Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy ChatGPT jest zbanowany w Niemczech?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy ChatGPT jest zbanowany w Niemczech?

ChatGPT OpenAI ma kłopoty w raju po tym, jak Niemcy prowadzą rozmowy w sprawie wprowadzenia zakazu ChatGPT z powodu naruszenia prywatności danych i bezpieczeństwa jego użytkowników. Wcześniej Włochy nałożyły tymczasowy zakaz na ChatGPT za naruszenie prywatności i wszczęły natychmiastowe dochodzenie w sprawie ChatGPT, aby ustalić, czy ustąpiły z ogólnymi przepisami o ochronie danych.

Ponadto organy nadzorujące prywatność i bezpieczeństwo danych z innych krajów zachodnich, takich jak Włochy i Francja, są również w kontakcie z włoskim organem nadzoru danych, aby omówić ustalenia dotyczące wprowadzenia zakazu.

Kluczowe punkty:

  • Niemcy prawdopodobnie zablokują ChatGPT OpenAI w związku z kwestiami prywatności i bezpieczeństwa danych.
  • Niemcy zwróciły się do Włoch z prośbą o dalsze informacje i wiedzę na temat ich zakazu ChatGPT.
  • Organy nadzorujące prywatność i bezpieczeństwo danych z Irlandii i Francji również kontaktują się z włoskim organem nadzoru danych w celu omówienia ustaleń.

Czy ChatGPT zostanie zbanowany w Niemczech?

Niemcy prawdopodobnie zablokują ChatGPT OpenAI w związku z obawami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa danych, powiedział niemiecki komisarz ds. ochrony danych gazecie Handelsblatt.

Wcześniej włoska krajowa agencja danych ogłosiła tymczasowy zakaz działania chatbota AI ChatGPT z powodu obaw dotyczących naruszenia prywatności i wszczęto natychmiastowe dochodzenie. Zostanie pierwszym zachodnim krajem, który zablokował OpenAI ChatGPT.

Ulrich Kelber, szef ochrony danych, powiedział: „Podobne środki prawdopodobnie zostaną podjęte również w Niemczech”. Dodał, że podlegałoby to jurysdykcji państwowej. Chociaż nie nakreślił takich planów.

Stwierdził, że Niemcy zwróciły się do Włoch o dalsze informacje i wiedzę na temat zakazu ChatGPT. Organy nadzorujące prywatność i bezpieczeństwo danych z Irlandii i Francji są również w kontakcie z włoskim organem nadzoru danych w celu omówienia jego ustaleń.

Rzecznik irlandzkiego DPC (komisarz ds. ochrony danych) zacytował: „Śledzimy i omawiamy ustalenia z włoskim organem regulacyjnym, aby zrozumieć podstawę ich działania w sprawie tymczasowego zablokowania chatbota AI”. Dodał, że prowadzimy w tej sprawie rozmowy z unijnymi organami ochrony danych.

Rekommenderad:  Jak firmy wykorzystują wideo w mediach społecznościowych

W piątek OpenAI oświadczyło, że pracuje nad aktywnym ograniczeniem wykorzystywania danych osobowych podczas szkolenia swoich systemów sztucznej inteligencji.

Mimo że irlandzki DPC (Komisarz ds. Ochrony Danych) jest obecnie głównym unijnym organem regulacyjnym dla kilku międzynarodowych gigantów technologicznych w ramach unijnego systemu danych „punktu kompleksowej obsługi”. Jednak irlandzki DPC nie jest wiodącym regulatorem, jeśli chodzi o OpenAI, który na razie nie ma biur w UE.

Regulator prywatności w Szwecji poinformował, że obecnie nie ma planów zakazania ani zablokowania ChatGPT OpenAI. Obecnie regulator prywatności w Szwecji nie ma nawet kontaktu z włoskim Watchdogiem. Nie ma więc możliwości nałożenia jakiegokolwiek zakazu w Szwecji.

Wystąpienie naruszenia w ChatGPT, które ujawniło kilka danych osobowych użytkowników premium, takich jak Imię, Nazwisko, rozmowy, ostatnie 4 cyfry karty kredytowej i datę ważności, co skłoniło włoski organ nadzorujący do wszczęcia dochodzenia w sprawie prywatności i bezpieczeństwa danych.

Ponadto oskarżyli również OpenAI o nieprzeprowadzanie weryfikacji wieku użytkowników ChatGPT, którzy powinni mieć co najmniej 13 lat. Uczynienie Włoch pierwszym krajem zachodnim, który zakazał chatbota opartego na sztucznej inteligencji, ChatGPT.