Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czas wyłączyć motyw „wyłącz telefony”?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czas wyłączyć motyw „wyłącz telefony”?

Z Covid-19 żyjemy już od ponad roku, a technologia odegrała główną rolę w przeprowadzeniu nas przez ten czas. Oznacza to oczywiście, że wielu z nas spędza więcej czasu z telefonami, nawet będąc w domu. Podczas gdy niektóre marki podkreślały, jak technologia praktycznie zbliżyła świat w tych bezprecedensowych czasach, niektóre wybrały zupełnie odwrotną drogę, aby uświadomić nam, jak technologia (smartphones konkretnie) przejęły kontrolę nad naszym życiem i jak musimy się „wyłączyć”. Vivo wybrał drugą drogę i wypuścił reklamę podkreślającą, że nawet gdy ludzie są z rodziną, nadal są zajęci swoimi sprawami smartphones.

Babcia daje rodzinie lekcję…

„Switch wolny czas dla rodziny” to prawie półtorej minuty reklamy, w której główną rolę gra weteran Bollywood, Fareeda Jalal. Reklama zaczyna się od babci Jalal, która wraz z pomocą domową nakrywa stół do obiadu. Rozgląda się i znajduje wnuka grającego na telefonie w gry wideo. Potem zastaje syna wychodzącego na zewnątrz i rozmawiającego przez telefon. Następnie do stołu podchodzi z nią synowa (Vivo) smartfon w dłoni. Potem przychodzi jej wnuczka i zaczyna robić zdjęcia jedzenia telefonem. Kiedy wszyscy siadają do jedzenia, zauważają, że w jedzeniu brakuje soli. Kiedy zwracają na to uwagę, Jalal mówi im, że mogli zauważyć brakującą sól, ale nie zauważyli, że im też jej brakowało. I że zamiast z rodziną spędzali czas ze swoimi telefonami.

Słysząc to, wszyscy odłożyli telefony. Następnie podaje sól wnukowi, ale w zamian prosi o jego smartfon. Gdy znikną w tle, pojawi się odczytany tekst „”, a następnie „”. Reklama kończy się napisem „#Switchoff”, „#2021Together” na ekranie i logo marki.

…które traktujemy z przymrużeniem oka!

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy reklamę marki smartfonów, która namawia użytkowników, aby nie korzystali z jej produktów – albo, cóż, nie używali ich TAK często. W przeszłości podobne reklamy tworzyli m.in. Nokia i Motorola zachęca nas do odłożenia telefonów. A teraz to Vivo dołączył do tego modu, nie możemy powstrzymać się od myśli – DLACZEGO?

Rekommenderad:  Kylie Jenner najmłodszą miliarderką, która „zarobiła na siebie”.

Dlaczego marka ma Cię sprzedawać smartphones mówisz, żebyś używał ich mniej?
Dlaczego w środku pandemii, kiedy smartphones rzeczywiście pomagają ludziom poczuć się mniej samotnymi, czy proszeni są o to, abyśmy ich poniżali?

Tak, rozumiemy, że utworzenie takiej reklamy może zapewnić tym markom pewnego rodzaju podniesienie moralne. Niestety, ta wysoka pozycja nie daje im przewagi nad innymi. W rzeczywistości nie sądzimy, że faktycznie robi to cokolwiek dla marki. Problem w tym, że w takiej reklamie marka prawie nie jest widoczna, produkt prawie nie jest widoczny, a nawet jeśli są widoczne, chodzi o to, aby zniechęcić do ich używania, co jest całkowicie antysprzedażowe.

Wracając do Vivo reklama jest w najlepszym razie raczej podstawowa, pomimo obecności ważnej osobistości z Bollywood. Widzimy bardzo przewidywalną historię, w której babcia jest zmęczona tym, że członkowie jej rodziny cały czas rozmawiają przez telefon. A przedstawienie poszczególnych osób było, cóż, dość stereotypowe – tysiącletni wnuk grający w gry wideo, syn rozmawiający o interesach, tysiącletnia wnuczka robiąca zdjęcia jedzenia. Wszystkie te przedstawienia są zbyt ogólne i podsycają pewne wyobrażenie o tych ludziach. Biorąc pod uwagę, jak innowacyjne było to w przeszłości (pamiętasz, jak Aamir Khan używał trybu portretowego do robienia zdjęć kota i psa na randce?), uważamy, że Vivo mógł zrobić trochę więcej, zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i przedstawienie postaci.

Mieliśmy też wrażenie, że reklama nie odnosiła się bezpośrednio do pandemii (nie ma do niej bezpośredniego odniesienia, a w reklamie życie wydaje się bardzo normalne), czego w naszych książkach brakuje.

Przepraszamy, w pewnym sensie „wyłączyliśmy się”

„Switch off for your Family Time” to reklama, która w naszym przypadku nie zadziałała. Nie jesteśmy fanami marek, które chcą nas sprzedać smartphones przez cały rok, a potem raz w zachmurzeniu przychodzi do nas i zawstydza, że ​​ich używamy – to tak, jakby firma samochodowa prosiła nas, abyśmy kupili jej samochód, a następnie zachęcała nas do chodzenia pieszo, ponieważ samochody zużywają paliwo i są szkodliwe dla środowiska. Wiadomość może być trafna, ale pochodzi od bardzo dziwnego posłańca.

Rekommenderad:  Jak ponownie opublikować Instagram [Step-By-Step]

No i fakt, że smartphones odegrał kluczową rolę w zbliżaniu ludzi do bliskich i zapobiegł całkowitemu zamknięciu świata, szczególnie w obecnych czasach, co powinno być brane pod uwagę. Dlatego też nie tylko samo założenie reklamy (sprzedajemy telefony, proszę je kupować, ale nie używać ich za często) jest trochę słabe, ale wydaje się również, że Vivo opublikował tę reklamę w niewłaściwym czasie. W zamkniętym świecie objętym kwarantanną, w którym podróżowanie zostało wstrzymane na długi czas, smartphones były bardziej błogosławieństwem niż przekleństwem. I rzeczywiście utrzymywali kontakt między ludźmi.

Nie wyłączamy naszego smartphones w najbliższym czasie pandemii – są ludzie, których nie moglibyśmy zobaczyć, przyjaciele, z którymi nie moglibyśmy porozmawiać, gdyby nie te przydatne gadżety. Ale tak, chcielibyśmy zaapelować Vivo, Motorola, Nokia i spółka, aby „wyłączyć” to podejście. To nie działa.