Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Cztery triki dotyczące systemu Windows 11 zwiększające żywotność baterii laptopa

Wyczerpująca się bateria laptopa z powodu przerwy w dostawie prądu lub zapomnienia o naładowaniu jej w domu należy uznać za jedno z najgorszych doświadczeń związanych z używaniem tych urządzeń.

Żywotność baterii, nauczymy Cię, jak zapobiegać wyczerpaniu się baterii i wyłączeniu się w tej delikatnej sytuacji.

Możesz oglądać wideo stosunkowo długo, korzystając z baterii, ale korzystanie z oprogramowania wymagającego dużej mocy obliczeniowej do jego uruchomienia szybko rozładuje laptopa. Microsoft wprowadził nowy system Windows 11, aby oszczędzać więcej energii baterii w sytuacjach awaryjnych.

Zapobiegaj odświeżaniu oprogramowania w tle

Oprogramowanie musi być stale odświeżane i pozostawiane otwarte, aby wyświetlać użytkownikom niezbędne powiadomienia nawet wtedy, gdy ich nie potrzebujesz. Windows 11 pozwala użytkownikom ograniczyć aktywność tego oprogramowania w tle na korzyść zużycia baterii. W tym celu rozważana jest następująca ścieżka;

  1. Ustawienie Iść do System Kliknij.
  2. Zasilanie i bateria opcja Wybierać.
  3. Zakręt w opcji teraz Ustaw, aby wybrać model w sekcji baterii.

Na tej stronie możesz także zmienić inne ustawienia związane z trybami oszczędzania baterii systemu Windows, takie jak procent naładowania baterii pozwalający na aktywację trybu oszczędzania energii i podświetlenia.

Zmniejszyć Częstotliwość odświeżania ekranu

Szybkość aktualizacji to liczba lub prędkość aktualizacji obrazu na ekranie w ciągu każdej sekundy. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania gesty ekranowe wyglądają znacznie płynniej; Dlatego posiadanie rozsądnej częstotliwości aktualizacji jest bardzo skuteczne w grach użytkowników.

Korzystanie z wysokiej częstotliwości odświeżania powoduje większe zużycie energii z baterii i szybkie jej rozładowywanie, jeśli nie jest ona podłączona do zewnętrznego źródła. Jeśli do wykonywania zadań nie potrzebujesz wysokiej częstotliwości odświeżania, możesz obniżyć częstotliwość odświeżania monitora, aby oszczędzać energię baterii;

  1. Do Ustawienie Iść do System, Kliknij.
  2. Wyświetlacz wybierz sekcję i dotknij Zaawansowany hit wyświetlacza.
  3. Tutaj możesz zobaczyć numer z przodu Wybierz zmianę częstotliwości odświeżania.
CZYTAĆ:  Najpopularniejsze polecenia CMD, które powinien znać każdy użytkownik systemu Windows

Domyślna częstotliwość odświeżania monitora będzie się różnić w zależności od modelu monitora lub laptopa. Pomocne byłoby, gdybyś miał na uwadze, że wybranie niższej częstotliwości aktualizacji wpłynie na wydajność Twojego urządzenia i może utrudnić niektóre zadania. Możliwe jest również, że Twój komputer obsługuje tylko określoną częstotliwość aktualizacji.

Użyj ciemnej tapety lub trybu ciemnego.

Jeśli laptop lub monitor jest wyposażony w panel OLED, możesz rozważyć zastosowanie ciemnych tapet, aby oszczędzać baterię. W wyświetlaczach OLED piksele emitują światło oddzielnie, co wymaga mniej energii do wyświetlenia ciemniejszych części obrazu. Wybranie odpowiedniego obrazu tła możliwe jest z następującej ścieżki:

  1. Do Ustawienie Iść do Personalizacja, Kliknij.
  2. Teraz wybierz jeden z ciemnych motywów systemu Windows 11.

Aby przełączyć urządzenie w tryb ciemny, musisz także przejść do Menu personalizacji i wybierać Kolory, ciemność tryb, wybierz.

Zarządzaj ustawieniami ekranu blokady systemu Windows

Im jaśniejszy monitor, tym więcej zużywa baterii. Dlatego lepiej ustawić ustawienia tak, aby ekran wyłączał się automatycznie po krótkim czasie bezczynności. Jest to możliwe z następującej ścieżki;

  1. Do Ustawienie Iść do System, Kliknij.
  2. Zasilanie i bateria opcja Wybierać.

W menu Bateria, takim jak Zdjęcie, wybierz 1 minutę, aby wyłączyć wyświetlacz urządzenia po 1 minucie bezczynności.

Jeśli i Ty znasz skuteczne sposoby na zmniejszenie zużycia baterii laptopów, podziel się nimi z innymi użytkownikami w komentarzach.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie mobilnePobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=