Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy Instagram jest największą firmą zajmującą się produkcją treści?

Produkcja treści w sieciach społecznościowych przeżywa obecnie rozkwit. Można twierdzić, że największa i najpotężniejsza firma zajmująca się produkcją treści nie jest największa. Twierdzenie to możemy uzasadnić z kilku powodów. Po pierwsze, dziś Instagram stał się głównym ośrodkiem kulturalnym dla wszystkich warstw społeczeństwa. W tym wielkim świecie wszyscy są aktywni, od wielu sklepów internetowych w tej pozornie prostej aplikacji po te, które promują określony styl życia. Nie wątpimy również, że największą firmą zajmującą się produkcją treści jest Instagram. Mieszkasz z dużą grupą ludzi w jednym miejscu, obserwując osoby, których być może nigdy w życiu nie będziesz mógł zobaczyć z bliska. Dzięki tej aplikacji możesz udać się do domów tych ludzi i uważnie obserwować ich życie.

Z drugiej strony najpotężniejszą firmą zajmującą się produkcją treści jest Instagram. Przy szacunkowej wartości 102 miliardów dolarów Instagram jest pięć razy cenniejszy niż SnapChat i sześciokrotnie cenniejszy niż Twitter. Jednak wartość jego spółki-matki, Facebooka, jest wielokrotnie większa niż wszystkich innych platform społecznościowych. Według stanu na 11 grudnia ubiegłego roku Facebook był wart 523 miliardy dolarów, co oznacza, że ​​Facebook jest 27 razy cenniejszy od SnapChata i 33 razy cenniejszy od Twittera.

Można również powiedzieć, że Instagram był najbardziej dochodową firmą zajmującą się produkcją treści przez ostatnie dziewięć lat. Według stanu na grudzień 2021 r. Instagram jest wyceniany na ponad 100 miliardów dolarów. W 2012 roku aplikacja została sprzedana za 1 miliard dolarów; osiem lat później była ona 100-krotnością pierwotnej wartości. Transakcja przyniosła 400 milionów dolarów przychodów współzałożycielowi Instagrama, Kevinowi Systromowi.

Najbardziej społecznościową firmą produkującą treści społecznościowe jest Instagram

Aby upewnić się, czy najczęściej używaną firmą zajmującą się produkcją treści jest Instagram, czy nie, musimy rzucić okiem na statystyki. W tym artykule omówiono najnowsze i najlepsze statystyki Instagrama w 2022 r. oraz przedstawiono dane demograficzne użytkowników Instagrama.

CZYTAĆ:  Czy Corsair RGB RAM działa z Asus Aura?

Prowadzony przez dwóch twórców aplikacji, którzy odnieśli największy sukces w historii, Instagram odniósł ogromny sukces w branży mediów społecznościowych. Od narodzin Instagrama minęło niecałe dziesięć lat. Od czasu wprowadzenia Instagrama 6 października 2010 r. przed milionami użytkowników otworzył się nowy świat.

Dyrektor generalny Instagrama, Kevin Systrom, podpisał jeden z najlepszych kontraktów w swoim życiu ze współzałożycielem Facebooka Marka Zuckerberga w 2014 roku za prawie 1 miliard dolarów. Transakcja potwierdziła przewidywanie Zuckerberga co do komercyjnego potencjału aplikacji, która w momencie zakupu nie zarobiła ani grosza.

W czerwcu 2018 roku Instagram odnotował punkt zwrotny w branży mediów społecznościowych. Instagram ma obecnie ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Wzrost o 800 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie we wrześniu 2017 r., w odstępie kilku miesięcy. Instagram stale się rozwija i oczekuje się, że do 2024 roku liczba aktywnych użytkowników przekroczy 2 miliardy. Można więc śmiało stwierdzić, że najbardziej społecznościową firmą produkującą treści społecznościowe był ostatnio Instagram. Prawdziwy sukces startupu lub firmy polega na zapewnieniu użytkownikom poczucia partnerstwa społecznego.

Co mówią statystyki sieci społecznościowej Instagram?

1) Ilu użytkowników miesięcznie ma Instagram?

Przy globalnej populacji wynoszącej 1 miliard, Instagram ma dwa razy więcej aktywnych użytkowników Twittera miesięcznie.

2) Ile osób codziennie korzysta z Instagrama?

Instagram ma 500 milionów aktywnych użytkowników dziennie, którzy korzystają z niego każdego dnia.

3) Jaki procent internautów korzysta z Instagrama?

Dwadzieścia procent wszystkich użytkowników Internetu korzysta z Instagrama.

4) Ile zdjęć jest codziennie udostępnianych na Instagramie?

Użytkownicy Instagrama codziennie przesyłają ponad 80 milionów zdjęć.

5) Ile czasu przeciętny użytkownik spędza na Instagramie?

Czas spędzony na Instagramie wydłużył się dzięki uruchomieniu relacji. Użytkownicy poniżej 25. roku życia spędzają na Instagramie średnio 32 minuty dziennie, natomiast osoby powyżej 25. roku życia spędzają w tym popularnym serwisie społecznościowym ponad 24 minuty dziennie. Raport opublikowany przez LikeWeb ujawnił, że średni czas korzystania z Instagrama przez użytkowników wzrósł z 29 minut do 55 minut dziennie.

6) Kto ma najwięcej interakcji w postach na Instagramie?

Według badań gwiazdy są bardziej zaangażowane w Instagram niż inni dostawcy treści, tacy jak media, czasopisma itp.

CZYTAĆ:  Jak wyświetlić stare powiadomienia w Instagram [Notification History]

7) Ogólnie rzecz biorąc, jaki procent użytkowników traci swój kanał na Instagramie?

Mówi się, że po zmianie algorytmu Instagrama ponad 70% Twojego kanału nie będzie widoczne z powodu intensywnego użytkowania i przesłanych danych.

8) Jaki procent użytkowników Instagrama znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi?

Osiemdziesiąt procent wszystkich użytkowników Instagrama to użytkownicy spoza USA.

Ponadto, według statystyk Unimetric z całkowitej liczby obserwujących na Instagramie, branża modowa jest niekwestionowanym liderem we wszystkich branżach konsumenckich. Następnie pojawiają się treści sportowe z ponad 25 milionami aktywnych obserwujących, kosmetyki z ponad 18 milionami obserwujących, samochody z 16 milionami i pojemniki z żywnością z prawie 5 milionami aktywnych obserwujących.

Powyższe problemy uczyniły Instagram najbardziej dochodową firmą zajmującą się produkcją treści.

Generuj treści wideo na Instagramie

Biorąc pod uwagę produkcję treści wideo, możemy przyznać, że najbardziej wpływową firmą zajmującą się produkcją treści jest Instagram. W tej dużej firmie zajmującej się produkcją treści możemy jednocześnie publikować zdjęcia, filmy i treści tekstowe. Edycja wideo, publikowanie zdjęć itp. pozwalają twórcom treści na kreatywność. Tę kreatywność można zobaczyć na różnych stronach na Instagramie z milionami obserwujących. Do tej kategorii należą strony zawierające atrakcyjne treści, w tym humorystyczne, naukowe, artystyczne itp. Osoby obserwujące dowolną treść mogą wyszukiwać podobne treści na innych stronach. Możliwości tej aplikacji są takie, że są w stanie zadowolić różne grupy społeczne.

Kiedy filmy po raz pierwszy pojawiły się na Instagramie (2013), w ciągu pierwszych 24 godzin przesłano ponad 5 milionów filmów. Najlepsze marki na świecie tworzą od 90 do 100 procent swoich pierwszych treści wideo na Instagramie. Na przykład w maju 2017 r. magazyn Time wyprodukował 68 treści wideo.

Filmy i zdjęcia na Instagramie: Filmy na Instagramie tworzą więcej interakcji niż zdjęcia. Filmy otrzymują trzy razy więcej komentarzy niż zdjęcia i przyciągają więcej odbiorców.

Siła biznesu na Instagramie w 2022 roku

Biznes i handel w tej potężnej sieci produkcji treści przewyższył każdy inny sklep. Instagram twierdzi, że na platformie zarejestrowanych jest 15 milionów kont handlowych. Firmy na Instagramie aktywnie korzystają z funkcji Instagram Story. Na przykład ponad 50% użytkowników biznesowych w lipcu 2017 r. wygenerowało różne historie.

Publikowanie relacji okazało się bardzo skuteczne dla firm obecnych na Instagramie. Jeśli chodzi o współczynnik konwersji historii na Instagramie, raporty mówią, że na każde pięć historii oryginalnych i generowanych przez użytkowników otrzymano bezpośrednią wiadomość. Z drugiej strony profil biznesowy użytkowników również skutecznie zwiększa liczbę odwiedzin i współczynników konwersji. Użytkowników Instagrama jest o 25 procent więcej niż zwykłych użytkowników Internetu.

CZYTAĆ:  Sprawdź numer IMEI firmy Samsung, aby sprawdzić, czy jest prawidłowy

Średnia liczba obserwujących markę na Instagramie to ponad 1 milion. Ponadto Instagram ma obecnie 1 milion aktywnych reklamodawców miesięcznie, którzy korzystają ze sponsorowanych reklam, aby dotrzeć do większej liczby osób na Instagramie. Jeśli dodasz i odejmiesz, zrozumiesz, dlaczego najbardziej dochodową firmą zajmującą się produkcją treści jest Instagram.

Jak myślisz, jaki procent przychodów Instagrama pochodzi z samych Stanów Zjednoczonych? Same Stany Zjednoczone generują 85% wszystkich przychodów z reklam na Instagramie. Z tego powodu statystyki aktywnych marek i reklam w tym serwisie społecznościowym są częstsze w Stanach Zjednoczonych niż w innych krajach. Według raportów 50% wszystkich użytkowników Instagrama obserwuje co najmniej jedną markę na tej platformie, a 60% użytkowników twierdzi, że zna Instagram jako platformę do zapoznania się z firmą, marką lub produktem.

Demografia tej potężnej sieci społecznościowej

Według raportu statystycznego demograficznego 49% mężczyzn i 51% kobiet korzysta z tej sieci społecznościowej.

W przeciwieństwie do Facebooka, w którym dominują kobiety, i LinkedIn, w którym panuje męska atmosfera, a według najnowszych statystyk demograficznych aktywnych portali społecznościowych, wszystko jest równo podzielone między mężczyzn i kobiety. Oczywiście niewiele kobiet przoduje na Instagramie. Ta statystyka płci na Instagramie może nie odzwierciedlać w pełni wszystkich kont platformy, ale może być dokładna jako szacunkowa.

Influencerzy i marketing cyfrowy

W 2020 roku influencer marketing na Instagramie był wart 8 miliardów dolarów. W 2018 roku reklamy wykonane przez influencerów na Instagramie osiągnęły kwotę 5 miliardów dolarów. Zwiększając liczbę influencerów i średnią liczbę obserwujących na Instagramie, możemy być pewni, że reklamodawcy są skłonni zapłacić więcej, aby wykorzystać tę potężną sieć społecznościową w marketingu.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs online