Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź

Często jesteśmy pytani, jakich nowości warto posłuchać w serwisach do strumieniowego przesyłania muzyki. Zwykle trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ preferencje w muzyce dla większości są różne: ktoś słucha tylko rocka, inni hip-hopu, są też „wszystkożercy” melomani. Ale jest typ wykonawcy, którego piosenek słuchają prawie wszyscy – są to światowej sławy śpiewacy i śpiewacy. Jednym z takich wykonawców jest Lady Gaga, która wydała swój długo oczekiwany szósty album studyjny. I nawet jeśli nie jesteś fanem jej twórczości, ale szukasz nowej, ciekawej muzyki, zwróć uwagę.

Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź 1

Popularność Lady Gagi osiągnęła swój szczyt w latach 2008-2009, kiedy wydała takie hity jak „Bad Romance”, „Paparazzi”, „Just Dance” i „Alejandro”. Wielu osobom podobał się szokujący wizerunek piosenkarki, ale było wielu fanów jej twórczości muzycznej. Dzięki temu piosenki Lady Gagi, które mają już kilka lat, wciąż są słuchane, a nawet emitowane w radiu. Są tak ogniste i zwinne, że z czasem nie tracą na znaczeniu.

Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź 2

Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź 3

Rzeczywiście, Lady Gaga zrobiła dość długą przerwę w muzycznej karierze, ale nie zmarnowała tego czasu na próżno. Zagrała w filmie Narodziny gwiazdy, za który była nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki. W rezultacie nagrodę tę otrzymała piosenka „Shallow” do filmu, którą również napisała i wykonała. Po tym filmie mój stosunek do Lady Gagi bardzo się zmienił – wystąpiła w roli zwykłej dziewczyny, a nie królowej szokujących i ta rola okazała się dla niej bardzo odpowiednia.

Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź 4

Nowy album Lady Gagi

Od dawna krążą pogłoski, że Gaga zebrała siły i jest gotowa do wydania nowego albumu. Nie było co do tego wątpliwości, kiedy wokalistka wydała utwory „Stupid Love” i „Rain on Me”, towarzyszące temu romansowi z teledyskami zapalającymi tanecznymi, a także piosenką „Sour Candy”. Pierwotnie informowano, że album „Chromatica” ukaże się 10 kwietnia, ale premiera została odłożona na czas nieokreślony: Lady Gaga nie chciała wydać płyty w tak trudnym czasie, jak pandemia koronawirusa.

Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź 5

I tak 29 maja w serwisach streamingowych pojawił się nowy album piosenkarki. Zawiera 16 utworów i przyniesie Ci prawie 45 minut wybranej muzyki pop. Patrząc na okładkę płyty, można by pomyśleć, że Lady Gaga znów wróciła do wizerunku królowej skandalu, ale to nie do końca prawda. Owszem, wiele utworów zostało nagranych w stylu „Bad Romance” i „Poker Face”, ale w albumie znalazło się miejsce na motywy romantyczne (jak w utworze „Chromatica III”) i niezwykłe duety – jak utwór „Sine From Above”, nagrana z udziałem Eltona Johna.

Czego słuchać z nowej muzyki? Lady Gaga zna odpowiedź 6

Można śmiało powiedzieć, że Lady Gaga od tylu lat nie straciła muzycznej przenikliwości i jest gotowa ponownie w tym roku „spalić” parkiety i stacje radiowe. Nawiasem mówiąc, niektóre fizyczne kopie jej albumu zostały dostarczone przez Gagę osobiście w dużej ciężarówce, ponieważ według niej „w uniwersum Chromatica czas i odległość nie istnieją”.

Posłuchaj albumu Chromatica w Boom, Yandex.Music lub innym serwisie streamingowym, a następnie napisz o swoich wrażeniach.