Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy karmisz swojego wewnętrznego krytyka czy wewnętrznego trenera?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy karmisz swojego wewnętrznego krytyka czy wewnętrznego trenera?

Zarządzanie naszym dobrem osobistym i zdrowiem naszych firm było trudnym wyzwaniem dla każdego właściciela małej firmy podczas pandemii. Dla mnie komplikuje to fakt, że w mojej głowie toczy się ciągła walka między wewnętrznym trenerem a wewnętrznym krytykiem.

NA Program radiowy dla małych firm w tym tygodniu, Naz Beheshti omawia klucz do tego problemu w swojej książce „Pauza. Oddychać. Wybierz: Zostań dyrektorem generalnym swojego dobrego samopoczucia. „Jest trenerką kadry kierowniczej ds. odnowy biologicznej, mówcą, współpracowniczką Forbesa oraz dyrektorem generalnym i założycielką Prananazkorporacyjna firma wellness poprawiająca efektywność przywództwa, zaangażowanie pracowników, kulturę firmy i wyniki biznesowe.

Wywiad z Nazem Beheshtim

Naz przypisuje swojemu pierwszemu szefowi i mentorowi, Steve’owi Jobsowi, który zainspirował ją do bycia dyrektorem generalnym swojego „własnego dobrobytu”. Uważa, że ​​priorytetem dla niego było „bycie dobrym, aby dobrze sobie radzić”. Uważa, że ​​ludzie nie dbają o własne dobro, bo nie leży to w ich systemie wartości. Ale Naz mówi, że możesz podejmować lepsze decyzje i osiągać wyższą wydajność, kiedy to zrobisz.

Naz zachęca wszystkich właścicieli małych firm, aby „przestali się bawić… wszyscy urodziliśmy się, by się bawić. Jeśli próbuję rozwiązać problem, robię sobie przerwę, usuwam się i idę się bawić (cokolwiek to dla ciebie oznacza). Sugeruje robienie sobie przerwy co 90 minut, aby utrzymać wysoką produktywność. Może to być rozciąganie, picie wody lub spacer.

Naz zgadza się, że każdy ma w sobie wewnętrznego trenera i wewnętrznego krytyka. Dodaje: „to tak, jakby mieć w sobie dwa psy – dobrego psa (wewnętrznego trenera) i złego psa (wewnętrznego krytyka) i zależy to od tego, którego psa karmimy, jeśli chodzi o to, jak poświęcamy mu uwagę. Często słuchamy złego psa i skupiamy się na negatywach, co wpływa na nas, minimalizując naszą pewność siebie i jasność myśli. Pies, którego karmisz, determinuje życie, które będziesz prowadzić”.

Rekommenderad:  Napraw Eksplorator plików nie odpowiada w Windows 10

Sugeruje metodę zwaną „Pauza, Oddech, Wybierz… zatrzymaj się na kilka sekund lub minut. Zaczyna się od bycia uważnym, a następnie wzięcia oddechu, który ponownie angażuje cię w bieżącą chwilę, a nie w przeszłość. Nie jesteś już w negatywnym miejscu i masz lepszą pozycję, aby wybrać, co dalej”.

Posłuchaj całego wywiadu na Program radiowy dla małych firm.Table of Contents