Czy iPhone SE 5G może pojawić się w przyszłym roku?

Czy iPhone SE 5G może pojawić się w przyszłym roku? 1

W tym momencie nie ma wątpliwości AppleIPhone 12, który ma pojawić się pod koniec tego roku, będzie oferował obsługę sieci 5G. Jednak chociaż nikt tak naprawdę nie mówił o czym Apple pod tym względem może zrobić ze swoim iPhone’em SE, nowe osiągnięcia w technologii układów 5G oznaczają, że możemy zobaczyć model z obsługą 5G AppleWkrótce też budżetowy iPhone.

Do tej pory dużym problemem związanym z technologią 5G jest to, że jest droga. Same chipy nie są tanie, a wysiłek włożony w zaprojektowanie ich na nowoczesny smartphones, od budowania modułów anteny w pakiecie (AiP) dla częstotliwości 5G po rozwiązywanie problemów z wydajnością i zużyciem energii oznacza, że ​​5G nie jest jeszcze słabe dla serca ani światła portfela, jeśli chodzi o budowę smartphones.

W rzeczywistości to te problemy sprawiły, że wielu wierzyło w zeszłym roku, że 5G może przyjść tylko do modeli „iPhone 12 Pro” lub że modele te mogą w jakiś sposób uzyskać „lepszy” 5G niż standardowy iPhone 12, jednak najnowsze raporty zasugerowali, że cały skład będzie otrzymywać ultraszybki mmWave 5G, kiedy wreszcie nadejdzie w tym roku, z jedynym prawdziwym nierozstrzygniętym pytaniem, które nie brzmi, czy nadejdą, ale kiedy nadejdą.

Wither iPhone SE?

Więc gdzie to pozostawia iPhone SE? Tak jak większość ludzi, założyliśmy to Apple nie spieszy się z dodaniem technologii 5G do tego modelu, a biorąc pod uwagę wszystko, co iPhone SE już oferuje w doskonałej cenie, trudno się rozczarować. Oczekiwanie 5G na taki budżetowy iPhone może równie dobrze wymagać zbyt wiele.

To fakt, że tak naprawdę nie mamy pojęcia, kiedy Apple odświeży nawet iPhone SE. Pierwotny model, wydany w 2016 roku, trwał około dwóch lat, zanim został wycofany, a potem jeszcze dwa lata wcześniej Apple wymyślił zamiennik. Ponieważ obecny iPhone SE ma już ten sam procesor A13, co AppleModeli iPhone’a 11, jest bardzo prawdopodobne, że będzie nadal obsługiwany przynajmniej przez iOS 16 i Apple nie trzeba się śpieszyć z wydaniem zaktualizowanej wersji.

Jednak haczykiem jest tańszy 5G smartphones nadchodzą i Apple nie będzie chciał zostać w tyle. Chociaż Snapdragon X60 i Snapdragon X55 firmy Qualcomm są prawdopodobnie zbyt potężne i zdecydowanie zbyt drogie, aby spakować je do iPhone’a o wartości 399 USD, weteran chipmaker właśnie wypuścił nową wersję, która może zmienić cały krajobraz 5G: nowy Snapdragon X51.

Obecnie X51 jest częścią najnowszego procesora Qualcomm z serii 600, Snapdragon 690. Te układy z serii 600 są zwykle używane jako procesory w bardzo niedrogim Androidzie smartphonesi jednocześnie Apple używa własnych układów z serii A w rdzeniu swoich iPhone’ów, dopóki Apple udaje mu się rozpocząć działalność w branży układów modemowych, a układy modemowe 5G pochodzą od Qualcomm.

Tak jak The Verge zauważa jednak, że nowy Qualcomm 690 pomoże w prowadzeniu telefonów z Androidem o wartości poniżej 200 USD z obsługą 5G, a gdy zaczną one pojawiać się na rynku – co może potrwać około roku – jest oczywiste, że Apple będzie musiał w końcu pójść za tym przykładem. The Verge przewiduje, że pierwszy budżet 5G smartphones może wylądować już w drugim kwartale 2020 r. od takich dostawców, jak LG, Motorola i Sharp.

Oczywiście te tanie 5G smartphones nie będą obsługiwać ultraszybkiej technologii mmWave – Qualcomm X51 i tak obsługuje tylko częstotliwości poniżej 6 GHz – więc AppleFlagowe iPhony nadal będą miały przewagę 5G, ale sub-6GHz to więcej niż wystarczający budżetowy smartfon, szczególnie biorąc pod uwagę, jak dotąd rzadko wdrażano mmWave.

Chociaż w zasadzie nie ma takiej możliwości Apple wypuści nowego iPhone’a SE przed przyszłą wiosną, z pewnością możliwe będzie zobaczenie iPhone’a SE obsługującego 5G do tego czasu w przyszłym roku, nie wspominając już o raportach, że iPhone SE Plus wciąż nadchodzi, i Apple może nawet zdecydować się na prowadzenie jako pierwszy iPhone z budżetem 5G.