Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy ChatGPT korzysta z technologii Nvidia? Eksploracja sprzętu ChatGPT:

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy ChatGPT korzysta z technologii Nvidia? Eksploracja sprzętu ChatGPT:

ChatGPT jest gorącym tematem w Internecie od czasu jego premiery. Platforma przyciągnęła miliony użytkowników w ciągu kilku miesięcy i przyniosła biznes kilku firmom technologicznym, w tym Microsoftowi.

W niedawnym raporcie Microsoft ujawnił, że ich firma zbudowała infrastrukturę AI na tysiącach jednostek przetwarzania grafiki Nvidia (GPU) dla Open AI. Open AI skontaktowało się z Microsoftem około pięć lat temu, aby pomóc im zbudować infrastrukturę AI na procesorach graficznych Nvidia. Te procesory graficzne są następnie używane w produktach Open AI, w tym w ChatGPT.

Zobaczmy, jak ChatGPT korzysta z Nvidii.

Czy OPen AI ChatGPT korzysta z Nvidii?


Open AI, firma macierzysta ChatGPT, wykorzystuje procesory graficzne Nvidia w ChatGPT. Firma zwróciła się do firmy Microsoft z prośbą o pomoc w zbudowaniu infrastruktury dla nowej platformy opartej na sztucznej inteligencji, ChatGPT.

Microsoft twierdzi, że połączy tysiące procesorów graficznych Nvidia w swoim systemie przetwarzania w chmurze Azure, aby zbudować najlepszy superkomputer dla Open AI.

Microsoft zainwestował również miliardy dolarów w Open AI, wspierając firmę i jej wynalazki. Znaczna część inwestycji Microsoftu jest przeznaczona na szkolenie procesorów graficznych Nvidia używanych w ChatGPT.

Na jakim sprzęcie działa ChatGPT?


ChatGPT został zbudowany we współpracy z firmą Microsoft. Model jest szkolony przy użyciu infrastruktury superkomputerowej platformy Azure z procesorami graficznymi Nvidia. Sprzęt ChatGPT obejmuje ponad 285 000 rdzeni procesora, 10 000 procesorów graficznych i łączność sieciową o przepustowości 400 GB na sekundę na serwer GPU.

Ile GPU kosztuje czat GPT?


Obliczenie całkowitego kosztu GPU dla ChatGPT jest trudne. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednak według kilku raportów, Azure ChatGPT hostuje chmurę, Microsoft pobiera opłatę w wysokości $3 na godzinę dla jednego procesora graficznego A100, a każde słowo kosztuje $00,0003.

Rekommenderad:  Czy możesz uzyskać kanały lokalne na urządzeniu z Androidem?

Jeden ChatGPT wykorzystuje osiem procesorów graficznych i generuje średnio 30 słów. Tak więc przyjmuje się, że całkowity dzienny koszt ChatGPT wynosi 100 000 USD lub 3 miliony USD miesięcznie.

Ile mocy zużywa ChatGPT?


ChatGPT Open AI używa GPT-3 na trening. Tak więc moc zużywana przez ChatGPT i GPT-3 będzie podobny. Dodatkowo ChatGPT jest szkolony z uczeniem się przez wzmacnianie. Dlatego ostateczne obliczenie mocy zużywanej przez ChatGPT powinno być kombinacją tych czynników.

Według raportu GPT-3 używany 1,287 MWh energii elektrycznej, emitując 552 tony ekwiwalentu CO2. Ponownie ślad węglowy ChatGPT wynosi 365 * 23.0 kg to jest 8.4 mnóstwo. Ogólnie całkowity ślad węglowy uwolniony przez ChatGPT wynosi 23,04 kgCO2e.

Dyrektor generalny firmy Nvidia, Jensen Huang, postawił na A. I jako jego podstawową potęgę technologiczną ChatGPT


Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, powiedział niedawno w wywiadzie, że około dekadę temu firma zdała sobie sprawę, że sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje branżę oprogramowania.

Firma zmieniła wtedy wszystko i dodała do swoich produktów sztuczną inteligencję. Następnie firma zaczęła produkować chipy AI, z których A 100 jest najlepiej sprzedawany.

Huang dodał, że wierzyli, że pewnego dnia wydarzy się coś nowego, a wynalezienie chipów AI jest zapowiedzią ich szczęścia.

Popularność ChatGPT daje akcje Nvidii nieoczekiwany wzrost


Wiadomości dotyczące ChatGPT korzystającego z procesorów graficznych Nvidia są oficjalne. Open AI potwierdziło, że jego produkty są szkolone przy użyciu procesorów graficznych Nvidia. Co więcej, Microsoft ujawnił również, że zbudował infrastrukturę AI na procesorach graficznych Nvidia dla Open AI.

Dlatego jeśli akcje Nvidii odnotują wzrost po premierze ChatGPT, nie powinno to nikogo dziwić. Open AI pracuje również nad nowymi projektami i zasugerował, że w przyszłości będzie wymagać więcej procesorów graficznych.

Rekommenderad:  Nanomateriał nadaje robotom właściwości zmiany koloru

W końcu akcje Nvidii pójdą w górę, a jej wartość wzrośnie. Podsumowując, partnerstwo Nvidii z Open AI będzie wysoce opłacalne dla obu firm.