Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Alibaba jest legalna i bezpieczna? 4 Sprawdzone sposoby na uniknięcie oszustw

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Alibaba jest legalna i bezpieczna? 4 Sprawdzone sposoby na uniknięcie oszustw

Alibaba to jedna z najlepszych platform do znajdowania chińskich dostawców dla Twojego biznesu e-commerce. Ale czy Alibaba jest legalna i bezpieczna do kupowania?

Krótka odpowiedź brzmi: tak! Ale musisz zrozumieć, jak prawidłowo korzystać z Alibaba i przeprowadzić własną analizę due diligence, aby znaleźć dostawcę wysokiej jakości bez bycia oszukanym.

Innymi słowy, nie można po prostu przypadkowo wyszukiwać dostawców na Alibaba i spodziewaj się dobrych wyników.

W tym przewodnik krok po krokudowiesz się, jak uniknąć oszustw Alibaba, pośredników i jawnych oszustw na platformie!

Skorzystaj z mojego bezpłatnego minikursu, jak założyć odnoszący sukcesy sklep e-commerce

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem działalności e-commerce, przygotowałem kompleksowy pakiet zasobów to ci pomoże uruchomić własny sklep internetowy od zupełnego zera. Koniecznie złap go przed wyjazdem!

Co to jest Alibaba i jak działa?

Alibaba pozwala kupującym szybko znaleźć dostawcę przeglądając bazę ponad 150 000 sprzedawców.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że Alibaba jest sklepem e-commerce, który sprzedaje fizyczne produkty online. Ale w rzeczywistości Alibaba nie sprzedaje ani jednej rzeczy!

Zamiast tego Alibaba jest katalog dostawców gdzie można znaleźć fabryki do wytwarzania produktów. W rzeczywistości powinieneś myśleć o Alibaba jako o usługa kojarzenia w przeciwieństwie do rynku internetowego.

Ogólnie rzecz biorąc, większość właścicieli firm używa Alibaba do…

 • Znajdź fabryki – Kiedy budujesz własne produkty, prawie zawsze otrzymujesz najniższą cenę. Współpracując z producentami, możesz mieć wpływ na to, jak Twój produkt jest wytwarzany, konstruowany i wysyłany.
 • Stwórz własną markę – Większość dostawców Alibaba pozwala na umieszczanie własnej marki na każdym produkowanym produkcie.
 • Twórz niestandardowe zaprojektowane produkty – Możesz tworzyć własne niestandardowe produkty, które projektujesz i wytwarzasz.

Dlaczego Alibaba jest taka tania?

Produkty na Alibaba są tanie, ponieważ koszty pracy i produkcji są niższe w Chinach gdzie powstaje większość produktów Alibaba.

Ty też tego oczekujesz kupować produkty hurtowo na Alibaba, co pozwala na lepsze ceny i ekonomię skali.

Ponadto większość sprzedawców na Alibaba to fabryki i nie sprzedawaj bezpośrednio konsumentom. W rezultacie nie ponoszą tak wielu kosztów ogólnych związanych z marketingiem, sprzedażą i obsługą klienta.

Czy każdy może kupować od Alibaby?

Każdy może kupić od Alibaby i nie potrzebujesz żadnych licencji ani certyfikatów, aby dokonać zakupu.

Większość kupców Alibaba będzie sprzedawać jakakolwiek osoba fizyczna lub firma którzy chcą importować z Chin niezależnie od miejsca zamieszkania.

Czy Alibaba jest bezpieczna?

Alibaba to bezpieczny rynek handlu elektronicznego z ponad 305 milionami aktywnych użytkowników i oceną konsumencką na poziomie 40,58 gwiazdek z 5. Alibaba oferuje program ochrony o nazwie Trade Assurance, który obejmuje każdy zakup od początku do końca.

Aby jednak zapewnić bezpieczną transakcję, musisz korzystać z zasobów że Alibaba zapewnia i przeprowadza wszystkie transakcje na stronie internetowej Alibaba.

Jeśli kiedykolwiek przeprowadzasz własne prywatne transakcje poza Alibaba, robisz to na własne ryzyko.

Pamiętaj, że Alibaba to tylko internetowy katalog chińskich dostawców, za który odpowiadasz wykonać własne badanie due diligence.

Czy Alibaba jest legalna?

Alibaba to legalna firma z ponad 150 000 wykazów dostawców na platformie. Aby znaleźć niezawodnego dostawcę, powinieneś współpracować tylko z „Zweryfikowani dostawcy”.

Korzystając z „Zweryfikowanych dostawców” w połączeniu z Ubezpieczeniem handlowym, znajdując dostawców i Pozyskiwanie produktów do sprzedaży na Alibaba jest bezpieczne i łatwe.

Alibaba pomaga również kupującym znaleźć legalnych dostawców, oferując Usługa menedżera konta (usługa AM). AM Service ma na celu oferowanie kupującym wsparcia technicznego i operacyjnego na platformie.

4 Kroki, aby znaleźć legalnych dostawców Alibaba

Aby znaleźć legalnego dostawcę na Alibaba, musisz odfiltrować niezweryfikowanych dostawców, sprawdzić recenzje dostawcy, kupić z Alibaba Trade Assurance i zatrudnić firmę inspekcyjną.

Ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci uniknąć oszustw i upewnić się, że nigdy nie zostaniesz oszukany.

Krok 1 – Odfiltruj niezweryfikowanych dostawców

Aby uniknąć pośredników, należy odfiltrować firmy o niskiej jakości na Alibaba.

Ponieważ Alibaba jest tak ogromnym katalogiem, zawsze będzie dostawcy złej jakości na platformie.

Niektórzy dostawcy Alibaba są tylko pośrednikami którzy nie dostarczają żadnej wartości i po prostu sprzedają oznaczone produkty.

Niektórzy dostawcy Alibaba idą na łatwiznę i specjalizować się w produkcji taniego złomu wysokiej jakości.

Po przeprowadzeniu wyszukiwania na Alibaba, upewnij się, że masz następujące 3 pola zaznaczone.

Oto, co oznaczają te pola wyboru.

Zweryfikowany dostawca Alibaba

Zweryfikowani dostawcy zapłacić znaczną premię Alibabie w celu wstępnej kwalifikacji. I ta opłata jest wystarczająco wysoka, aby wyeliminować większość niepoważnych firm.

Tutaj jest tabela punkt po punkcie tego, co Alibaba sprawdza dla każdego „zweryfikowanego” dostawcy. Wszystkie te kontrole są wykonane przez niezależną instytucję zewnętrzną.

 • Profil podstawowy – Alibaba sprawdza licencję biznesową i status własności dostawcy, jego dane kontaktowe i lokalizację fabryki, aby upewnić się, że dostawca jest legalny.
 • Informacje o Firmie – Alibaba sprawdza, czy biznes jest firmą handlową czy producentem. Sprawdzają również lokal za pomocą wideo, które można zobaczyć na stronie profilu firmy na Alibaba.
 • Zdolności badawczo-rozwojowe – Alibaba odnotowuje, ilu pracowników R&D zatrudnia fabryka i czy oferuje usługi projektowe.
 • Możliwości produkcyjne – Alibaba sprawdza możliwości produkcyjne fabryki oraz stosowane w niej maszyny i automatykę.
 • Kontrola jakości – Alibaba sprawdza fabryczne systemy zarządzania jakością, procesy kontroli jakości i możliwości testowania.
Rekommenderad:  Pobieranie stawek godzinowych Vs. Szacowanie: co powinna zrobić Twoja złota rączka?

Ogólnie rzecz biorąc, Alibaba wykonuje a obszerna lista kontroli to prawie eliminuje większość mniejszych pośredników.

Ubezpieczenie handlu

Oznacza to dostawcę z oznaczeniem „trade assurance”. Twoje zamówienie jest chronione przed oszustwami kiedy dokonujesz zakupu za pomocą programu Trade Assurance firmy Alibaba.

W przypadku, gdy jakość produktu lub termin dostawy jest inny niż uzgodniłeś z dostawcą, Alibaba będzie pośredniczył w sporze i upewnij się, że jesteś zadowolony.

Jeżeli nie można osiągnąć rozwiązania, Alibaba zwróci ci pieniądze.

Program Trade Assurance sprawia, że ​​zakupy w Alibaba są w 100% legalne i bezpieczne. Zdarzało się, że studenci mojego kursu otrzymywali pełne zwroty kosztów za pośrednictwem Trade Assurance, gdy towar, który otrzymali z fabryki, nie był zgodny z oczekiwaniami.

Mniej niż 1 Czas reakcji godzina

To pole wyboru jest oczywiste, ale należy spodziewać się stosunkowo szybkiego czasu reakcji od każdego dostawcy, z którym się kontaktujesz.

Jeśli fabryka odpowie w ciągu godziny, oznacza to, że ma dedykowany zespół obsługi klienta aby ci pomóc, gdyby coś poszło nie tak.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma gwarancji całkowitej jakości, ale jeśli szukasz dostawców z WSZYSTKIE TRZY z tych pól zaznaczonejest bardziej prawdopodobne, że znajdziesz taki, który traktuje jakość bardzo poważnie.

Krok 2 – Sprawdź recenzje i oceny dostawcy

Po wybraniu dostawcy powinieneś sprawdź ich recenzje i oceny.

W przypadku, gdy nie kliknąłeś pola wyboru „zweryfikowany dostawca”, powinieneś co najmniej poszukać Złota odznaka dostawcy Alibaba dla każdego producenta, którego badasz.

Złoty Dostawca jest najniższy płatny poziom członkostwa dla dostawców na Alibaba.

Zweryfikowany dostawca złota w Chinach musi przejść szczegółową kontrolę na miejscu oprócz an sprawdzenie adresu i weryfikacja. Wszystkie kontrole przeszłości są przeprowadzane przez stronę trzecią, aby upewnić się, że dostawca złota jest legalnie zarejestrowana firma.

Należy jednak zwrócić uwagę na złotą odznakę dostawcy nie gwarantuje niezawodnego dostawcy a firmie stosunkowo łatwo jest osiągnąć status złotego dostawcy.

Niektórzy dostawcy złota są legalnymi firmami, ale zapewniają kiepską obsługę lub produkt niskiej jakości. Niektórzy dostawcy złota to tylko kilku przypadkowych facetów, którzy założyli firmę handlową i wynajęli biuro.

Niezależnie od tego, złota odznaka dostawcy jest dobra pierwszy sposób na sprawdzenie większości legalnych dostawców. Po zweryfikowaniu statusu dostawcy złota następnym krokiem jest zagłębienie się Raporty „zweryfikowanego dostawcy” Alibaba.

„Zweryfikowany dostawca” Alibaba przeszedł znacznie bardziej dogłębną kontrolę niż „złoty dostawca” i każdy zweryfikowany dostawca ma taką kontrolę pełny profil firmy na stronie Alibaby.

Oto, czego szukam u potencjalnego dostawcy.

 • Rok założenia – Czy firma działa co najmniej od jakiegoś czasu 5 lata?
 • Głowne markety – Czy firma zazwyczaj eksportuje produkty do Twojego kraju?
 • Wskaźnik dostawy na czas – Czy firma ma historię dostaw na czas?
 • Liczba pracowników – Czy firma ma przyzwoity personel?
 • Obrazy obiektu – Czy firma ma legalny obiekt do produkcji twoich towarów?
 • Rodzaj działalności – Czy dostawca jest producentem czy firmą handlową? Producenci zazwyczaj oferują niższe ceny i wyższe minimalne ilości zamówienia.

Współpracując tylko ze zweryfikowanymi dostawcami złota na Alibaba i analizując profil firmy dostawcy, możesz szybko ocenić czy fabryka jest legalna.

Firmy handlowe często pobierają opłatę za tę usługę, ale może ona być warta swojej ceny. W końcu, jeśli możesz zarobić przyzwoity zysk współpracując z firmą handlową, nie powinno to mieć znaczenia. Firmy handlowe również zazwyczaj mają niższe minimalne ilości zamówień.

Krok 3 – Skorzystaj z ubezpieczenia handlowego Alibaba

Po sfinalizowaniu pierwszego zamówienia zbiorczego pamiętaj, aby poinformować o tym swojego dostawcę chcesz zapłacić za pomocą Alibaba Trade Assurance.

Jak wcześniej wspomniano, Trade Assurance to najbezpieczniejszy sposób kupowania produktów od dostawców Alibaba i jest w 100% darmowy.

Trade Assurance zapewnia, że ​​Twoje zamówienie jest chronione przed jawnym oszustwem. Alibaba zagwarantuje zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony ze swojego zamówienia lub jeśli dostawca nie przestrzega uzgodnionych warunków.

Alibaba Trade Assurance działa! Kilku studentów otrzymało zwrot kosztów całego zamówienia, gdy ich produkty nie spełniały ich specyfikacji.

Proces mediacji może zająć trochę czasu, ale jest niezwykle skuteczny.

Tymczasem dzięki Trade Assurance dostawca Alibaba jest zachęcany do dostarczania produktów wysokiej jakości, ponieważ złe przesyłki wpływają na ich zdolność kredytową i ich pozycja w katalogu Alibaba.

Jak zapłacić z Trade Assurance

Aby zapłacić za pomocą Trade Assurance, musisz użyć dostawcy, który to obsługuje. Dlatego zaznaczenie pola „Trade Assurance” jest niezbędne podczas wyszukiwania.

Gdy będziesz gotowy do złożenia zamówienia, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapłacić.

Rekommenderad:  YouTube I Twitter Przeprowadzają się, aby zrobić więcej miejsca na podcasty

Kliknij przycisk „Zamówienia” i wybierz „Zamów z gwarancją handlową”

Następnie, wypełnij formularz z jak największą ilością informacji dotyczących Twojego zamówienia i uzgodnionych warunków.

Wreszcie, wprowadź informacje o płatności aby złożyć zamówienie.

Najbezpieczniejsza metoda płatności dla Alibaba

Najbezpieczniejszą metodą płatności dla Alibaba jest płatność za pośrednictwem Alibaba Trade Assurance bezpośrednio na stronie Alibaba.com.

Kiedy płacisz przez Alibaba Trade Assurance, Twoje zamówienie jest w 100% chronione. Jeśli nie otrzymasz swoich produktów lub jeśli dostawca nie dostarczy zgodnie z obietnicą, Alibaba otworzy spór z dostawcą w Twoim imieniu.

Stamtąd Alibaba ci pomoże pośredniczyć ze swoim dostawcą osiągnąć porozumienie co do dalszych działań. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, po prostu otrzymasz zwrot pieniędzy.

Podczas gdy Trade Assurance jest bezpieczna i skuteczna, proces mediacji może zająć trochę czasu. Na przykład Twoje pieniądze mogą zostać zablokowane na kilka miesięcy, dopóki nie zostanie osiągnięte rozwiązanie.

W rezultacie, jeśli chcesz mieć możliwość zakwestionowania opłaty (poza Alibaba), najbezpieczniejszym sposobem zapłaty za zamówienie Trade Assurance jest przez Paypal lub kartę kredytową.

Ponownie, płacenie przez Paypal lub kartą kredytową nie jest wyraźnie konieczne w przypadku Trade Assurance, ale będzie zapewnić dodatkową warstwę ochrony za twoją zapłatę.

Krok 4 – Zatrudnij firmę inspekcyjną

Zatrudnienie firmy inspekcyjnej w celu zbadania towarów przed ich wysyłką pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kiedy wysyłane są produkty niskiej jakościponowne przejście przez cały proces produkcyjny i otrzymanie kolejnej przesyłki może zająć miesiące.

Podczas gdy Trade Assurance chroni Cię przed stratami pieniężnymiopóźnienia w produkcji mogą też zaszkodzić Twojemu biznesowi e-commerce, zwłaszcza jeśli starasz się dostarczyć swoje produkty na czas przed świętami.

W celu zapewnić wysoką jakość przesyłki już przy pierwszej próbiepowinieneś zatrudnić firmę inspekcyjną, która przeprowadzi kontrolę Twoich produktów bezpośrednio po zejściu z linii montażowej.

Usługi inspekcyjne, takie jak QIMA, wyślą przedstawiciela bezpośrednio do Twojej fabryki w Chinach i przeprowadzić szczegółową kontrolę swoich produktów tuż przy linii i na końcu budowy produkcyjnej.

Koszt inspekcji będzie się różnić w zależności od tego, jak dokładna inspekcja jest potrzebna, ale ogólnie rzecz biorąc, typowa inspekcja kosztuje 200-300 $.

Za jedyne 200-300 $ możesz natychmiast rozwiązać problemy produkcyjne. Dzięki znajdowaniu wad produkcyjnych bezpośrednio na linii można szybko wprowadzać poprawki bez straty czasu.

W przypadku większości zakupów hurtowych na Alibaba koszt kontroli wyniesie ok jednocyfrowy procent całkowitej sumy co sprawia, że ​​zatrudnienie inspektora nie ma sensu.

Oszustwa Alibaba, na które należy uważać

Jeśli wykonasz wszystkie kroki opisane powyżej, zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i czas przy pierwszym zamówieniu zbiorczym przy minimalnym ryzyku utraty.

Ogólnie, Alibaba jest w 100% legalna i bezpiecznaale są przypadki, w których możesz być nakłaniany do płacenia wyższych cen za swoje produkty, niż są warte.

Poniższe scenariusze nie są zwykłymi oszustwami, ale są zła taktyka że dostawca może cię naciągnąć podczas procesu negocjacji.

W końcu Trade Assurance i inspekcje mogą Cię chronić tylko po zawarciu umowynie przed.

Dostawca podnosi cenę po dojściu do porozumienia

Taktyka „nagłego wzrostu cen”. jest tym, którego widzę cały czas. Dostawca podaje ci niską cenę, aby dostać się do drzwi i zobowiązać się do złożenia zamówienia.

często, spędzisz sporo czasu chodzenie tam iz powrotem z próbkami, aż dopracujesz dokładnie ten produkt, który chcesz kupić.

Następnie, gdy będziesz gotowy do złożenia zamówienia zbiorczego, dostawca zaskoczy Cię podwyżką ceny. W większości przypadków wspomnią o rosnących kosztach materiałów lub wysokich kosztach robocizny i poproszą o wyższą zapłatę.

Jedynym sposobem walki z tą praktyką jest współpracować z wieloma dostawcami w tym samym czasie. Jeśli jeden dostawca spróbuje cię oszukać, na wszelki wypadek masz wsparcie.

Jeśli masz środki, nigdy nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka.

Dostawca próbuje sprzedać Ci popularne markowe produkty

Niektórzy dostawcy Alibaba będą twierdzą, że są oryginalnymi producentami dla popularnych marek, które możesz rozpoznać, takich jak Disney czy Nike.

Mogę to powiedzieć z 99,9999% pewnością. Wszystkie rozpoznawalne markowe produkty, które dostawca twierdzi, że mają na sprzedaż, będą 100% fałszywe.

Chińscy dostawcy współpracujący z Disneyem, Nike lub jakąkolwiek popularną marką nie odważyłby się naruszyć warunki ich umowy

Próbki i Twoje produkty końcowe mają dużą różnicę w jakości

Kiedy prosisz o próbkę od dostawcy, jakość produktu jest zwykle świetna ponieważ chcą twojej firmy.

Ale kiedy już cię uzależnią, mogą wysłać ci produkty niższej jakości podczas składania pierwszego zamówienia zbiorczego.

Jedynym sposobem walki z tą praktyką jest zatrudnić zewnętrzną usługę kontroli jak QIMA i udokumentuj każdy aspekt swojego produktu na liście kontrolnej kontroli jakości.

Gwarancja handlu może pomóc również w tej sytuacji, ale TYLKO jeśli specyfikacje produktu są bardzo szczegółowe i dobrze udokumentowane.

Zatrudniając inspektora do zbadania Twoich produktów jak są zrobionemożesz natychmiast wykryć produkty niskiej jakości i podjąć działania przy minimalnych stratach czasu i pieniędzy.

Rekommenderad:  5 Rodzaje wartościowych treści

Dostawca obiecuje certyfikaty, które nie są zgodne

Niektóre produkty, takie jak zabawki i elektronika, muszą przestrzegaj przepisów i certyfikatów obowiązujących w Twoim kraju. Ale czasami chińscy dostawcy twierdzą, że przeprowadzili własne niezależne testy, aby uniknąć kosztów.

Nigdy nie ufaj certyfikatom dostarczanym przez dostawców. Musisz przeprowadzić własną analizę due diligence!

Poproś swojego agenta celnego o pomoc w przejrzeniu dokumentów certyfikacyjnych lub skontaktuj się bezpośrednio z laboratorium testowym dwukrotnie sprawdzić.

Jeśli chcesz być w 100% bezpiecznypowinieneś przeprowadzić własne testy laboratoryjne i certyfikaty.

Dostawca zgadza się na niższą cenę, a następnie obniża jakość

Ponownie, taka sytuacja może być 100% złagodzone z wykorzystaniem usługi inspekcyjnej jak Qima.

Ubezpieczenie handlu może również chronić Cię przed stratami pieniężnymi, ale tylko wtedy, gdy oczekiwana jakość produktu jest dobrze udokumentowana.

Na przykład, pewnego razu wynegocjowaliśmy 10% zniżki na nasze zamówienie na chusteczki, myśląc, że mamy świetną ofertę. Ale kiedy nasze produkty dotarły, każda chusteczka była bardzo cienka.

Ponieważ nie zatrudniliśmy inspektora ani nie określiliśmy jednoznacznie grubości produktu, nie mieliśmy szczęścia.

Na szczęście nasz dostawca był chętny kompromis z nami aby naprawić zamówienie, ale teoretycznie nie musieli nic robić.

Moja lista kontrolna bezpieczeństwa Alibaba

Alibaba jest w 100% legalna i bezpieczna w użyciu tak długo, jak ty postępować zgodnie z pewnym zestawem wskazówek i przeprowadzić własną należytą staranność.

Oto podsumowanie najlepszych praktyk którego osobiście używam przed złożeniem zamówienia na Alibaba.

 • Udokumentuj i zapisz wszystko – Podaj jak najdokładniej specyfikację produktu i zapisz wszystko na papierze. Pamiętaj, aby zachować wszelką korespondencję z dostawcą na wypadek sporu.
 • Skorzystaj z gwarancji handlu – Nie przeprowadzaj transakcji pieniężnych poza Alibaba w ramach pierwszego zamówienia. Skorzystaj z Trade Assurance i płać przez Paypal, jeśli to możliwe, aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony płatności. Gdy zaufasz swojemu dostawcy, możesz zrezygnować z Trade Assurance, aby zaoszczędzić pieniądze.
 • Zatrudnij inspektora – Nie bądź tani i zapłać 200-300 $ za zewnętrzną firmę kontrolującą. To polisa ubezpieczeniowa, która sama się spłaci. Z psychologicznego punktu widzenia Twój dostawca będzie wytwarzał produkty lepszej jakości, wiedząc, że zostanie przeprowadzona kontrola.
 • Miej kopię zapasową – Nigdy nie polegaj na jednym dostawcy swoich towarów. W przeciwnym razie będziesz miał ograniczoną siłę negocjacyjną.
 • Nie wierzyć nikomu – Nie wierz w nic, co dostawca mówi na temat certyfikatów lub autentyczności produktu. Przeprowadź własne badania. Współpracuj tylko z dostawcami złota, ale pamiętaj, że status złotego dostawcy niczego nie gwarantuje. Nadal musisz przeprowadzić własną analizę due diligence.

Gotowy, aby poważnie podejść do rozpoczęcia działalności online?

Jeśli naprawdę zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu online, musisz sprawdzić mój bezpłatny mini kurs Jak stworzyć niszowy sklep internetowy w 5 Łatwe kroki.

W tym 6 dzienny mini kurs, ujawniam kroki, które podjęliśmy z żoną, aby zarobić 100 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie roku. Co najlepsze, jest to bezpłatne i będziesz otrzymywać cotygodniowe wskazówki i strategie e-commerce!

Powiązane posty w Jak znaleźć produkty do sprzedaży

O Stevenie Chou

Steve Chou jest wysoce rozpoznawalnym influencerem w przestrzeni e-commerce i nauczał tysiące studentów jak skutecznie sprzedawać fizyczne produkty online pod adresem ProfitableOnlineStore.com.

jego blogu, MyWifeRzućPracę.comzostał przedstawiony w Forbes, Inc, The New York Times, Entrepreneur i MSNBC.

On też jest współautor dla BigCommerce, Klaviyo, ManyChat, Printful, Privy, CXL, Ecommerce Fuel, GlockApps, Privy, Social Media Examiner, Web Designer Depot, Sumo i inne wiodące publikacje biznesowe.

Ponadto prowadzi popularny podcast e-commerceMoja żona rzuciła pracę, czyli 25 najlepszych programów marketingowych ze wszystkich Apple Podcasty.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami e-commerce, Steve prowadzi 7 sklep internetowy z figurkamiBumblebeeLinens.com, z żoną i zakłada doroczna konferencja e-commerce zwany Zjazd Sprzedawców.

Steve posiada tytuł licencjata i magistra elektrotechniki Uniwersytet Stanford. Pomimo tego, że studiował elektrotechnikę, znaczną część studiów podyplomowych spędził na studiowaniu przedsiębiorczości i mechaniki prowadzenia małych firm.