Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Google Pixel 4 będzie kontrolowany bez dotykania go?

Projekt Soli to projekt realizowany przez Google, aby umożliwić użytkownikowi interakcję z urządzeniami bez dotykania ich za pomocą gestów. Firma Mountain View ogłosiła to po raz pierwszy w 2015 roku, ale teraz – według 9to5google – wydaje się, że tak jest gotowy do debiutu na kolejnym Pixelu 4, który zintegrowałby konkretny czujnik radarowy.

Aby potwierdzić tę hipotezę, istnieją programiści XDA, którzy – analizując wersje Beta Androida Q – monitorują rozwój funkcji opartej na gestach. Google pracuje nad dwa nowe gesty do zintegrowania w przyszłej wersji systemu zielonego robota – tzw pominąć jest Cisza – co może odnosić się do sterowania odtwarzaniem multimediów.

Te nowe gesty wymagają tajemniczy czujnik o nazwie Świadomy który nie jest obecny na żadnym z dostępnych obecnie na rynku urządzeń Pixel. Jest zatem prawdopodobne, że ten czujnik Świadomy może zadebiutować nową generacją smartfonów firmy Mountain View. Według źródła, w rzeczywistości może to być dokładnie ten czujnik radarowy Projektu Soli którego użycie zostało zatwierdzone przez FCC pod koniec 2018 r. „do działania przy poziomach mocy wyższych niż obecnie dozwolone”.

Pierwszy rzut oka na potencjał czujnika Project Soli podano podczas okazji we / wy Google 2016. W tej sytuacji pokazano niestandardową wersję smartwatcha, którą można kontrolować za pomocą prostych ruchów palcami. Teraz, Google może zdecydować o ukierunkowaniu nowej technologii na produkt komercyjny a wybranym może być Pixel 4.

Na razie wskazówki są wciąż za mało, ale na pewno dowiemy się więcej w nadchodzących miesiącach dzięki analizie kodów Q Androida.