Czujnik tlenu we krwi zbliża się do Apple Watch Seria 6

Czujnik tlenu we krwi zbliża się do Apple Watch Seria 6 1

Na początku tego roku zaczęliśmy słyszeć plotki Apple badał pomysł dodania funkcji monitorowania tlenu we krwi do Apple Watch, jako nowa funkcja w nadchodzącej Apple Watch Seria 6lub nawet włączanie go w systemie watchOS 7 aktualizacja. Jednak kiedy pojawił się WWDC 2020, nie ma o tym ani słowa w systemie watchOS 7 zapowiedzi, wielu uważało, że może nie było tego w kartach na ten rok.

Oczywiście można by pomyśleć, że coś takiego jak monitorowanie tlenu we krwi wymagałoby nowego czujnika, w którym to przypadku byłaby to funkcja sprzętowa wchodząca do Apple Watch Seria 6, i dlatego Apple nie rozlałby fasoli podczas watchOS 7 debiut. Jednak fakt, że Fitbit był w stanie dodać go poprzez aktualizację oprogramowania, co zrozumiałe, doprowadził do takiego oczekiwania Apple powinien móc zrobić to samo z wcześniejszym Apple Watch modele. W końcu plik Apple Watch jest znacznie bardziej wyrafinowanym urządzeniem niż Fitbit i pojawiły się sugestie, że niezbędny sprzęt znajduje się w Apple Watch co najmniej od 2015 roku.

Skupiamy się na systemie watchOS 7 oprogramowanie w tej chwili nie słyszeliśmy ostatnio zbyt wiele o tym, co to Apple Watch Seria 6 może obejmować, ale bardziej skuteczny czujnik monitorowania tlenu we krwi jest nadal bezpiecznym rozwiązaniem i wydaje się, że Apple w rzeczywistości ciężko nad tym pracował.

Według nowego raportu z DigiTimes, the Apple Watch Seria 6 nie tylko zyska zdolność wykrywania tlenu we krwi, ale może również zawierać ulepszone czujniki we wszystkich obszarach, chociaż szczegóły pozostają nieco niejasne, ponieważ spośród biosensorów wymienionych przez źródła, tylko tlen we krwi wydaje się szczególnie nowy.

„‌Apple Watch‌ 6 będą wyposażone w bioczujniki, które mogą monitorować warunki snu, wykrywać tlen we krwi i mierzyć tętno, bicie serca i migotanie przedsionków, a także będą zawierać akcelerometr i żyroskop na bazie MEMS, dzięki czemu nowe urządzenie będzie nadal wiodło w zakresie precyzji pomiarów wśród urządzeń do noszenia ”.

Plik Apple Watch od jakiegoś czasu jest w stanie mierzyć choroby serca i Apple już ogłosił, że watchOS 7 przyniesie możliwość monitorowania warunków snu, chociaż DigiTimes raport sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy może seria 6 mógłby zyskać dodatkowe czujniki, które zapewniłyby jeszcze więcej możliwości śledzenia snu, przynajmniej od obecnego systemu watchOS 7 beta, tylko podstawowy czas snu i tętno wydają się być śledzone podczas noszenia Apple Watch do łóżka już teraz.

Pomimo braku wzmianki o tym w Applejest watchOS 7 zapowiedzi, dowody na możliwości wykrywania tlenu we krwi znaleziono we wczesnym systemie watchOS 7 beta przez 9to5Mac w marcu, który ujawnił również kilka szczegółów na temat działania tej funkcji, aby pomóc użytkownikom otrzymywać powiadomienia, gdy poziom tlenu we krwi spadnie poniżej zdrowego progu – odczyty, które mogą sugerować poważny problem z oddychaniem lub sercem.

Jednak z kodu nigdy nie wynikało, co Apple Watch modele wspierałyby tę funkcję, ale pomimo przekonania, że ​​obecne modele mogą wspierać monitorowanie tlenu we krwi, wydaje się, że rzeczywiście może ona zbliżać się do Apple Watch Seria 6. To może być po prostu kwestia Apple próbuję w jakiś sposób różnicować nowy model, ale wydaje się to bardziej prawdopodobne Apple dąży do stworzenia bardziej wyrafinowanego zestawu czujników do monitorowania tlenu we krwi niż te, które inni producenci mogli dotychczas wdrożyć.

To powiedziawszy, nie byłby to pierwszy raz Apple opóźnił ogłoszenie nowej funkcji watchOS aż do nowej Apple Watch model jest zwolniony. W 2018 roku watchOS 5 dodano do wszystkich powiadomienia o nieregularnym rytmie serca Apple Watch modele wracają do serii 1, ale Apple nie wspomniał o tym na WWDC 2018, ponieważ faktycznie stanowiło to część znacznie większego ogłoszenia o możliwościach EKG w Apple Watch Seria 4.

Więc w podobny sposób, jest to całkowicie możliwe Apple może nadal zapewnić monitorowanie tlenu we krwi Apple Watch modele, ale czekają na ogłoszenie do Apple Watch Seria 6 jest gotowy z bardziej wyrafinowanymi czujnikami i zaawansowanymi funkcjami zdrowotnymi, które mogą wykraczać poza to, co jest obecnie Apple Watch jest w stanie.