Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy blogowanie nadal jest tego warte?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy blogowanie nadal jest tego warte?

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych, wideo na żywo, podcastów i innych trendów marketingu cyfrowego łatwo jest odnieść wrażenie, że blogowanie zostało w tyle. Ale nawet w świecie, w którym istnieją „seksowniejsze” opcje, blogowanie wciąż ma swoje miejsce przy stole.Korzyści z blogowania

Blogowanie istnieje od zarania Internetu. I chociaż przez lata przeszedł pewną ewolucję, w dużej mierze pozostał taki sam. Inne trendy pojawiały się i znikały, ale blog nadal służył jako podstawa każdej legalnej strategii dotyczącej treści cyfrowych. Nawet w 2021 roku, kiedy istnieje wiele innych sposobów tworzenia treści, blogowanie nadal przynosi liczne korzyści. To zawiera:

  • SEO. Większość witryn biznesowych nie ma szans na ranking na pierwszej stronie Google dla kluczowych wyszukiwanych haseł. I w 9 na 10 sytuacji, to dlatego, że nie mają treści. Mają stronę główną, stronę o nas, stronę kontaktową i ewentualnie kilka stron produktów – to wszystko! Tworząc bloga, na którym regularnie publikujesz bogate treści, pełne naturalnych słów kluczowych i języka, którego używają Twoi klienci, Twoja witryna natychmiast staje się bardziej lepka dla algorytmów wyszukiwania i zwiększa Twoje szanse na ranking.
  • Edukacja klientów. Blog daje możliwość edukowania klientów na temat złożonych tematów, elementów technicznych lub poważnych problemów, które pojawiają się w ich życiu i/lub w Twojej branży. To prosty i organiczny sposób na edukację bez udawania.
  • Generowanie leadów. Blog to doskonałe narzędzie do generowania leadów. Możesz użyć go jako punktu wejścia na stronę internetową, a następnie zachęcić ludzi do zapisania się za pośrednictwem formularza subskrypcji połączonego z magnesem ołowiowym.
  • Monetyzacja. Chociaż nie stanie się to od razu, możesz osiągnąć punkt, w którym możesz zarabiać na swoim blogu dzięki reklamom. Prawdopodobnie nie staniesz się bogaty, ale w końcu możesz zarobić wystarczająco dużo na swoim blogu, aby zrekompensować koszty tworzenia treści.
  • Autorytet. Blog jest doskonałym narzędziem do budowania autorytetu. Pomimo tego, jak łatwo jest założyć bloga, ludzie postrzegają go jako symbol statusu. Podobnie jak w przypadku pisania książki lub podcastu, pisanie na blogu daje taki poziom autorytetu, który ludzie szanują.
  • Rozwój umiejętności. Rozpoczynanie, zarządzanie i rozwijanie bloga będzie wymagało noszenia kilku różnych kapeluszy (przynajmniej na początku). Dzięki temu procesowi zdobędziesz i udoskonalisz wiele cennych umiejętności, które można wykorzystać w innych obszarach marketingu i biznesu. Obejmuje to takie rzeczy, jak badanie słów kluczowych, podstawowe SEO, WordPress, copywriting konwersji i lejki prowadzące.
  • Dyscyplina. Blogowanie nie generuje wyników z dnia na dzień. To coś, czego trzeba się trzymać przez kilka miesięcy i lat. A w świecie, który jest definiowany i kierowany przez natychmiastową gratyfikację, jest coś do powiedzenia na temat kultywowania dyscypliny.
Rekommenderad:  Surface Audio, aplikacja do zarządzania słuchawkami Microsoft, jest dostępna dla systemów Android, iOS i Windows 10

Kiedy dodasz wszystkie te korzyści razem, moc blogowania stanie się jasna. Nie ma znaczenia, który rok jest w kalendarzu, blogowanie będzie nadal przynosić znaczące korzyści tym, którzy zobowiązują się robić to we właściwy sposób.

Jak założyć (odnoszący sukcesy) blog

Rozpoczęcie bloga nie jest tak trudne, jak niektórzy przedstawiają. Wystarczy trochę planowania, dyscypliny i konsekwencji. Oto kilka innych pomocnych wskazówek:

1. Nie daj się ugrzęznąć

Większość ludzi wpada na pomysł założenia bloga, a następnie ugrzęzła w szczegółach, zanim zamieni swoje marzenie w rzeczywistość. Chociaż prawdą jest, że pomyślne zbudowanie i uruchomienie bloga wymaga wykonania wielu czynności, nie należy tak skupiać się na szczegółach, aby zapomnieć o ogólnym obrazie.

Twoja nazwa bloga, CMS, hosting bloga i motyw są ważne. Jednak nie musisz spędzać tygodni na dopracowywaniu tych szczegółów. Gdy masz 80 procent, podejmij działanie. Zawsze możesz wrócić i uzupełnić luki później. O wiele ważniejsze jest, abyś się tam wystawił. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Postęp jest o wiele ważniejszy niż perfekcja.

2. Użyj strategii kamienia węgielnego

Istnieją dziesiątki popularnych strategii blogowania, ale podejście oparte na kamieniu węgielnym jest jedną z najlepszych opcji, jeśli dopiero zaczynasz.

Ze strategią kamienia węgielnego, tworzysz trzy lub cztery niezwykle wysokiej jakości treści, które przedstawiają ogólne spojrzenie na główne tematy/punkty sporne w Twojej niszy. (Są one często nazywane słupkami węgielnymi lub słupkami słupkowymi). Będą to najbardziej przyczepne fragmenty treści w Twojej witrynie. Wszystko kręci się wokół tych postów (w tym strategii SEO i linków zwrotnych).

Po ustaleniu elementów kamienia węgielnego będziesz chciał rozłożyć i utworzyć powiązane tematy, które koncentrują się wokół każdego elementu kamienia węgielnego. Na przykład, jeśli Twoim kluczowym tematem jest kupno domu, Twoje posty na blogu (które są krótsze) koncentrowałyby się na takich tematach, jak znalezienie agenta nieruchomości, czego szukać podczas inspekcji, wskazówki dotyczące pakowania, najważniejsze rzeczy do zrobienia przed zamknięciem itp. Każdy z tych postów łączy się następnie z kamieniem węgielnym, dostarczając w ten sposób sok SEO i ruch do najważniejszych postów.

Rekommenderad:  Co to jest Martech? Definicja technologii marketingowej, przykłady i amp; Korzyści

3. Zrozum swoich odbiorców

Każdy odnoszący sukcesy blog w Internecie jest zorientowany na czytelnika. A nie możesz tworzyć wysokiej jakości treści, jeśli nie rozumiesz, kim są twoi odbiorcy. Dlatego zanim stworzysz choćby jedną treść, powinieneś poświęcić trochę czasu na zrozumienie, kim jest Twój czytelnik na poziomie mikro.

Najlepszym sposobem na zrozumienie czytelnika jest stworzenie osobowości czytelnika. Są to w zasadzie jednostronicowe dokumenty, które wyjaśniają, kim jest klient na intymnym poziomie. Dotyczy informacji demograficznych, informacji finansowych, zachowań zakupowych, hobby, zainteresowań, pochodzenia, życia rodzinnego itp.

Większość blogów będzie miała od dwóch do pięciu różnych osobowości czytelników. Bądź tak dokładny z każdym z nich, jak tylko możesz. Kiedy zaczynasz pisać nowy post, upewnij się, że wiesz, do jakich osób piszesz.

4. Uczyń to wizualnym

Ludzie są wzrokowcami. Mózg jest znacznie bardziej biegły w przetwarzaniu treści wizualnych niż tekstu. Dlatego jeśli chcesz, aby Twój blog był jak najbardziej wciągający i niezapomniany, powinieneś szukać sposobów, aby każdy post był jak najbardziej stymulujący estetycznie.

Istnieje wiele łatwych opcji tworzenia treści wizualnych. Obejmuje to wykresy, wykresy, obrazy, memy, gify, infografiki i filmy. A dzięki przyjaznym dla użytkownika narzędziom, takim jak Canva, każdy bez dużego doświadczenia może tworzyć bogate wizualizacje blogów.

5. Podziel swoje treści

Każdy, kto mówi ci, że możesz przeprowadzić burzę mózgów, napisać i opublikować wysokiej jakości treść w mniej niż godzinę, kłamie. Stworzenie dobrej treści zajmuje dużo czasu. Więc kiedy w końcu zacznie działać, musisz być tak zaradny, jak to tylko możliwe. W tym miejscu pojawia się pojęcie rozszczepiania.

Rozszczepianie treści polega na tym, że bierzesz post na blogu i przekształcasz go w inne fragmenty treści, które można udostępniać na różnych nośnikach. na przykład 1Wpis na blogu zawierający 500 słów mógłby teoretycznie zostać przekształcony w tuzin postów w mediach społecznościowych, garść grafik, Facebook Wideo na żywo, odcinek podcastu i sekwencja e-maili. A ponieważ masz już napisaną treść, wyprodukowanie tych fragmentów nie zajmie dużo czasu.

Rekommenderad:  Tim – apel o sankcję AGCM jest gotowy

6. Studiuj i powtarzaj

Nie spuszczaj głowy przez pierwsze 120 dni. Twórz jak najwięcej wysokiej jakości treści i nie patrz w górę przez sekundę. Następnie przez następne 120 dni zacznij analizować, co działa, a co nie i gdzie możesz się poprawić. Następnie przez następne 120 dni stosuj to, czego się nauczyłeś i pozwól swojemu blogowi ewoluować.

Jeśli przyjmiesz tę jednoroczną mapę drogową, spojrzysz w górę za 365 dni, a Twój blog będzie o głowę i ramiona lepszy niż większość Twoich rówieśników.

Zapnij pasy i zacznij blogować

Blogowanie nie zapewni krótkiego przypływu zaangażowania, jak wirusowy post w mediach społecznościowych. I prawdopodobnie nie będzie generować żadnych przychodów w krótkim okresie, tak jak strategia reklamowa PPC.

Jeśli jednak pomniejszysz perspektywę i spojrzysz na to w dłuższej perspektywie, blogowanie może potencjalnie przynieść lepszy zwrot z inwestycji niż oba razem wzięte. Tak długo, jak zachowasz właściwą perspektywę i zobowiążesz się do konsekwencji, dobre rzeczy będą się zdarzać.