Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy iPad może zostać zainfekowany wirusami lub złośliwym oprogramowaniem?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy iPad może zostać zainfekowany wirusami lub złośliwym oprogramowaniem?

Bezpieczeństwo jest głównym problemem w przypadku całej Twojej technologii. Ale co z Twoim iPadem®? Czy jest podatny na wirusy lub inne rodzaje zagrożeń bezpieczeństwa? Odpowiedź brzmi: tak, ale nie martw się, nie jest to zbyt częste.

Kiedy technologia się nie udaje, naprawiamy to. Każdego dnia Eksperci AKKO pomagają naszym klientom eliminować lęki i frustracje związane z technologią. Oto ich przewodnik po tym, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie iPada, od tego, jak Twój iPad może zostać zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem, po to, co zrobić, jeśli tak się stanie.

Czy iPad może zarazić się wirusem?

Ryzyko zainfekowania iPada jest niewielkie. Jego system operacyjny (iOS™) został zaprojektowany w taki sposób, aby aplikacje były oddzielone od siebie, aby nie mogły infekować innych systemów. Plus Apple® eksperci ds. bezpieczeństwa sprawdzają wszelkie aplikacje, zanim udostępnią je w App Store®.

Chociaż prawdopodobieństwo zarażenia wirusem jest bardzo niskie, ważne jest, aby zachować ostrożność podczas korzystania z iPada, aby uniknąć tych potencjalnie niszczycielskich zagrożeń bezpieczeństwa.

Zagrożenia złośliwym oprogramowaniem na iPada

Złośliwe oprogramowanie ma za zadanie zakłócać, uszkadzać lub uzyskiwać nieautoryzowany dostęp do systemu urządzenia. Termin ten obejmuje wirusy i inne formy szkodliwego oprogramowania. To niezwykłe, że iPad zostaje zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, ale może się to zdarzyć na kilka sposobów.

Jak iPad dostaje złośliwe oprogramowanie

Złośliwe oprogramowanie może wyrządzić prawdziwe szkody — głównie kradnąc Twoje dane osobowe — gdy dostanie się na iPada za pośrednictwem fałszywych reklam, szkodliwych załączników, prób wyłudzenia informacji lub aplikacji. (Jak wspomnieliśmy wcześniej, Apple dokładnie sprawdza App Store, więc zdarza się to rzadko). Twoje urządzenie może również zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, jeśli klikniesz podejrzany link lub pobierzesz podejrzany załącznik.

Rekommenderad:  Czy powinieneś kupić Instagram Obserwujący? Pełny przegląd praktyki

Oszustwa adware na iPada, na które należy uważać

Adware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które śledzi historię Twojej przeglądarki, aby móc tworzyć fałszywe spersonalizowane reklamy. Uważaj na wyskakujące okienka informujące o wygraniu darmowego prezentu — zwłaszcza jeśli proszą o dane Twojej karty kredytowej — lub komunikat ostrzegający o wirusie w przeglądarce. Te alerty mogą wyglądać na ważne, ale mogą próbować Cię oszukać lub ukraść Twoje dane osobowe.

Infekcje oprogramowaniem szpiegującym iPada

Oprogramowanie szpiegujące, rodzaj złośliwego oprogramowania, często podszywającego się pod legalne oprogramowanie, może niepostrzeżenie przedostać się do systemu i wyrządzić wszelkiego rodzaju szkody, od kradzieży i sprzedaży danych osobowych po śledzenie historii przeglądania i prywatnych czatów.

Schematy phishingowe na iPadzie

Phishing to podstępna praktyka stosowana przez cyberprzestępców w celu nakłonienia użytkownika do udostępnienia informacji finansowych lub konta poprzez kliknięcie łącza lub pobranie załącznika. Na Twoim iPadzie te oszustwa mogą przyjść za pośrednictwem poczty e-mail lub fałszywych wyskakujących reklam. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak łatwo wykrywać próby phishingu.

Jak chronić iPada przed złośliwym oprogramowaniem

Najlepszym sposobem ochrony iPada przed złośliwym oprogramowaniem jest naśladowanie praktyk bezpieczeństwa stosowanych na wszystkich urządzeniach.

Zaktualizuj swojego iPada do najnowszej wersji iOS

Zawsze pobieraj i uruchamiaj aktualizacje systemu operacyjnego po wyświetleniu monitu. Oto jak potwierdzić, że masz najnowszą wersję systemu iOS:

  1. otwarty Ustawienia.
  2. Uzyskiwać Ogólny > Aktualizacja oprogramowania.
  3. Uruchom aktualizację i włącz Automatyczne aktualizacje.

Użyj menedżera haseł

Nie przechowuj haseł w wiadomościach e-mail ani w niezabezpieczonych aplikacjach lub plikach — w ten sposób Twoje dane osobowe będą narażone na ataki hakerów. Gdyby ktoś uzyskał dostęp do Twojego urządzenia, mógłby zobaczyć i zmienić Twoje hasła.

Zamiast tego użyj jednej z wielu bezpiecznych aplikacji do zarządzania hasłami w App Store i rozważ aplikację zabezpieczającą chronioną hasłem do przechowywania zdjęć, dokumentów i zrzutów ekranu zawierających listy haseł.

Rekommenderad:  Xiaomi pokazało koncepcję nowego smartfona. Czy kupiłbyś jeden? - -

Skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, wymagając podania dwóch informacji w celu zalogowania się: hasła i kodu weryfikacyjnego, który jest wysyłany na Twój telefon lub adres e-mail. W ten sposób nawet jeśli ktoś ukradnie Twoje hasło, nie będzie mógł się zalogować.

Korzystaj z VPN w publicznych sieciach Wi-Fi

Publiczne sieci Wi-Fi, często spotykane na lotniskach, w kawiarniach i hotelach, narażają Twoje dane na ataki hakerów i cyberprzestępców. Jeśli musisz z niej korzystać, skonfiguruj wirtualną sieć prywatną (VPN), która zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo połączenia. Oznacza to, że nikt nie może zobaczyć, co robisz online — ani ingerować. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź 6 wskazówki, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo w publicznych sieciach Wi-Fi.

Nie jailbreakuj swojego iPada

Unikaj jailbreakingu, praktyki usuwania ograniczeń oprogramowania na iOS i Apple produktów (i obchodząc wbudowane zabezpieczenia) w celu instalowania nieautoryzowanych aplikacji. Te aplikacje stwarzają ryzyko naruszenia bezpieczeństwa urządzenia i danych osobowych.

Uważaj na dziwne linki i załączniki

Kliknięcie nietypowego łącza lub załącznika może spowodować przejście do witryny internetowej lub pliku, który może zagrozić Twojemu urządzeniu. Oto kilka znaków ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę:

Proszą o twoje dane osobowe

Większość organizacji nie prosi o podanie haseł ani numerów kart kredytowych. Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o podanie tych poufnych informacji, skontaktuj się bezpośrednio z firmą. Nie klikaj żadnych linków. Wpisz witrynę firmy w przeglądarce i poszukaj strony z napisem „Skontaktuj się z nami”.

Używają nazwy ogólnej

Jeśli masz konto w organizacji, prawdopodobnie będzie ona wysyłać Ci spersonalizowane wiadomości e-mail. Ale oszuści prawdopodobnie nie znają twojego imienia. Zamiast tego użyją ogólnego powitania, takiego jak „Cześć” lub „Szanowny Kliencie”.

Używają słabej gramatyki

Firmy i organizacje o ugruntowanej pozycji mają zespoły do ​​sprawdzania wiadomości e-mail, więc nieprawidłowa interpunkcja lub ortografia powinny być znakiem ostrzegawczym.

Rekommenderad:  Hakerzy z Korei Północnej atakują ogromną giełdę kryptowalut — czy środki użytkowników są bezpieczne?

Używają fałszywego e-maila

Adres e-mail składa się z dwóch części: nazwy użytkownika, która występuje przed symbolem @, oraz nazwy domeny, która występuje po nim. Cyberprzestępcy lubią wprowadzać niewielkie zmiany w nazwie domeny, aby Cię oszukać.

Można stwierdzić, że wiadomość e-mail na górze pochodzi od firmy Microsoft®, ponieważ nazwa firmy to ostatnia część nazwy domeny. E-mail na dole nie pochodzi od firmy, ponieważ słowo „nowy użytkownik” znajduje się na końcu.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące ochrony iPada przed wirusami lub złośliwym oprogramowaniem, odwiedź stronę uBreakiFix® firmy AKKO lub sklep AKKO Tech Repair & Solutions™ najbliżej ciebie o pomoc.

Table of Contents