleri aşabilirler. Ayrıca, CSS’nin en güçlü yönlerinden birini de ortadan kaldırıyorlar – gelecekteki güncellemeleri ve stil değişikliklerini yönetmek çok daha kolay hale getirmek için bir merkezi CSS dosyasından çok sayıda web sayfası ve stil luşturma becerisi.

Yalnızca satır içi Stilleri kullanmanız gerekiyorsa, belgeleriniz hızla şişirilecek ve bakımı çok zor olacaktır. Bunun nedeni, satır içi Stillerin, onları istediğiniz her öğeye uygulanması gerektiğidir. Tüm paragraflarınızın czcionka ailesi „Arial” olmasını istiyorsanız, belgenizdeki her

etiketine bir satır içi stil eklemeniz gerekir. Bu, hem tasarımcı için bakım çalışmalarını hem de okuyucu için indirme süresini ekler. Çünkü bunu, yazı tipi ailesini değiştirmek için sitenizdeki her sayfa için değiştirmeniz gerekir. Alternatif olarak, ayrı bir stil sayfası kullanırsanız, bunu bir noktada değiştirebilir ve her sayfanın bu güncellemeyi almasını sağlayabilirsiniz.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmo