Czy Disney + jest tego wart?

Czy Disney + jest tego wart? 1

W miarę zbliżania się do 2020 r. Wydaje się, że w tym roku usługi przesyłania strumieniowego zaczęły wreszcie eksplodować. Wiele dużych firm medialnych bierze teraz sprawy w swoje ręce, zdając sobie sprawę, że lepiej jest im prowadzić własne usługi niż po prostu licencjonować swoje treści innym, takim jak Netflix.

W rzeczywistości, jeśli najnowsze trendy wskazują na to, prawdopodobnie będziemy świadkami, że usługi przesyłania strumieniowego staną się znacznie bardziej związane z oryginalnymi treściami, niż po prostu oferując z powrotem katalogi programów wyprodukowanych w przeszłości przez tradycyjne sieci. Nawet Netflix, który rozpoczął działalność jako firma zajmująca się wypożyczaniem DVD przez pocztę ponad 20 lat temu (tak, trwa już tak długo), osiąga punkt, w którym wydaje więcej na tworzenie własnej oryginalnej treści niż na programy licencjonowania z inne, w wysokości około 15 miliardów dolarów w samym 2019 roku. Tymczasem jest Apple TV +, usługa transmisji strumieniowej, która już istniała opiera się całkowicie na niczym innym niż oryginalnych treściach o dużym budżecie.

Potem jest Disney. Juggernaut rozrywkowy produkuje oryginalne treści przyjazne rodzinie od czasów, gdy większość z nas się urodziła – nawet zanim niektórzy z naszych rodziców się urodzili. Disney nie tylko zarobił miliardy dolarów na swoich klasycznych animowanych i pełnometrażowych filmach fabularnych sprzed dziesięcioleci, ale teraz posiada legendarne franczyzy, takie jak Gwiezdne Wojny i Marvel Kinowy wszechświat. Jeśli jest jakaś firma, którą należy uznać za dominującą siłę w branży rozrywkowej, to właśnie Disney.

Więc kiedy firma ogłosiła, że ​​wypuszcza usługę przesyłania strumieniowego Disney +, prawie wszyscy wstali i zauważyli, a kiedy nadeszły wieści, że zaoferuje dostęp do setki filmów Disneya i programów fabularnych, plus wszystkie Gwiezdne Wojny filmy, praktycznie wszystkie Marvel tytuły wraz z filmami z Pixar, filmy dokumentalne z National Geographic a nawet wszystkie 30 sezonów The Simpsons, z łatwością stał się najbardziej oczekiwaną usługą przesyłania strumieniowego od lat.

Zaproponowaliśmy już kilka doskonałych powodów, aby sprawdzić Disney +, ale czy usługa uzasadnia $6Metka .99 / miesiąc, którą Disney na nią umieścił? Dla nas odpowiedź jest jednoznaczna: tak. Dlatego.

Treść, treść, treść

Trudno nam sobie wyobrazić, że jest ktoś, kto jest nawet przelotnym fanem rozrywki, który nie znajdzie czegoś, co lubi w Disney +. Będąc Disneyem, jest tu więcej filmów rodzinnych niż jakakolwiek inna usługa przesyłania strumieniowego, a my gwarantujemy, że znajdziesz tu wspaniałe tytuły, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś, ponieważ Disney otworzył skarbce, aby przywrócić zremasterowane treści z minionych dziesięcioleci.

Jednak nawet jeśli nie szukasz tradycyjnych treści Disneya, jest też wszystko Gwiezdne Wojny filmy, z dwoma pierwszymi trylogiami dostępnymi po raz pierwszy w rozdzielczości 4K UHD, a także prawie każdy film z sieci Marvel Kinowy wszechświat. Disney jest także właścicielem 20th Century Fox, który obejmuje wiele innych filmów i programów – w szczególności The Simpsons.

Disney inwestuje również w mnóstwo oryginalnych treści we wszystkich swoich gatunkach i franczyzach, w tym w nową serię Star Wars Mandalorianin, która sama w sobie może być warta ceny subskrypcji dla fanów Star Wars, a także wielu innych treści edukacyjnych i rodzinnych.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to nigdzie indziej nie znajdziesz tej zawartości. Disney posiada wszystkie te programy i nie zamierza licencjonować swoich klejnotów koronnych na usługi, które konkurują z ich własnymi. Wiele z nich już zniknęło z serwisów takich jak Netflix i Hulu, a kilka z nich czeka tylko na wygaśnięcie umów, zanim Disney może je odzyskać. Podobnie, Świat Simpsonów, który był jedynym miejscem, w którym można zobaczyć pełną listę odcinków The Simpsons, nie trzeba było długo czekać na zamknięcie po uruchomieniu Disney +.

Więc jeśli chcesz oglądać programy z Disneya, Pixara, Gwiezdnych wojen, Marvellub The Simpsons, Disney + będzie jedyną grą w mieście wśród serwisów streamingowych i raczej się to nie zmieni. Chociaż oczywiście nadal można kupić płyty DVD lub kupić te produkty w sklepach cyfrowych, takich jak iTunes, koszt zakupu całej kolekcji po prostu The Simpsons na DVD łatwo by za to zapłacić prawie 30 lat Disney +.

Disney + cena

To prowadzi nas do następnego punktu i właśnie to Disney faktycznie pobiera za to wszystko: $6.99 / miesiąc.

Jest to najniższa cena spośród wszystkich dostępnych usług przesyłania strumieniowego. Tylko Apple TV + bije to po $4.99 / miesiąc i ma zaledwie tuzin dostępnych programów, więc nawet nie zaczyna się porównywać. Inne usługi, takie jak CBS All Access i Hulu zbliż się, ale tylko z wersjami obsługiwanymi reklamami – musisz zapłacić więcej, jeśli nie chcesz oglądać reklam w swoich programach. Dla porównania Disney pobiera opłatę w wysokości $6.99 / miesiąc bez reklam.

Podczas gdy ceny się zmieniają, oto programy, które można kupić na DVD lub Blu-ray Amazon za cenę kilku miesięcy Disney +:

    The Simpsons: Season 1: 69,90 USD lub 10 miesięcy Disney +The Simpsons: Sezon 17: 94,50 USD lub ponad rok Disney +Star Wars: The Complete Saga: 150,95 USD lub prawie 2 lata Disney +Kolekcja Iron Man 4K: 69,85 USD lub 10 miesięcy Disney +Avengers: Endgame: 24,99 USD lub 3.5 miesiące Disney +Disney Classics Complete 55 Disk Movie Set: 436,53 $ lub więcej 5 lata Disney +

Warto też to zauważyć Star Wars: The Complete Saga na Blu-ray jest tylko w rozdzielczości 1080p Full HD. Jeśli chcesz cieszyć się jakością 4K UHD, Disney + będzie Twoim jedynym wyborem, który nie zmieni się w najbliższym czasie.

Nawet jeśli twoje gusta skłaniają się bardziej ku wypożyczaniu filmów na żądanie – i szczerze mówiąc, większość z tych filmów jest nadal dostępna do wypożyczenia w serwisach takich jak Amazon Prime i iTunes – koszt Disney + jest mniej więcej taki sam jak dwa cyfrowe wypożyczenia miesięcznie.

Zakłada się również, że nie można znaleźć lepszej oferty. $6Sam .99 / miesiąc jest standardową ceną dla Disney +, ale było wiele promocji oferujących cały rok usługi z głębokimi rabatami, a niektóre inne firmy, takie jak Verizon, oferują nawet gratisy dla swoich klientów. Ponadto możesz zaoszczędzić więcej, łącząc Disney + z Hulu i ESPN +, jeśli chcesz również te usługi.

Platforma Disney +

Disney wykonał świetną robotę, upewniając się, że Disney + jest dostępny w jak największej liczbie miejsc, od telewizorów Smart i dekoderów po urządzenia mobilne.

Apple użytkownicy urządzeń mogą po prostu pobrać bezpłatną aplikację Disney + z App Store na iPhone'a, iPada, iPoda touch lub Apple TV i nie tylko rejestruj się bezpośrednio w aplikacji, ale nawet rozliczaj subskrypcję za pośrednictwem iTunes. W przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych usług, Disney wyraźnie nie ma problemu z udzieleniem Apple obniżenie przychodów z subskrypcji w aplikacji, jeśli ułatwi to życie swoim klientom, a także nie wyceniło usługi wyżej dla tych, którzy zdecydują się na taką subskrypcję.

Chociaż Disney jeszcze się nie przyjął Apple Kanały telewizyjne, jest kompatybilny z Appleaplikacja „TV”, dzięki czemu będziesz mógł wyszukiwać i przeglądać zawartość stamtąd, obok treści z innych usług przesyłania strumieniowego, a nawet skorzystać z kolejki „Do góry”, aby załadować programy i filmy, które chcesz oglądaj i śledź ulubione w jednym miejscu.

Jest również dostępny w dekoderach Roku i Amazon Fire TV urządzenia i na wielu platformach Smart TV, a po zalogowaniu w subskrypcji ulubione treści i stan oglądania będą płynnie synchronizowane na wszystkich urządzeniach.

Ponadto, jak można oczekiwać od Disneya, $6.99 to rodzina Subskrypcja. Możesz skonfigurować do siedmiu profili użytkowników, aby każdy członek rodziny miał własną bibliotekę, a nawet ustawić niektóre jako profile „dziecięce”, aby zapewnić interfejs użytkownika i wybór treści bardziej odpowiednich dla młodych widzów. Disney pozwala także na zalogowanie się do 10 urządzeń i przesyłanie strumieniowe na maksymalnie czterech z nich jednocześnie, co powinno wystarczyć dla wszystkich oprócz największych i najbardziej obciążonych rodzin.

Czy Disney + jest tego wart?

Jeśli nie masz naprawdę napiętego budżetu, nie ma też powodu, aby anulować jakąkolwiek inną usługę przesyłania strumieniowego, aby subskrybować Disney + – nie jest to propozycja „albo-albo”, która wyklucza usługi takie jak Netflix lub Apple TV +.

To prawda, że ​​wszystkie te usługi przesyłania strumieniowego ostatecznie się sumują, ale jeśli zmniejszysz abonament kablowy lub zastanawiasz się nad tym, warto pamiętać, że koszt kilku usług przesyłania strumieniowego jest nadal tańszy niż nawet zwykła telewizja kablowa, a znacznie tańsze niż kanały premium oferowane przez większość dostawców telewizji kablowej, więc zyskujesz o wiele więcej dzięki Disney + i innym dostawcom transmisji strumieniowych tutaj.