Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy dane zapisywane w chmurze są bezpieczne?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy dane zapisywane w chmurze są bezpieczne?

Ups. Wylałeś gorącą kawę na telefon i teraz nie działa. Co dzieje się z Twoimi zdjęciami, filmami, wiadomościami i wszystkimi danymi osobowymi przechowywanymi na urządzeniu? Możesz mieć szczęście i je odzyskać. Ale kto chce szczęścia, kiedy możesz mieć pewność?

Wejdź do chmury. Jest to sieć komputerów podłączonych do Internetu — lub serwerów — które przechowują Twoje informacje zdalnie, a nie na dysku twardym komputera. Tworzenie kopii zapasowych telefonu, laptopa lub gier w chmurze oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do swoich danych w dowolnym miejscu i czasie, bez względu na to, co stanie się z konkretnym urządzeniem. Chcesz utworzyć listę zadań na swoim telefonie i poprosić współmałżonka o przejrzenie jej na swoim laptopie? Dzięki chmurze możesz.

Ale poczekaj, z tymi wszystkimi cennymi danymi krążącymi wokół, czy przechowywanie w chmurze jest bezpieczne? Przeprowadzimy Cię przez to, co musisz wiedzieć. W AKKO nie tylko dbamy o Twoją technologię, ale uczymy Cię, jak najlepiej ją wykorzystać. Oto nasz przewodnik po tym, jak bezpieczne jest przechowywanie w chmurze.

Jak bezpieczne jest przechowywanie w chmurze?

Mając nazwę taką jak chmura, możesz pomyśleć, że Twoje dane po prostu dryfują po Internecie i są dostępne dla wszystkich. To nie jest. W rzeczywistości zabezpieczenia przechowywania w chmurze są wbudowane w system, dzięki czemu są bezpieczniejsze niż przechowywanie plików na dysku twardym, gdzie mogą zostać zainfekowane wirusem lub innym złośliwym oprogramowaniem.

Co sprawia, że ​​przechowywanie danych w chmurze jest bezpieczne?

Istnieje wiele środków bezpieczeństwa wbudowanych we wszystkie wysokiej jakości systemy pamięci masowej w chmurze. Przeprowadzimy Cię przez każdy z nich.

Szyfrowanie

Gdy tworzysz kopię zapasową pliku w chmurze, chmura szyfruje go, chroniąc hasłem lub specjalnym kluczem cyfrowym, aby haker lub inna osoba nieupoważniona nie miała do niego dostępu.

Rekommenderad:  Google Meet czy Zoom? Niedługo to nie będzie miało znaczenia

Nadmierność

Po zapisaniu tego pliku chmura duplikuje go i wysyła do wielu serwerów w różnych, bezpiecznych lokalizacjach. Jeśli kiedykolwiek coś się stanie z jednym serwerem danych, nie będziesz musiał martwić się o utratę czegokolwiek, ponieważ kopia istnieje na innym.

Aktualizacje zabezpieczeń

Firmy, które zarządzają tymi serwerami, regularnie aktualizują swoje cyfrowe zabezpieczenia — tak jak iPhone® lub Android™ regularnie aktualizują oprogramowanie. Eksperci ds. bezpieczeństwa danych nieustannie szukają słabych punktów w swoich systemach, a gdy je znajdą, tworzą aktualizacje oprogramowania, które poprawiają bezpieczeństwo przechowywania w chmurze, eliminując potencjalne słabe punkty.

Inne sposoby na poprawę bezpieczeństwa danych

Chociaż przechowywanie w chmurze jest bardzo bezpieczne, istnieje kilka kroków, które można podjąć w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

1. Chroń swoje hasło lub klucz szyfrujący

Najprostszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa danych jest unikanie udostępniania klucza szyfrowania lub hasła do konta w chmurze. Dzięki szyfrowaniu typu end-to-end jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do danych w chmurze jest użycie klucza — lub hasła do konta.

2. Użyj weryfikacji dwuetapowej

Większość pamięci w chmurze umożliwia włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która wymaga użycia zarówno hasła, jak i jednorazowego kodu weryfikacyjnego wysłanego na Twój adres e-mail lub numer telefonu, aby uzyskać dostęp do chmury. Kod weryfikacyjny pomaga w przypadku, gdy ktoś inny zdobędzie hasło do konta w chmurze.

3. Monitoruj udostępniane dane

Dzięki chmurze przechowywanie — i udostępnianie — danych jest łatwe. Możesz wysyłać bezpieczne łącza, które zapewniają znajomym dostęp do plików, które chcesz udostępnić. W przeciwieństwie do kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego, te łącza nie są tymczasowe, więc śledź, kto ma dostęp do jakiego pliku i odpowiednio odbieraj dostęp osobom.

Technika jest droga. Chroń to wszystko.

Chroń urządzenia, które Twoja rodzina kocha i na których polega, za pomocą jednego prostego planu. Dzięki AKKO Home+ zapewniamy ochronę Twoim komputerom, telewizorom, tabletom, słuchawkom premium, inteligentnym urządzeniom i wielu innym — plus, 24 godziny na dobę7 wsparcie na żywo dla Twoich potrzeb w zakresie opieki technicznej — za mniej niż $1 na dzień. Dowiedz się więcej o zasięgu AKKO Home+ i o tym, jak możesz uzyskać spokojną ochronę elektroniki.

Rekommenderad:  Co to jest brief kreatywny? Dowiedz się, jak napisać krok po kroku z przykładami

Table of Contents