Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy aplikacje używają danych?

Jednym z głównych elementów korzystania z urządzeń komórkowych, który ciągle się zmienia, ale zawsze jest obecny, jest plan danych. Tak popularne są aplikacje na smartfony, że praktycznie stały się językiem, w którym poruszamy się po naszym świecie, ale wielu użytkowników wciąż zastanawia się, czy wszystkie aplikacje, które regularnie integrują w swoim życiu, wykorzystują dane. To trochę trudne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć i będzie wymagać trochę szkolenia technicznego, zanim będziemy w stanie ustalić jednoznaczną odpowiedź. Na szczęście Appamatix ma wszystkie te względy. Zapnij pasy, trzymaj się tyłków i zobaczmy, co się dzieje z codziennym wykorzystaniem danych.

Trudno jest spojrzeć wstecz i wyobrazić sobie taki czas smartphones nie miało tak wielkiego, głębokiego wpływu na nasze życie. Przeszli od pionierskich luksusowych przedmiotów do standardowego posiadania, które praktycznie każdy ma w kieszeni. Otworzyły one drzwi zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym, a twoje doświadczenie w kontaktach z innymi ludźmi często będzie skrępowany jeśli nie masz regularnego dostępu do smartfona. Bardziej niż komputer osobisty smartfon stał się bramą do wszystkich rzeczy osobistych, cyfrowych i społecznościowych.

Jednak również ze smartfonem jest płatny pakiet danych, który musisz zakupić od wybranego dostawcy sieci bezprzewodowej. Bez względu na to, z kim zdecydujesz się wybrać – AT & T, Sprint, Verizon lub inna firma – musisz kupić pakiet danych komórkowych, jeśli chcesz mieć smartfona. Nie można tego obejść.

lista danych komórkowych

To prowadzi do założenia, że ​​wszystkie czynności wykonywane na smartfonie wykorzystują dane komórkowe, prawda? Rzeczywista odpowiedź brzmi: „masz rację”, a to, czy faktycznie używasz danych komórkowych w smartfonie, zależy od dwóch bardzo ważnych rzeczy:

  • Gdzie jesteś
  • Co robisz

Są to zmienne wieloznaczne, które wpływają na każdą aplikację i działanie, które wykonujesz na swoim smartfonie. W poniższym przewodniku postaramy się to wszystko rozbić w sposób łatwy do zrozumienia. To też ważny do zrozumienia, co jest zrozumiałe dla każdego, kto kiedykolwiek musiał płacić opłaty za nadwyżkę, gdy przekroczył miesięczny przydział danych. Dzięki solidnej wiedzy o tym, co Twoje aplikacje zrobią (lub nie zrobią) z miesięcznym abonamentem, zostaniesz świadomym właścicielem smartfona. Możesz także zaoszczędzić kilka dolców każdego miesiąca, ponieważ lepsze zarządzanie planem komórkowej transmisji danych może często skutkować nie potrzebuję tyle tego!

Jak działają dane komórkowe

Kupując smartfona, musisz kupić pakiet danych komórkowych. Przez większość czasu twój dostawca będzie próbował sprzedać cię do najdroższego planu, jaki może on opierać się na twoich potrzebach, ale oszczędna prawda jest taka, że ​​większość ludzi może uzyskać absolutnie, używając minimalnej dostępnej ilości danych, co miesiąc . Wymaga to trochę wiedzy, planowania i przycinania aktywności mobilnej, ale w żadnym wypadku nie musisz poświęcać odrobiny szczęścia.

Rekommenderad:  Jak wyszukiwać na LinkedIn bez ograniczeń

Znasz ten mały symbol na górze ekranu głównego telefonu? 3G? 4G LTE? 3 bary? 4 bary? Wszystko to działa razem, aby przekazać ci bieżący typ połączenia komórkowego, które ma Twój telefon, który określi szybkość, z jaką może uzyskiwać dostęp do sieci komórkowych i wykorzystywać dane. Jest jednak jedna główna funkcja, która smartphones mają to zrównoważyć wykorzystanie danych komórkowych przez wszystkie Twoje aplikacje.

Wi-Fi. Och, tak, chodzi o Wi-Fi.

Dla wielu użytkowników smartfonów może to być oczywiste, ale twoje urządzenie mobilne korzysta z połączenia Wi-Fi praktycznie w taki sam sposób jak laptop lub komputer stacjonarny. Gdy korzystasz z połączenia Wi-Fi, będziesz używać absolutu minimum danych komórkowych, ponieważ większość aplikacji na smartfony nie korzysta z funkcji ograniczonych do urządzeń mobilnych.

Pomyśl o tym – jakie funkcje ma twój smartfon, których nie ma komputer?

  • GPS
  • Połączenia komórkowe
  • Kilka usług opartych na lokalizacji

…I to wszystko! Aby zrozumieć sprawiedliwość, trzeba zbadać te podobieństwa i różnice jak blisko smartphones a komputery są teraz i to nie przypadek. Dla wielu osób, zwłaszcza w krajach rozwijających się, smartfon jest jedynym „komputerem”, który każdy może niezawodnie zdobyć. Co więcej, nie ma takich samych wymagań dotyczących miejsca lub utrzymania, które zwykle towarzyszą Windows Komputer PC lub Mac i może być znacznie, znacznie bardziej przystępny cenowo, a często zapewnia taką samą dostępność.

Co to oznacza Dane komórkowe? Oznacza to, że wymienione powyżej usługi są jedynymi, które potrzeba jeść do miesięcznego przydziału danych. Reszta może (i powinna) działać w sieci Wi-Fi w miarę możliwości.

Które aplikacje używają danych komórkowych?

Na szczęście nietrudno zobaczyć, które aplikacje i usługi w Twoim smartfonie są odpowiedzialne za pochłanianie danych. Nowoczesne systemy operacyjne, takie jak Android i iOS, dają użytkownikom mnóstwo narzędzi, aby dowiedzieć się, jak lepiej zarządzać i kontrolować wykorzystanie danych, a żaden z nich nie jest szczególnie trudny w użyciu.

Rekommenderad:  ▷ 7 Powody, dla których ludzie przechowują stare iPhone'y o wiele więcej ...

Dane komórkowe

Poniżej przedstawiamy kroki, które możesz podjąć, aby sprawdzić wykorzystanie danych w telefonie, których możesz użyć, aby określić, w jaki sposób chcesz nadal korzystać z aplikacji (lub, co ważniejsze, gdzie aby korzystać z aplikacji.) Pamiętaj, że zdecydowana większość aplikacji na urządzeniach może w pełni korzystać z połączenia Wi-Fi, oszczędzając w ten sposób miesięczny abonament danych!

iPhone

Na telefonie iPhone dotknij Ustawienia Ikona. Z menu głównego wybierz Komórkowy. Spowoduje to wyświetlenie listy danych i opcji danych komórkowych, którymi możesz manipulować i dostosowywać według własnego uznania.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest przełącznik Dane komórkowe. Wyłączenie i włączenie spowoduje wyłączenie i włączenie przez urządzenie mobilne możliwości korzystania z danych komórkowych w ogóle. Jeśli zbliżasz się do tego miesięcznego limitu ilości danych, za które płacisz, całkowite wyłączenie danych komórkowych może być mądrą decyzją, która pozwala zaoszczędzić sporo grosza!

Poniżej znajduje się twoja główna lista; kompleksowe gromadzenie wszystkich aplikacji na smartfonie, które wykorzystują dane komórkowe. Co więcej, wszystkie aplikacje na tej liście mają przełącznik, który pozwala włączać i wyłączać wykorzystanie danych komórkowych. Pod nazwą każdej aplikacji znajduje się ilość danych komórkowych, które wykorzystała od ostatniego „resetu”. Na dole że lista to dwie inne ważne oferty –Usługi systemowe i Wyzeruj statystyki. Pierwszy pozwoli Ci zobaczyć usługi systemowe iOS, które wymagają użycia danych komórkowych, a drugi zresetuje główną listę aplikacji, które śledzą ich wykorzystanie danych. Jeśli chcesz śledzić wykorzystanie danych w ciągu miesiąca, po prostu zresetuj statystyki na początku tego okresu i uważnie obserwuj tę listę!

Android

Proces uzyskiwania dostępu do panelu sterowania wykorzystaniem danych jest nieco inny na Androidzie, ale jego podstawowe funkcje są bardzo podobne do tego, co można znaleźć na iOS. Stuknij w Ustawienia śledzony przez Użycie danych. Z poniższej listy będziesz mieć dostęp do wielu takich samych opcji, jak w iOS. Możesz przewinąć obszerną listę aplikacji, które regularnie używają danych komórkowych i sprawdzić, ile danych używają. Jeśli jest taki, który chcesz usunąć z listy, możesz go dotknąć i wybrać Ogranicz wykorzystanie danych w tle.

Biorąc pod uwagę, że Android jest znacznie bardziej otwartą platformą niż iOS, wielu użytkowników rozpowszechnia pogłoski, że aplikacje innych firm są w jakiś sposób lepsze w śledzeniu i ograniczaniu wykorzystania danych mobilnych. Ostrzegam przed używaniem aplikacji innych firm do zarządzania tak ważnymi informacjami i po prostu przyzwyczajam się do regularnego sprawdzania tego menu. Jeśli istnieją jakieś odległe aplikacje, które mają tendencję do pożerania dużej ilości danych, możesz je z łatwością ograniczyć.

Rekommenderad:  Czy ktoś już używa Windows XP?

Jak kontrolować wykorzystanie danych?

Jak więc stać się lepszym użytkownikiem mobilnej transmisji danych? Większość ma to związek z badaniem aplikacji, które wykorzystują najwięcej danych, ale ponieważ będzie to całkowicie subiektywne dla każdego użytkownika, oto kilka wskazówek, które polecam ktoś można używać. Postępuj zgodnie z nimi, a będziesz mieć szansę na znaczne zmniejszenie ogólnego zużycia danych.

  • Pobierz utwory, albumy, listy odtwarzania i podcasty z sieci Wi-Fi przed wyruszasz w drogę. Będziesz mógł przesyłać strumieniowo wszystko przez komórkowe połączenie danych zniszczyć Twój przydział danych mobilnych.
  • Ogranicz się także do sprawdzania aplikacji społecznościowych podczas korzystania z Wi-Fi. To zawiera Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat i inne. Tego rodzaju aplikacje zwykle ładują dużo treści graficznych i wideo, które wymagają znacznie więcej danych, niż można by się spodziewać.
  • Ogranicz jak najwięcej wiadomości i połączeń do połączeń Wi-Fi. Połączenia audio nie zaszkodzą zbytnio Twoim danym, ale z pewnością zdjęcia, filmy i wiadomości multimedialne w wysokiej rozdzielczości mogą.
  • Graj w gry przez Wi-Fi. Gry mobilne są notoryczny za użycie dość dużej ilości danych, ale prawie wszystkie ich funkcje mogą zamiast tego działać przez Wi-Fi.

Wydają się być prostymi wskazówkami, ale jeśli są regularnie przestrzegane i mogą stać się nawykiem, pozwolą Ci zaoszczędzić sporo danych każdego miesiąca. Idealnie zrozumiesz, że nie potrzebujesz tak dużego pakietu danych i będziesz mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy!

Jeśli kiedykolwiek wiesz, czy aplikacje wykorzystywały dane, mam nadzieję, że ten artykuł rzucił ci nieco światła na ten temat. Z pewnością tak robią, a jeśli pozwolą, aplikacje będą z nich korzystać sporo danych! Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące wykorzystania danych mobilnych, chętnie je usłyszymy w komentarzach poniżej. Jak zwykle rozważ udostępnienie tego artykułu Facebook i Twitter, dzięki czemu nasze porady mogą dotrzeć do większej liczby użytkowników mobilnych!