Czy AirPods może połączyć się z konsolą Xbox One?

Jeśli zastanawiasz się, czy AirPods może łączyć się z Xbox One, odpowiedź może Cię zaskoczyć. Technicznie odpowiedź brzmi „nie”, ponieważ Xbox One nie obsługuje parowania Bluetooth. Ponieważ AirPods to słuchawki douszne Bluetooth, nie mogą się połączyć z Xbox One ani standardowym kontrolerem.

Istnieje jednak obejście tego problemu, co oznacza, że ​​możesz używać AirPods na Xbox One. To nie jest tak proste jak na urządzeniach obsługujących technologię Bluetooth.

Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Xbox One nie obsługuje AirPods

Co ciekawe, Xbox One nie obsługuje AirPods ani żadnego innego urządzenia Bluetooth. Istnieje jednak oficjalny kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox, który obsługuje Bluetooth. Jeśli masz ten kontroler, możesz podłączyć swoje AirPods za pomocą Bluetooth.

Tutaj jest połączyć do oficjalnego sklepu Microsoft Xbox, w którym można kupić kontroler. Nie martw się Nie musisz płacić za kontrolera, jeśli nie chcesz. Istnieje również bezpłatne rozwiązanie.

Potrzebujesz jednak zgodnego systemu Android (Android 6.0 lub nowszy) lub iOS (10.3 lub później). Zgadza się; możesz użyć aplikacji Xbox z Google Play Store dla systemu Android lub Sklep z aplikacjami na iOS.

Xbox One

Obejście aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji Xbox na urządzeniu z Androidem lub iOS możesz łatwo korzystać z Airpods podczas grania lub przesyłania strumieniowego na Xbox One. Twoje urządzenie musi obsługiwać używane AirPods lub AirPods Pro.

Szczerze mówiąc, AirPods są zaprojektowane do współpracy Apple produkty. Oznacza to, że na iPhonie lub iPadzie będzie znacznie płynniej niż na telefonie z Androidem. Mimo to większość współczesnych urządzeń z Androidem (telefony i tablety) obsługuje AirPods, a przynajmniej ich podstawowe funkcje. Mają Bluetooth.

Bez zbędnych ceregieli, oto jak korzystać z aplikacji Xbox z AirPods:

 1. Podłącz tablet lub telefon z Androidem lub iOS do AirPods. Upewnij się także, że masz połączenie z Internetem Wi-Fi. Nie używaj swoich danych, chyba że masz nieograniczony abonament.
 2. Uruchom aplikację Xbox na telefonie i zaloguj się przy użyciu poświadczeń Xbox (Microsoft). Upewnij się, że jest to to samo konto, którego używasz na Xbox One.
 3. Dla tych, którzy korzystali już z aplikacji Xbox na swoim urządzeniu, będzie to łatwe. Jeśli nie, wybierz Dodaj nowe konto i wprowadź poprawne poświadczenia Microsoft.
 4. Po zakończeniu naciśnij Let's Play.
 5. Wybierz menu Strony.
 6. Wybierz opcję Rozpocznij imprezę, a zgromadzi się ona natychmiast.
 7. Naciśnij opcję Zaproś na imprezę, aby dodać znajomych z Xbox. Dodaj tyle, ile chcesz, dotykając ich nazw.
 8. Naciśnij Wyślij zaproszenie, aby zaprosić wszystkich wybranych.
 9. Otrzymają powiadomienie z zaproszeniem do przyłączenia się.
 10. Teraz możesz założyć AirPods i rozpocząć czat głosowy ze swoją drużyną.
 11. Jeśli chcesz zatrzymać się w dowolnym momencie, naciśnij Opuść imprezę i zdejmij AirPods.Airpods łączą się z Xbox One

Czy AirPods są najlepszym wyborem?

Oczywiście, AirPods może być świetny do rozmowy ze znajomymi na Xbox. Umożliwi to jednak tylko komunikację głosową. Wszystkie pozostałe audio będą przekazywane przez Twój system dźwiękowy (głośniki, telewizor itp.). W rzeczywistości twoim znajomym się to nie spodoba, ponieważ dźwięki gry mogą być zbyt głośne.

AirPods nie są idealnym dopasowaniem do Xbox One lub starego Xboxa. Wiele innych modeli słuchawek lepiej nadaje się do grania na konsolach. Mianowicie, przewodowe zestawy słuchawkowe działają najlepiej i nie wymagają żadnych aplikacji ani dodatkowych zakupów.

Spójrz tylko na profesjonalnych graczy, ponad 90% z nich używa przewodowych zestawów słuchawkowych. Jest tak, ponieważ lepiej nadają się do grania i zapewniają lepszą jakość dźwięku w grze. Oczywiście nie dzieje się tak, jeśli wejdziesz all-in i kupisz wysokiej jakości zestaw słuchawkowy Bluetooth (Sennheiser, Bose, Sony itp.).

Mimo to istnieją doskonałe przewodowe słuchawki budżetowe, które wykonają zadanie (SteelSeries, Razer, HyperX itp.).

Czy są lepsze aplikacje komunikacyjne?

Możesz nie tylko uzyskać lepsze słuchawki do grania na konsoli Xbox One, ale możesz także korzystać z lepszych aplikacji. Oczywiście mówimy o Niezgoda. Większość graczy zgodzi się, że Discord to najlepsza aplikacja do komunikacji w grze.

Dlaczego? Ponieważ Discord pobiera najmniej zasobów z twojego urządzenia, ma doskonałą personalizację i jest łatwy w użyciu. Ponadto wszyscy są już na Discord. Jeśli twój przyjaciel mówi ci, że nie może się na Discord, kłamie.

Istnieją inne aplikacje komunikacyjne, ale nie są one tak wydajne jak Discord. Platformy te oferują dźwięk wysokiej jakości, ale czerpią z urządzenia wiele zasobów. Mogą nawet zaśmiecać Twoją sieć (Skype, WhatsApp, Messenger itp.).

Na wynos

Na razie użytkownicy Xbox One muszą przeskakiwać pętle i pętle, aby korzystać z AirPods na swojej ulubionej konsoli. Jeśli jest to dla ciebie pociecha, społeczność PS4 jest również niezadowolona ze wsparcia AirPods, które nie istnieje.

To dlatego, że AirPods nie są przeznaczone do grania, mimo że świetnie nadają się do słuchania muzyki i podcastów oraz wykonywania połączeń telefonicznych.

Jeśli masz jakieś uwagi, możesz dodać je do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.