Cześć wszystkim, związek między jakością a ceną jest zwycięską bronią

Honor zaprezentował kilka dni temuHonor 7, smartfon, który był już w sprzedaży w Azji i odniósł duży sukces dzięki dobremu stosunkowi jakości do materiałów konstrukcyjnych, charakterystyk technicznych, a przede wszystkim ceny. Więcej informacji jest dostępnych w tych wiadomościach, podczas gdy w nadchodzących tygodniach przetestujemy je i zaoferujemy pełną recenzję.

3

Podczas prezentacji w Londynie mieliśmy okazję porozmawiać Thorsten Doehlert, Starszy menedżer ds. Marketingu produktów Honoru, z którym staraliśmy się lepiej zrozumieć cele firmy, obecną i przyszłą strategię, a także rozwiać pewne wątpliwości.

Honor jest wydzieleniem Huawei, wszyscy to wiemy, lub prawie, dlatego naturalne jest przede wszystkim pytanie, jakie są relacje między tymi dwiema firmami. Łatwo sobie wyobrazić, że marka będąca synem giganta musi skupić się na działalności, która może w pewien sposób uzupełnić firmę. Tak więc strategia i produkty nie mogą się pokrywać, w przeciwnym razie doprowadziłoby to do kradzieży klientów. Tak naprawdę w Honorze tak nie jest, w rzeczywistości noworodki działa jako w pełni niezależna firma.

Oczywiście dzielą zasoby wewnętrzne, opracowywanie i badanie tego samego w dwóch laboratoriach tej samej grupy nie miałoby większego sensu, i jest to korzyść dla obu, ale Honor można w praktyce uznać za konkurenta Huawei i odwrotnie.

Zaszczyt

Honor wygląda jak marka dla młodych ludzilub „w stanie sprawić, że ludzie poczują się młodziej”. To czysty marketing, ponieważ gdybyśmy wierzyli w te słowa, musielibyśmy również wierzyć, że ci, którzy chodzą z iPhonem, są zdecydowanie bardziej „fajnymi” typami niż inni.

Innym stałym punktem jest to, że Honor nazywa siebie „e-marka”, to znaczy marka, która żyje w sieci i opiera całą swoją strategię na sieci (reklama, sprzedaż i rozwój). Oznacza to, że biorą pod uwagę opinie użytkowników online, ale przede wszystkim tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, inwestując w sieci, a zatem w tańsze działania marketingowe niż bardziej klasyczne kanały (telewizja, plakaty itp.) Honor nie sprzedaje się tylko online, a jest to specyficzne, ponieważ czytając różne źródła w sieci, wydaje się, że częścią tej strategii jest również marketing produktów tylko online, ruch co pozwoliłoby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, unikając wszystkich kosztów klasycznej dystrybucji, ale tak nie jest.

W przypadku niektórych produktów, takich jak sam Honor 7, początkowo będzie dostępny tylko online, ale dotrze także do fizycznych punktów. Uważamy, że jest to właściwy wybór, ponieważ wciąż istnieje wiele osób, które chcą dotknąć produktu rękami przed wydaniem 300 euro lub więcej.

1

Oszczędność pieniędzy wynikająca z tej strategii ma korzystny wpływ na koszt produktów, ale sam koszt jest częścią pomysłów Honora. Thorsten zwierzył się nam, że według niego produkt taki jak Honor 7 mógł zostać sprzedany po wyższej cenie, nawet za 499 euro, i prawdopodobnie nie popełniłby błędu, ale ich celem jest umożliwienie młodym ludziom – co musi zostać przetłumaczone na „każdego, kto ma przy napiętym budżecie lub nie chcesz wydawać dużo na smartfon ”- kupując dobry telefon.

Staraliśmy się również lepiej zrozumieć, jakie są najważniejsze cechy w rozwoju produktu, ale ostatecznie wydaje się, że nie ma jednego parametru ważniejszego od pozostałych. Honor, ale stara się oferować wszystko, co najlepsze w określonym przedziale cenowym. Jest to hasło, które wielu używa, tak zwane „najlepszy w tej kategorii“, ale nawet jeśli można wymyślić kategorie, Honor, przynajmniej do tej pory, dobrze gra.