Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Cyfrowe bezpieczeństwo biznesu

Tysiące hakerów, wandali i wirusów istnieje swobodnie przez cały czas, a martwienie się o prywatność danych osobowych lub potencjalne ryzyko, z jakim boryka się organizacja, może być niepokojące. Firmy i klienci zawsze byli ofiarami oszustów, przestępców i konkurencji, więc nie trzeba wspominać, że grupy nacisku, grupy polityczne, rządowe agencje szpiegowskie i wiele innych osób zamierzają infiltrować systemy bezpieczeństwa.

W świecie zbiorowym celami troski aktywistów są:

 • Duże firmy
 • Wiadomości
 • Bankowość i Finanse
 • Grupy nienawiści
 • Strony polityczne
 • Handel elektroniczny
 • Dane osobiste/karty kredytowej
 • Strony poświęcone bezpieczeństwu komputerowemu

Podekscytowanie związane z tworzeniem nowego, dynamicznego biznesu cyfrowego oraz rywalizacja o wejście na rynek naraża wiele firm na nowe i fundamentalne ryzyko. Powodem takiego przypadku jest rozwinięta organizacja, która otwiera systemy i dane na osoby z zewnątrz. Źle zaprojektowane systemy, w których pracują młodzi ludzie uzdolnieni technicznie, często nie są świadomi wielu czyhających niebezpieczeństw.

Samo oprogramowanie antywirusowe i bezpieczny serwer nie wystarczą, ponieważ zapewniają one jedynie minimalną ochronę przed niewielką częścią zagrożeń, na jakie natknie się Twoja witryna.

Zagrożenia bezpieczeństwa cyfrowego biznesu

Sprawdź listę różnych naruszeń bezpieczeństwa. Znasz niektóre z tych zagrożeń, ale kto jest odpowiedzialny za zarządzanie zagrożeniami w Twojej organizacji i czy obejmują one wszystkie obszary? Poniżej wymieniono kilka istotnych zagrożeń:

Oszustwo z wykorzystaniem karty kredytowej

Załóżmy, że dane Twojej karty kredytowej trafiają do przestrzeni wirtualnej (Internetu) i są wykorzystywane przez inną osobę. Lub wyobraź sobie, że klienci nie potwierdzają odbioru Twoich towarów lub, w przypadku sprzedawcy internetowego, odsetek oszustw może się podwoić. Co najważniejsze, liczba powrotów może wzrosnąć. Ataki phishingowe, podczas których spamerzy zachęcają użytkowników usług bezpieczeństwa, takich jak banki, do ujawnienia szczegółów dotyczących bezpieczeństwa, są nadal powszechne, ponieważ niektórzy nowi klienci wciąż dają się na nie nabrać.

Rozproszona odmowa usługi (DDOS)

Skutecznie blokuje dostęp do Twojej witryny, gdy hakerzy zalewają routery sieciowe z wielu różnych lokalizacji dużym ruchem do witryn docelowych. W ten sposób wyłączają witryny.

Zmiana zawartości serwisu

Hakerzy mogą zmienić Twoją witrynę i wstawić brzydkie obrazy, fałszywe informacje, fałszywe referencje, a nawet przekierować klientów na inne strony. Osoby niebędące hakerami mogą znaleźć witryny bardzo podobne do Twojej i przyciągnąć wielu Twoich klientów.

Kradzież własności intelektualnej

Kradzież własności intelektualnej to zdarzenie, które ma miejsce cały czas (oprogramowanie, muzyka, informacje pobrane, skopiowane i udostępnione innym). Czasami informacje te są kopiowane i natychmiast sprzedawane przez nielegalnych naśladowców. Co gorsza, nielegalne kopiowanie jest legalne w niektórych krajach, w których nie obowiązują przepisy dotyczące własności intelektualnej.

Informacje o konkurencji

Innym rodzajem skradzionej własności intelektualnej są wrażliwe informacje o kraju, zwłaszcza informacje o konkurencji i bazy danych klientów.

Wszystko, co powoduje uszkodzenie danych, może wiązać się z ogromnymi komplikacjami prawnymi, ponieważ bez systemów tworzenia kopii zapasowych administratorzy mogą być narażeni na wszelkie szkody w ich firmie spowodowane przez wirusa.

Ze względu na bezpieczeństwo serwisu konieczne jest przestrzeganie poniższych punktów

Bezpieczeństwo witryny internetowej to jedna z głównych rzeczy, które musisz zrobić, aby zwiększyć współczynnik bezpieczeństwa swojej witryny i osiągnąć punkt, w którym zminimalizowana jest możliwość infiltracji hakerów i złośliwego oprogramowania. Można powiedzieć, że bezpieczeństwo witryny internetowej zależy od szeregu innych czynników, z których wszystkie odgrywają znaczącą rolę w bezpieczeństwie witryny.

Do czynników odgrywających kluczową rolę w bezpieczeństwie witryny internetowej zaliczają się:

 • Bezpieczeństwo serwera
 • Ochrona Internetu
 • Bezpieczeństwo sieci
 • Bezpieczeństwo systemu operacyjnego
 • Bezpieczeństwo oprogramowania

I wiele innych rzeczy, z których wszystkie są uważane za obowiązkowy wymóg każdej witryny w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, a ogólne bezpieczeństwo witryny zależy od wielu rzeczy, które można w dużym stopniu zmniejszyć poziom podatności swojej witryny na zagrożenia, przestrzegając ich.

Z pewnością jedną z rzeczy, która może zagwarantować trwałość i wiarygodność firmy internetowej tak długo, jak ona działa, jest kwestia bezpieczeństwa stron internetowych, która w świecie sieci jest bardzo ważna dla menedżerów witryn, ale wiele małych witryn, a nawet Bozor, który obsługuje w naszym własnym Iranie nie przejmują się zbytnio bezpieczeństwem swojej strony internetowej.

Dyskusja na temat bezpieczeństwa witryn internetowych pojawia się częściej w przypadku ataku na witrynę, co w takim przypadku będzie miało dwa ważne rezultaty. Pierwszy rezultat: Jeśli zawodowo zajmowałeś się bezpieczeństwem stron internetowych, z pewnością odczujesz ulgę, że atak na Twoją witrynę zakończy się całkowitym niepowodzeniem i nie spowoduje żadnych szkód w Twojej witrynie. Drugi wynik: w tej części wynik jest odwrotny i jeśli bezpieczeństwo nie będzie przestrzegane, Twoja witryna dozna nieodwracalnych szkód, a prawdopodobieństwo, że hakerzy będą próbowali przeniknąć do Twojej witryny, jest bardzo wysokie.

Przypadek pierwszy: bezpieczeństwo serwisu poprzez zakup bezpiecznych hostów

Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy wspomnieć w kwestii bezpieczeństwa witryn internetowych, jest zawsze korzystanie z renomowanych i niezawodnych firm hostingowych. Bardzo ważne będzie, aby Twoja witryna została umieszczona na hoście stanowiącym bezpieczną platformę wymiany informacji. Pamiętaj, aby kupować hosty korzystające z wbudowanych systemów zabezpieczeń, takich jak program antywirusowy.

Przypadek drugi: Korzystaj z bezpiecznego Internetu tak często, jak tylko możesz

Internet jest używany we wszystkich przypadkach, w których istnieje ścisłe połączenie między witrynami a użytkownikami, od rejestracji po zakupy online, korzystanie z usług i wiele innych przypadków. W takich przypadkach, gdy użytkownik wykonuje żądanie, żądanie to jest wysyłane do serwera. I zostanie ponownie zwrócony na stronę. Jeśli hakerzy podsłuchają te wymiany, z pewnością nastąpi katastrofa, a tą katastrofą może być kradzież informacji użytkowników.

Trzecia rzecz: pamiętaj, aby używać potężnej zapory sieciowej i programu antywirusowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa witryny

Jedną z rzeczy, na którą administratorzy sieci powinni zwracać szczególną uwagę, jest to, że muszą używać aktualnych, niezawodnych, wydajnych i oryginalnych programów antywirusowych. Co prawda wielu przestrzega wszystkich zasad bezpieczeństwa stron internetowych, jednak mając na uwadze te zasady, warto spróbować zastosować program antywirusowy i firewalle, aby nie pojawiły się problemy z bezpieczeństwem.

Przypadek 4: Użyj silnego hasła, aby jeszcze bardziej chronić swoją witrynę

Jedną z rzeczy, która może odegrać decydującą rolę w bezpieczeństwie Twojej witryny, jest stosowanie silnych haseł. W tym celu możesz użyć haseł składających się z więcej niż ośmiu znaków. Ale w tych ośmiu znakach użyj wielkich i małych liter, cyfr i znaków specjalnych, takich jak%, &, @,! _ itp.

Wniosek

Świat sieci, jak każdy inny świat i jego zalety, niosą ze sobą także szereg zagrożeń. Największym zagrożeniem, przed jakim stoi oprogramowanie internetowe, jest obecność hakerów poszukujących informacji organizacji lub firm. Platforma internetowa opiera się na pewnych zasadach i regułach, z których część opiera się na bezpieczeństwie.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo