Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy jesteś na bieżąco z mobilną aktualizacją Bing?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy jesteś na bieżąco z mobilną aktualizacją Bing?

W ślad za aktualizacją Google Mobilegeddon – która miała na celu niezbyt delikatne popychanie stron internetowych w kierunku dostosowania do urządzeń mobilnych – Bing ogłosił własną aktualizację mobilną. W przeciwieństwie do Google, Bing będzie powoli wdrażać aktualizację, aby pomóc stronom internetowym w dostosowaniu i uzyskaniu opinii od operatorów witryn. Aktualizacja Binga to raczej wspólny wysiłek niż represje, co oznacza duże korzyści dla sklepów internetowych. Jeśli Twoja witryna wciąż nie może odzyskać sprawności po Mobilegeddon, oto kilka zmian, które możesz wprowadzić, aby uzyskać oznaczenie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych zgodnie ze standardami Bing.

Jednym z pierwszych nowych elementów testowanych przez Bing jest etykieta pojawiająca się przy wynikach wyszukiwania, łatwo wskazująca, które strony są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Po otrzymaniu pozytywnych opinii zarówno od konsumentów, jak i operatorów witryn, wygląda na to, że ta nowa etykieta zostanie – przynajmniej na razie. Powstaje zatem pytanie: w jaki sposób witryny mogą zdobyć tę etykietę i czerpać korzyści z publikowania witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych?

Ponownie Bing współpracuje z webmasterami, aby pomóc im przygotować się na zbliżającą się zmianę algorytmu. Jeszcze tego lata zaoferują przyjazne dla urządzeń mobilnych narzędzie do testowania, które szybko przeanalizuje, czy Twoja witryna spełnia standardy mobilne. Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, otrzymasz również konkretne sugestie dotyczące rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja witryna była łatwiejsza do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Podczas gdy algorytmy wyszukiwarek są zwykle okryte tajemnicą, istnieje kilka bardzo wyraźnych cech, które będą badane w celu określenia przyjazności dla urządzeń mobilnych. Jeśli zajmiesz się tymi kategoriami w nadchodzących miesiącach, będziesz w stanie uniknąć wszelkich problemów i zachować konkurencyjność na rynku wyszukiwania, który jest coraz bardziej mobilny.

  • Klikalne przyciski. Jak często próbowałeś poruszać się po witrynie na telefonie i klikałeś niewłaściwy link, ponieważ przyciski były za małe lub znajdowały się zbyt blisko siebie? Może to być szczególnie frustrujące, jeśli próbujesz dokonać zakupu online, a jedno kliknięcie kończy się opróżnieniem koszyka i powrotem do punktu wyjścia.
Rekommenderad:  Recenzja PacketStream — czy naprawdę można zarabiać na sprzedaży przepustowości?

Pomijając grube palce, witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych muszą pamiętać o tym czynniku i zapewniać klikalne wrażenia użytkownika, nawet dla stosunkowo małych smartphones. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych, w których klienci nie tylko oglądają filmy lub przeglądają strony, ale faktycznie próbują kupić określone produkty. Konieczność wielokrotnego używania przycisku Wstecz w celu przejścia do zamierzonej strony może spowodować, że klienci całkowicie opuszczą witrynę.

  • Przewijalny projekt. Projekt przyjazny dla urządzeń mobilnych może tworzyć bardzo długą stronę, która wymaga dużo przewijania w górę iw dół, ale jest to o wiele bardziej pożądane niż przewijanie strony z boku na bok przez odwiedzających. Im mniej pracy muszą wykonać, aby wyświetlić Twoją stronę, tym lepiej.
  • Łatwy do przeglądania. Oprócz przewijania projektu, chcesz również upewnić się, że czcionki i obrazy nie będą wyglądać na zbyt małe. Należy się spodziewać pewnego powiększenia, ale Twoja witryna powinna przynajmniej starać się dostosować do urządzeń mobilnych.

Jest to ważny element projektu dla wszystkich stron internetowych, ale szczególnie dla tych, które sprzedają produkty. Jeśli potencjalni klienci nie mogą powiększyć, aby przyjrzeć się bliżej ani przeczytać specyfikacji produktu, jest bardziej prawdopodobne, że przeniosą swoją działalność gdzie indziej.

Chociaż możesz być odporny na to, że wyszukiwarka dyktuje, jak i kiedy aktualizować witrynę, zmiany te leżą w najlepszym interesie zarówno konsumentów, jak i witryn handlu elektronicznego. Na szczęście Bing współpracuje bezpośrednio z projektanci stron internetowych aby zapewnić, że przejście jest tak łatwe, jak to tylko możliwe dla wszystkich zaangażowanych osób. Od czasu ogłoszenia aktualizacji mobilnej firma Bing zasięgała opinii wszystkich zaangażowanych osób, stale wprowadzając niezbędne poprawki w miarę zbliżania się procesu do ostatecznego terminu. Celem nie jest karanie stron i sklepów internetowych, ale wspólna praca na rzecz zaoferowania konsumentom lepszego produktu. Sprawienie, by Twój sklep internetowy był bardziej przyjazny dla urządzeń mobilnych, pomoże Ci tylko na dłuższą metę, przyciągając więcej odwiedzających i zwiększając zyski.

Rekommenderad:  Czy Fetch Rewards kradnie dane kart kredytowych?