Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Hotels.com jest legalne? (UWAGA PRZED REZERWACJĄ)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Hotels.com jest legalne? (UWAGA PRZED REZERWACJĄ)

Czy interesują Cię tańsze stawki hotelowe na Hotels.com, ale martwisz się o ich zasadność i niezawodność?

Jeśli tak, to twoje poszukiwania kończą się tutaj!

Pod koniec tego postu dowiesz się DOKŁADNIE, czy jest to legalna i niezawodna platforma, czy oszustwo i czy powinieneś rezerwować przez Hotels.com, czy nie.

Zacznijmy.

Czy Hotels.com jest legalne?

Hotels.com jest zdecydowanie legalne, ponieważ jest własnością Expedia Group, jednej z wiodących na świecie internetowych firm turystycznych. Jednak ryzyko problemów związanych z rezerwacją przez Hotels.com jest większe niż w przypadku rezerwacji bezpośrednio w hotelach.

Chociaż problemy mogą się zdarzyć nawet przy bezpośredniej rezerwacji, szanse są znacznie mniejsze niż w przypadku rezerwacji przez Hotels.com.

Dlaczego ryzyko związane z Hotels.com jest wysokie?

Krótko mówiąc, jest to spowodowane zaangażowaniem strony trzeciej (Hotels.com).

Pozwól mi wyjaśnić!

Jeśli nie wiesz, Hotels.com zasadniczo działa jako pośrednik między Tobą a hotelami.

Jako pośrednik, Hotels.com pobiera Twoją płatność i odpowiada za Twoją rezerwację, a nie za hotel, w którym dokonałeś rezerwacji, ponieważ Twoja umowa nie jest zawarta bezpośrednio z nimi, lecz z Hotels.com.

Dlatego nie należy oczekiwać żadnej bezpośredniej pomocy ze strony hotelu.

W przypadku jakichkolwiek problemów między Tobą a Twoim hotelembędziesz musiał zaangażować Hotels.com, a wtedy oni skontaktują się z hotelem w Twoim imieniu, aby rozwiązać problem.

Ale problem polega na tym, że:

Brakuje obsługi klienta na Hotels.com.

Nie tylko w witrynie Hotels.com może brakować obsługi klienta; internetowe biura podróży (OTA) zazwyczaj oszczędzają na obsłudze klienta, aby obniżyć koszty i zaoferować tanie rezerwacje.

Jeśli więc zarezerwowałeś hotel za pośrednictwem Hotels.com i potrzebujesz pomocy, najprawdopodobniej utkniesz w wielu podróżach między hotelem a Hotels.com, zanim problem zostanie rozwiązany.

Możliwe jest również, że Twój problem również nie zostanie rozwiązany, zwłaszcza jeśli jest pilny ze względu na brak obsługi klienta w witrynie Hotels.com.

Podobnie, gdy masz rezerwację za pośrednictwem Hotels.com i musisz wprowadzić zmiany lub anulować rezerwację hotelu, zwłaszcza jeśli zapłaciłeś za rezerwację z góry, może to być trudne.

Mówiąc prościejposiadanie pośrednika (Hotels.com) może skomplikować wszelkie nieszczęścia, ponieważ hotele proszą o kontakt z Hotels.com zamiast oferować bezpośrednią pomoc.

A Hotels.com może wtedy odwrócić się i wepchnąć rzeczy z powrotem do hotelu, pozostawiając Cię w środku.

W przeciwieństwiejeśli rezerwujesz bezpośrednio w hotelu, będzie Ci dużo łatwiej wprowadzać zmiany, anulować lub rozwiązywać wszelkie inne problemy, ponieważ nie są w to zaangażowane osoby trzecie.

Ponadto hotele preferują klientów, którzy dokonywali rezerwacji bezpośrednio u nich, niż tych, którzy dokonywali rezerwacji za pośrednictwem Hotels.com lub innych internetowych biur podróży.

Dlatego:

Hotele osiągają większe zyski ze sprzedaży bezpośredniej niż za pośrednictwem Hotels.com, ponieważ nie będą musiały płacić żadnych prowizji na rzecz Hotels.com.

Ponadto hotelom łatwiej jest zarządzać klientami, którzy dokonywali rezerwacji bezpośrednio, niż tymi, którzy dokonywali rezerwacji za pośrednictwem internetowych biur podróży, takich jak Rezerwacja. com, Agoda, Traveluro, Trip.comitp.

Rekommenderad:  10 wskazówek, jak skutecznie komunikować się z klientami

Jednym z przykładów jest to, że hotele mogą nie otrzymać potwierdzenia rezerwacji od Hotels.comco skutkuje brakiem rezerwacji i przepełnieniem tego samego pokoju.

Odnotowano wiele przypadków, w których gość utknął w obcym mieście bez wolnych pokoi w hotelu, pomimo wcześniejszej rezerwacji za pośrednictwem Hotels.com.

Jednak nie zawsze jest to wina Hotels.com.

Czasami hotele oszukują również klientów, gdy są przepełnione.

W sytuacji, gdy hotel jest przepełniony, jest całkiem możliwe, że mogą „podbić” tych, którzy zapłacili najmniej za pośrednictwem internetowego biura podróży, takiego jak Hotels.com, i sprzedać go komuś innemu, kto zapłacił bardziej bezpośrednio.

A po przyjeździe do hotelu personel hotelu może kłamać i twierdzić, że rezerwacja nigdy nie została dokonana.

Ale niezależnie od powodów, dla których nie masz rezerwacjikiedy kontaktujesz się z Hotels.com w celu uzyskania pomocy w takiej sytuacji, jest mało prawdopodobne, że uzyskasz od nich natychmiastową pomoc, ponieważ jej obsługa klienta jest nierzetelna.

W związku z tym będziesz musiał zapłacić więcej bezpośrednio w hotelu, aby otrzymać inny pokój, lub jeśli nie ma wolnych pokoi, musisz znaleźć inny hotel w pobliżu.

Z drugiej strony, jeśli rezerwujesz bezpośrednio w hotelu, nie będziesz musiał napotkać żadnych problemów z rezerwacją, ponieważ nie są zaangażowane strony trzecie (Hotels.com).

Krótko mówiąc, Hotels.com działa dobrze, dopóki coś nie pójdzie nie tak.

Główną zaletą rezerwacji hotelu przez Hotels.com jest to, że zazwyczaj otrzymujesz tańsze stawki niż bezpośrednie rezerwacje w hotelu.

Ale jeśli coś pójdzie nie tak, możesz mieć trudności z anulowaniem, zmianą lub rozwiązaniem innych problemów, gdy rezerwujesz przez Hotels.com.

To powiedziawszy, zakończmy: Czy Hotels.com jest legalne?

Chociaż rezerwacja hotelu przez Hotels.com wiąże się z większym ryzykiem problemów niż rezerwacja bezpośrednio, ale jeśli chodzi o jej legalność, jest to z pewnością legalna platforma.

Hotels.com zasadność nie może być kwestionowana, ponieważ jest własnością lidera branży w sektorze podróży online, Expedia Group.

Grupa Expedia nie tylko jest właścicielem Hotels.com, ale także ton innych wiodących internetowych witryn turystycznych, w tym Ekspedia, Gorący drutVrbo i nie tylko.

Gdyby Hotels.com było firmą oszukańczą, prawdopodobnie nie byłoby częścią tak dużej firmy turystycznej znanej jako Expedia Group.

Ponadto, Hotels.com działa na rynku od 1991 rokua gdyby to była firma oszukańcza, prawdopodobnie nie istniałaby dzisiaj.

Biorąc pod uwagę te czynniki, można łatwo ocenić, czy Hotels.com działa zgodnie z prawem.

A zatem, czy rezerwować bezpośrednio, czy przez Hotels.com?

Unikaj rezerwacji przez Hotels.com, jeśli różnica w cenie między rezerwacją hotelu bezpośrednio a rezerwacją przez Hotels.com jest taka sama lub nieco tańsza.

Jeśli jednak istnieje znacząca różnica w cenie, sprowadza się to głównie do osobistego komfortu.

Osobiście polecam rezerwację hotelu przez Hotels.com tylko pod następującymi warunkami:

 1. Różnica w cenie jest ogromna między rezerwacją bezpośrednią a rezerwacją przez Hotels.com.
 2. Chcesz zarezerwować przeciętny hotel na swój pobyt, a nie drogi luksusowy hotel.
 3. Unikaj dokonywania rezerwacji na zbyt wiele dni jednocześnie.
Rekommenderad:  Czy Samsung można naprawić? Galaxy S21 jeśli się zepsuje

Oprócz tych warunków musisz znać poniższe wskazówki.

7 Wskazówki dotyczące bezpiecznej rezerwacji w witrynie Hotels.com

Przed dokonaniem rezerwacji w Hotels.com pamiętaj o tych siedmiu wskazówkach, aby zminimalizować ryzyko związane z rezerwacją:

1. Prawidłowo sprawdź zdjęcia hotelu i jego pokoi

Przed dokonaniem rezerwacji w jakimkolwiek hotelu sprawdź wiele jego zdjęć znajdujących się na liście Hotels.com.

Jeśli obiekt wydaje Ci się atrakcyjny, upewnij się, że sprawdziłeś zdjęcia pokoju, który rozważasz rezerwację.

Następnie musisz:

2. Przeczytaj recenzje gości

Przed dokonaniem rezerwacji niezwykle ważne jest przeczytanie opinii gości, aby dowiedzieć się, czego można oczekiwać od obiektu.

Zawsze wybieraj hotel z min ponad 100 recenzji i minimalna ocena 9.0 z 10.

Jeśli zastanawiasz się:

Czy opinie o obiektach znajdujących się na stronie Hotels.com są prawdziwe?

W skrócie TAK!

Recenzje są prawdziwe, ponieważ mogą być zamieszczane tylko przez osoby, które rzeczywiście wcześniej korzystały z obiektu.

3. Bądź świadomy zasad

Najczęściej goście nie zwracają uwagi na zasady podczas rezerwacji, co później skutkuje wieloma problemami, takimi jak nieudane anulowanie i zwrot pieniędzy.

Dlatego, aby uniknąć takich problemów, przed zarezerwowaniem pokoju zapoznaj się z zasadami anulowania rezerwacji i zwrotu kosztów.

Ponadto upewnij się, że zapoznałeś się z polityką/zasadami hotelu.

4. Sprawdź udogodnienia, których potrzebujesz

Przed dokonaniem rezerwacji w hotelu upewnij się, że pokój, który rozważasz, ma potrzebne udogodnienia.

Oprócz tego sprawdź również udogodnienia nieruchomości, aby upewnić się, że ma ona wymagane udogodnienia.

5. Nie rób przedpłat

Nigdy nie dokonuj przedpłat podczas rezerwacji hotelu przez Hotels.com.

Zawsze rezerwuj pokój w hotelu, który oferuje „Zapłać na miejscu”, dzięki czemu w przypadku zmiany planów możesz łatwo anulować rezerwację bez konieczności długiego i skomplikowanego procesu zwrotu kosztów na stronie Hotels.com.

6. Upewnij się, że szczegóły rezerwacji są prawidłowe

Tylko drobny błąd w szczegółach rezerwacji może spowodować poważne problemy, na które nie masz wpływu.

Dlatego rezerwując cokolwiek za pośrednictwem Hotels.com, upewnij się, że szczegóły rezerwacji są poprawne, ponieważ nieprawidłowe dane powodują prawdziwe problemy, a wprowadzanie zmian może być kłopotliwe.

I na koniec powinieneś:

7. Potwierdź swoją rezerwację od gospodarza

Jak powiedziałem wcześniej, jednym z głównych zagrożeń związanych z rezerwacją hotelu za pośrednictwem Hotels.com jest to, że gospodarz może nie otrzymać potwierdzenia rezerwacji z Hotels.com.

Może to spowodować brak wolnych pokoi po przyjeździe do obiektu.

Aby uniknąć tego problemu, skontaktuj się ze swoim gospodarzem i potwierdź u niego rezerwację przed wyruszeniem w podróż.

Masz to!

Stosując się do tych siedmiu wskazówek, mniej prawdopodobne jest, że utkniesz w jakichkolwiek problemach.

Dlaczego rezerwacja przez Hotels.com jest tańsza bezpośrednio?

Hotels.com jest w stanie oferować tańsze stawki niż dokonywanie bezpośrednich rezerwacji dzięki dwóm stosowanym przez siebie modelom biznesowym:

 1. Model handlowy
 2. model agencji

1. Model handlowy

Korzystając z tego modelu, Hotels.com kupuje pokoje hotelowe lub inny rodzaj rezerwacji z wyprzedzeniem i masowo, aby uzyskać zniżki, a następnie sprzedaje je klientom w miarę upływu czasu po relatywnie wyższej cenie (ale niższej niż obecna stawka), przepuszczając część swoich prowizje dla klientów.

Rekommenderad:  Szczyt 9 Wskazówki dotyczące rozpoczynania szydełkowania i sprzedawania go na Etsy w 2023 r

Zdezorientowany? Rozważ ten przykład:

Hotels.com wykorzystuje swoją siłę nabywczą do hurtowego kupowania pokoi z wyprzedzeniem po obniżonej cenie od hotelu.

Na przykład Hotels.com rezerwuje blok 50 pokoi w hotelu za 100 USD za noc, podczas gdy obecna stawka rynkowa wynosi około 150 USD za noc.

Z biegiem czasu Hotels.com odsprzedaje te pokoje po wyższej stawce (130 USD), ale taniej niż obecna stawka rynkowa hotelu (150 USD).

 • Hotels.com stopniowo odsprzedaje te 50 pokoi za 130 USD za noc.
 • Hotels.com zarabia 30 USD, jeśli jeden klient zarezerwuje pokój za ich pośrednictwem.
 • Klient nadal może dokonać zakupu poniżej aktualnego rynku (150 USD) w hotelu, oszczędzając 20 USD.

Sprzedając te pokoje po cenie wyższej niż cena, za którą zostały zakupione, Hotels.com osiąga zysk, ale także zapewnia klientowi oszczędności w stosunku do aktualnej stawki rynkowej.

W ten sposób Hotels.com jest w stanie zaoferować nam tańsze stawki niż bezpośrednie rezerwacje w hotelu.

Innym sposobem, w jaki są w stanie oferować tańsze stawki, jest:

2. model agencji

W modelu biznesowym agencji Hotels.com pełni rolę sprzedawcy, ułatwiając rezerwację między klientem a hotelem.

Aby pomóc hotelom sprzedawać rezerwacje, Hotels.com otrzymuje w zamian prowizję.

Ponieważ hotele płacą prowizję na rzecz Hotels.com, gdy podróżny dokonuje rezerwacji za ich pośrednictwem, Hotels.com z kolei może przenieść część tej prowizji na konsumentów.

W ten sposób Hotels.com jest w stanie zaoferować tańsze stawki niż rezerwacja bezpośrednio.

Wniosek

Jeśli chodzi o legalność Hotels.com, jest to niewątpliwie legalne internetowe biuro podróży.

Hotels.com działa dobrze, ale jeśli coś pójdzie nie tak, sprawy stają się bardziej skomplikowane ze względu na zaangażowanie strony trzeciej (Hotels.com).

Z drugiej strony, Hotels.com zazwyczaj oferuje tańsze stawki niż rezerwacja bezpośrednio w hotelu.

A zatem, czy rezerwować bezpośrednio, czy przez Hotels.com?

Chociaż sprowadza się to głównie do osobistych wygód, powiedziałbym, że powinieneś zarezerwować hotel przez Hotels.com, jeśli spełnione są następujące warunki:

 1. Różnica w cenie jest ogromna między rezerwacją bezpośrednią a rezerwacją przez Hotels.com.
 2. Chcesz zarezerwować przeciętny hotel na swój pobyt, a nie drogi luksusowy hotel.
 3. Nie dokonujesz rezerwacji na zbyt wiele dni (więcej niż tydzień).

Oprócz tych warunków należy przestrzegać wskazówki bezpieczeństwa omówione powyżej.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami z Hotels.com?

Zapraszamy do komentowania poniżej.