Czy Google Stadia będzie działać na moim zwykłym Chromecastu?

Stadia to nowa usługa gier firmy Google. Jest to gorący temat w Internecie, a ludzie mają wiele pytań na ten temat, ponieważ został właśnie wydany. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy Stadia działa na zwykłym Chromecastie.

Prostą odpowiedzią jest: nie. Niestety zwykły Chromecast nie ma możliwości sprzętowych do obsługi tej całkowicie nowej technologii. Jednak nie wszystko stracone. Chromecast Ultra może pomóc Ci cieszyć się Stadią na telewizorze. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Stadia 101

Google wypuściło Stadię z myślą o jednym celu: zrewolucjonizowaniu gier. Czy nie przeszkadza ci, że nie możesz grać w gry na wielu urządzeniach w domu? Większość ludzi to robi i jest to zrozumiałe.

Gra na wielu platformach jest bardzo chwytliwa, a twórcy gier i producenci sprzętu do gier w większości starają się tego uniknąć. Twórcom gier nie przeszkadza, ponieważ jest to zbyt dużo pracy, a wielkie hity gier, takie jak Microsoft i Sony, nie lubią ze sobą współpracować.

To wszystko ma sens, szczególnie to drugie. Ci giganci technologiczni konkurują ze sobą i nie chcą, aby ich użytkownicy uciekali na drugą stronę. Chociaż niektóre nowe tytuły AAA, takie jak Call of Duty Modern Warfare (iteracja 2019), wprowadziły rozgrywkę krzyżową jako jedną z głównych cech stołu, większość gier nie jest zgodna z tą koncepcją.

Google postanowił ominąć te przestarzałe standardy i wydać platformę, która połączy wszystkie urządzenia do gier w Twoim domu w jedno. Możesz grać na telewizorze, tablecie, smartfonie, komputerze, a Twoje postępy będą przenoszone na wszystkie urządzenia.

kontroler chromecast ultra i stadia

Dlaczego Stadia nie działa na zwykłym Chromecastu?

Niestety, nie ma oficjalnego oświadczenia od Google dotyczącego tego palącego pytania. Nasza teoria jest taka, że ​​starsze urządzenia Chromecast po prostu nie mają wystarczającej ilości soku do obsługi Stadii. Jasne, są to fajne urządzenia i ułatwiają życie, ale są już od jakiegoś czasu.

Ponieważ Stadia jest przełomową nową perspektywą, potrzebowała sprzętu, który może obsługiwać takie innowacyjne koncepcje. Chociaż jego uruchomienie nie było idealne, a platforma nadal ma problemy, byłoby jeszcze gorzej, gdyby uruchomiła się na zwykłym Chromecastie.

Ta nowa usługa oferuje strumieniowanie wideo w rozdzielczości 4k przy 60 klatkach na sekundę na wszystkich platformach. Zapewnia również obsługę HDR. Na papierze brzmi to niesamowicie, ale jest trudne do zrealizowania. Na pewno potrzebujesz doskonałego połączenia z Internetem, aby korzystać ze Stadii.

Oczywiście potrzebujesz także urządzenia lub wielu urządzeń obsługujących Stadia. Urządzenia te obejmują nowsze generacje tabletów i smartphones, zarówno Android, jak i iOS, telewizory i komputery. Każdy przyzwoity komputer może obsługiwać Stadię, o ile masz Google Chrome zainstalowane na nim i stabilne połączenie.

Aby bez problemu uruchomić Stadię, musisz mieć połączenie internetowe o szybkości co najmniej 10 Mbit / s dla gier 720p lub 20 Mbit / s dla gier 1080p. Na PC zawsze lepiej jest użyć kabla Ethernet, ale na innych urządzeniach połączenie Wi-Fi z doskonałym sygnałem będzie działać równie dobrze.

prędkości internetu

Mimo że Chromecast to nagradzane urządzenie przeznaczone do przesyłania strumieniowego i grania, po prostu nie robi nic.

Co Chromecast Ultra przynosi na stół?

Chromecast Ultra nie jest tani, ale biorąc pod uwagę koszt konsol do gier i komputerów do gier nowej generacji, jest dość przystępny. Ponieważ jest to jedyne wymaganie sprzętowe, oprócz stabilnego połączenia i kontrolera Stadia (niewymagane na PC), wydaje się to dobrą inwestycją.

Kontroler Stadia może współpracować z Chromecast Ultra tylko wtedy, gdy chcesz, aby był bezprzewodowy. To kolejny duży powód, by kupić Chromecast Ultra. Zasadniczo Google sprawiło, że korzystanie ze Stadia stało się koniecznością.

Oprócz obsługi 4K HDR, Chromecast Ultra jest wyposażony w adapter Ethernet, a także oferuje znacznie szybsze przesyłanie strumieniowe i uruchamianie. Podczas grania na Stadii nie możesz odczuwać żadnych zawieszeń, trzasków ani łez dzięki Chromecast Ultra.

Pamiętaj, że do szybkiego przesyłania strumieniowego w rozdzielczości 4k potrzebujesz szybkiego połączenia internetowego, a nawet 20 Mbit / s nie ogranicza go. Zalecamy co najmniej 30 Mbit / s, aby zapewnić płynne wrażenia UHD. Wyższe niż to nie zaszkodzi, ale nie jest konieczne.

Wreszcie, Chromecast Ultra jest dostępny nie tylko w Stadii. Możesz cieszyć się streamingiem wielu aplikacji, filmów, filmów, piosenek itp. Za pomocą tego wspaniałego urządzenia. Jeśli chcesz wyrazistej jakości dźwięku i obrazu, docenisz to urządzenie castingowe.

Przyszłość jest teraz

Technologia stale się rozwija, a Google jest jedną z najbardziej wpływowych firm technologicznych. Ma sens tylko, że przekraczają granice i produkują nowe, innowacyjne urządzenia, takie jak Stadia.

Inne firmy będą musiały nadążyć, ale my, konsumenci. Czy lubisz nadążyć za nową technologią? Czy masz już Stadia i Chromecast Ultra? Jeśli tak, to czy służy ci dobrze i jest zgodny z szumem jaki uzyskał?

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat Stadia w sekcji komentarzy poniżej.