Czy jesteśmy gotowi na składany lub składany smartfon?

Przez lata dominującym stylem był smartfon z batonikami. Podczas Apple nie wymyślił stylu, wydanie oryginalnego iPhone'a z pewnością znalazło się w głównym nurcie projektowania. Reszta, jak mówią, to historia. Wreszcie, po latach badań, jesteśmy gotowi zobaczyć rzut oka na składaną przyszłość smartfonów. Dzięki zginanej technologii te składane ekrany obiecują więcej nieruchomości do przeglądania Internetu lub grania w gry, ale także nadal mieszczą się w kieszeni. Oczywiście, ta obietnica musi być poparta rzeczywistymi wynikami i właśnie tam rzeczy stają się interesujące.

Dlaczego powinno mnie to obchodzić?

Odpowiedź na to pytanie jest dość czarno-biała. Każdy powinien chcieć, aby na rynku pojawiła się nowa technologia, która obiecuje poprawę w postrzeganiu otaczającego nas świata. 5G jest tuż za rogiem, a to wpłynie na to, jak korzystamy z naszego smartphones. Większe ekrany i szybsze sieci mogą tylko pomóc. Również z tego powodu będziemy chcieli większych ekranów, które zmieściłyby się w naszej kieszeni.

Gotowy do złożenia smartfona Huawei

Ostatecznie sukces składania telefonów zależeć będzie od ich przydatności. Czy twórcy aplikacji będą chcieli skorzystać z tej nowej formy? Odpowiedź na to pytanie brzmi prawdopodobnie tak. Zależy to jednak od tego, czy przeciętny konsument postrzega tę nową formę.

Czy obchodzi Cię składany smartfon? Odpowiedź jest zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie myślisz, że pasujesz smartphones są przyszłością, powinieneś dbać o rozwój technologii.

Jakie jest największe wyzwanie?

To naprawdę sedno rozmowy, czy konsumenci będą gotowi na składany smartfon. Aby mieć składany smartfon, potrzebujesz zagięcia, które jest zasadniczo tam, gdzie wygina się wyświetlacz. W czasach, gdy właściciele smartfonów przechowują swoje urządzenia przez lata, ile rozkładów lub przerzutów będzie w stanie znieść każde urządzenie? Czy producenci smartfonów mogą obiecać, że możesz bez problemu składać, rozkładać lub przerzucać urządzenie przez lata? Możemy i powinniśmy oczekiwać, że wytrzymają codzienne użytkowanie nawet dla zaawansowanych użytkowników smartfonów.

Sprawa Samsungowie Galaxy Fold utrudnia postęp w rozmowach dotyczących jakości. Zostało ogłoszone z taką obietnicą, tylko do szybko zawodzi w rękach recenzentów technicznych, zanim trafiły one w ręce konsumentów. Samsung był w stanie zmienić historię i ponownie ją wydać Galaxy Fold, obiecując, że naprawiono problemy ze składaniem. Niestety szkody już zostały wyrządzone, co podważa jakość tej technologii.

Gotowy do złożenia smartfona Galaxy Fold

Oprócz pytań dotyczących trwałości sprzętu istnieje także kwestia wsparcia oprogramowania. Programiści są już zmuszeni do tworzenia aplikacji dla wielu rozmiarów ekranu zarówno dla systemu iOS, jak i Androida. Wydanie składanych telefonów doda jeszcze jeden aspekt, z którym deweloperzy muszą się zmierzyć. Przynajmniej dla telefonów w stylu batoników istnieją istniejące współczynniki kształtu do pracy. Samsung Fold, z drugiej strony, dodaje dwa nowe współczynniki kształtu i dotyczy tylko jednego urządzenia. Rozważ to jedno i drugie Instagram i Twitter muszą jeszcze zaktualizować swoje aplikacje, aby działały poprawnie na iPadzie. Dlatego łatwo jest zrozumieć, dlaczego konsumenci mogą kwestionować zobowiązania programistów.

Jest powód, by wierzyć

Gotowy do złożenia smartfona Motorola Razr

Na początku listopada ogłoszono nowość Motorola Razr. Wskrzeszenie tego megapopularnego urządzenia w postaci składanego smartfona spotkało się z dużą ciekawością online. To, że Motorola zrobiła to z ekranem bez zagnieceń, podnosi jedynie stawkę w debiucie konsumenckim. Szczerze mówiąc, Motorolas w składanym telefonie różni się od tego, co widzieliśmy u takich osób Galaxy Fold. Ten ostatni składa się do małego tabletu, podczas gdy wersja Motorolas jest bardziej smartfonem, który jest po prostu bardziej przyjazny dla kieszeni. Jeśli taka jest przyszłość składanego smartfona, możemy być bardzo przygotowani na jego wydanie. Tak, pozostają te same pytania dotyczące rozwoju oprogramowania i jakości sprzętu, ale tutaj projekt jest taki, że konsumenci prawie na pewno będą dążyć.

Cena ma znaczenie

Pozostaje jeszcze jeden czynnik, który utrudni natychmiastowy sukces składanego smartfona: cena. W tej chwili niektóre z tych urządzeń, w tym Galaxy Fold, można pobrać w pobliżu $2, 000. Motorola Razr prawdopodobnie zostanie wydana za około $1, 500 lub mniej więcej w tej samej cenie co topowy iPhone 11 Pro Max. Stosunek ceny do jakości między nimi jest drastyczny. Czy konsumenci porzucą ciężko zarobione dolary za niesprawdzoną technologię? Pierwsi adopci z pewnością to zrobią, choćby po to, aby powiedzieć, że tak. Dla reszty z nas potrzebujemy powodu, aby wierzyć, że nasze pieniądze nie zostaną zmarnowane.

Wniosek

Pod koniec dnia wszyscy mamy nadzieję, że technologia smartfonów będzie wyglądać jak coś, co widzimy w filmach. Wszyscy chcemy czegoś wprost z filmów takich jak Tony Starks szklany smartfon w Iron Man 2. Czy składany smartfon będzie odpowiedzią? Odpowiedź może być tak, ale po prostu jeszcze nie wiemy.

Czy ten artykuł jest przydatny?