Czy ktoś może powiedzieć, jeśli wykonałeś zrzut ekranu historii lub wpisu Instagram?

W lutym 2018 r. Instagram ogłosił, że zacznie ostrzegać użytkowników, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu swojej historii. Świetna wiadomość dla tych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoją prywatnością. Instagram Historie są bardzo podobne do historii Snapchata. Umożliwiają publikowanie filmów i zdjęć, które automatycznie usuwają po 24 godzinach. Przed upływem tych 24 godzin każdy (lub każdy, kto Cię obserwuje, jeśli Twój profil jest prywatny) może przeglądać i wchodzić w interakcje z Twoją historią.

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

Chociaż te historie mają być tymczasowe, użytkownicy często decydują, że chcą zarchiwizować pewne zdjęcie lub film z czyjejś historii, oficjalnie lub nieoficjalnie. Aby to zrobić, wiele osób robi zrzuty ekranu obrazów historii, co jest sprzeczne z całym pomysłem na Historię.

Z tego powodu, Instagram postanowił zacząć ostrzegać użytkowników o zrobieniu zrzutów ekranu, umieszczając ikonę podobną do gwiazdy obok uchwytu osoby, która wykonała zrzut ekranu.

Wyglądało to tak:

Czy ktoś może powiedzieć, jeśli wykonałeś zrzut ekranu historii lub wpisu Instagram? 1

Instagram po tej decyzji zaczął otrzymywać duży opór od bazy użytkowników. Architekci najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy, że fakt, że historie znikają w ciągu 24 godzin, nie jest tak naprawdę sposobem na zachowanie prywatności. Jest to raczej sposób na utrzymanie świeżości treści i unikanie tworzenia ogromnego kanału, który ludzie muszą przewijać, aby dostać się do dobrych rzeczy.

Historie są świetne dla przejściowych aktualizacji, których nie trzeba archiwizować na zawsze, ale rzadko zdarza się, aby ktoś opublikował coś w opowiadaniu zdenerwowany że ktoś zarchiwizował.

W czerwcu 2018 r. Instagram ogłosił, że funkcja została wyeliminowana. (Nawet jeśli nie zostaniesz przyłapany na robieniu zrzutów ekranu, niektórzy ludzie mogą być zawstydzeni ich historią wyszukiwania – dlatego przygotowaliśmy mały fragment dotyczący tego, jak wyczyścić Instagram wyszukiwania).

Tak więc na razie (listopad 2019 r.) Nie, ludzie nie mogą powiedzieć, że wykonałeś zrzut ekranu lub nagrałeś ekran Instagram Fabuła. Ale to nie wszystko, co można powiedzieć w tej sprawie …

Jak działały zrzuty ekranu Instagram Historie

Gdy funkcja powiadamiania o zrzutach ekranu była dostępna, Instagram użyłby oprogramowania do wykrycia aktywacji funkcji zrzutu ekranu na smartfonie. Powiadomienie zostało wywołane przez jedną z trzech rzeczy:

 • Robienie zrzutu ekranu Instagram post lub historia
 • Nagrywanie ekranu podczas sprawdzania czyjegoś Instagram
 • Nagrywanie ekranu podczas oglądania historii zawierającej wideo
 • Czy ktoś może powiedzieć, jeśli wykonałeś zrzut ekranu historii lub wpisu Instagram? 2

  Uczciwie ostrzegali ludzi, że to się stanie.

  Instagram tak naprawdę nie wysłał wiadomości ani powiadomienia do użytkowników, których Historie zostały zrzutowane lub nagrane. Ikona gwiazdki pojawiłaby się raczej obok użytkowników, którzy zrobili zrzut ekranu postu lub historii na liście „Widziane przez” dla tego postu.

  Jeśli ten system brzmi znajomo, to dlatego, że jest to zwykła kopia sposobu, w jaki Snapchat (który POWIADA użytkowników z zrzutem ekranu) obsługuje ich powiadomienia.

  Chociaż obecnie nie widzisz, kiedy ktoś zrzutuje twoją historię, Instagram może przywrócić tę funkcję w dowolnym momencie. W związku z tym zachowujemy zapis tego, jak ominąć tę funkcję w tym artykule.

  Unikaj wykrywania zrzutów ekranu w trybie samolotowym

  Jednym ze sposobów uniknięcia powiadomienia jest przełączenie smartfona w tryb samolotowy i wykonanie zrzutu ekranu, gdy urządzenie jest offline.

  Minusem tego jest to, że zobaczysz tylko jeden lub dwa posty, ponieważ Twój telefon jest w trybie offline. Jeśli wykonasz zrzuty ekranu z Instagram historie często mogą nie działać dobrze, ponieważ powtarzanie tego byłoby denerwujące.

  Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby ustawić urządzenie w tryb samolotowy:

  Android:

  1. Przesuń dwoma palcami od góry ekranu w dół.
  2. Znajdź ikonę trybu samolotowego.
  3. Stuknij, aby włączyć tryb samolotowy.

  iPhone:

  1. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu.
  2. Znajdź ikonę trybu samolotowego.
  3. Stuknij, aby włączyć tryb samolotowy.

  Gdy będziesz gotowy do kontynuowania przeglądania, postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej, aby wyłączyć tryb samolotowy.

  Unikaj wykrywania zrzutów ekranu za pomocą przeglądarki internetowej

  Alternatywnie możesz sprawdzić Instagram za pomocą przeglądarki i zrób zrzut ekranu w ten sposób. Instagram obecnie nie ma możliwości śledzenia zrzutów ekranu wykonanych z okna przeglądarki, jeśli używasz laptopa lub komputera.

  Czy ktoś może powiedzieć, jeśli wykonałeś zrzut ekranu historii lub wpisu Instagram? 3

  Chociaż prawdopodobnie nie używasz Instagram w przeglądarce bardzo często jest to szybki i łatwy sposób obejścia funkcji powiadamiania o zrzutach ekranu.

  Unikaj wykrywania zrzutów ekranu za pomocą rozszerzenia przeglądarki Chrome „Historie IG dla Instagram”

  Jeśli nie masz nic przeciwko użyciu Instagram na komputerze, IG Stories dla Instagram rozszerzenie do Chrome to świetny sposób na łatwe przeglądanie i pobieranie Instagram historie z Twojej przeglądarki.

  Aby rozpocząć, wykonaj następujące czynności:

  1. Najpierw pobierz Historie IG dla Instagram rozszerzenie do przeglądarki.Czy ktoś może powiedzieć, jeśli wykonałeś zrzut ekranu historii lub wpisu Instagram? 4
  2. Od Instagram komputer stacjonarny, uruchom rozszerzenie. Interfejs zostanie zaprezentowany wokół twoich kolejkowych historii, umożliwiając ci ich przeglądanie na żywo lub pobieranie.Czy ktoś może powiedzieć, jeśli wykonałeś zrzut ekranu historii lub wpisu Instagram? 5

  To wszystko. To rozszerzenie bardzo ułatwia archiwizowanie dowolnych historii bezpośrednio z pulpitu.

  Unikaj wykrywania zrzutów ekranu za pomocą innej kamery

  Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz wypróbować ten pewny, mało zaawansowany technologicznie sposób robienia zrzutu ekranu Instagram fabuła.

  Złap inny aparat i zrób zdjęcie ekranu. Dopóki telefon nie aktywuje zrzutu ekranu, powiadomienie nie zostanie wysłane. Może być niskiej jakości, ale jeśli naprawdę chcesz przechwycić ten ekran bez powiadomienia, ta opcja działa.

  Unikaj wykrywania zrzutów ekranu za pomocą aplikacji innych firm

  Wreszcie, jeśli desperacko chcesz zrobić zrzuty ekranu z najnowszej sympatii Instagram, możesz wypróbować aplikację innej firmy. Te aplikacje pozwalają ci spojrzeć Instagram historie, zrzuty ekranu i anonimowe zapisywanie.

  Niektóre aplikacje pobierają adres URL obrazu lub filmu i używają go do zapisywania postów. Stamtąd możesz przeglądać zapisane historie w trybie przeglądowym i ponownie publikować, jeśli chcesz. Inne aplikacje robią to wszystko i pozwalają na ponowne przesłanie jako jeden z kroków zapisu. Łatwość użytkowania może się różnić w zależności od aplikacji, a te bezpłatne mogą być usiane reklamami.

  Korzystanie z tych aplikacji nie jest nielegalne, ale ich użycie może stanowić naruszenie InstagramWarunki korzystania z usługi. Jeśli jednak naprawdę potrzebujesz tego zrzutu ekranu, nie powinieneś oczekiwać żadnych konsekwencji dla korzystania z tych aplikacji.

  Końcowe przemyślenia

  Podczas Instagram używane, by powiadomić Cię, gdy ktoś zrobił zrzut ekranu z twoją historią, już tak nie jest. Ale to nie znaczy Instagram nie przywróci tej funkcji w przyszłości.

  Więc na wypadek, gdyby wrócił, pamiętaj o tych wskazówkach dotyczących omijania funkcji powiadamiania o zrzutach ekranu.

  Chcesz dowiedzieć się, jak zbudować ogromną rzeszę fanów Instagram? Sprawdzić „Milion obserwujących”, an Instagram Historia sukcesu.

  Jeśli użyjesz Instagram dużo (lub chcesz), to zdecydowanie powinieneś sprawdzić naszą bibliotekę pomocnych Instagram artykuły i samouczki.

  Czy Twoi znajomi pojawiają się jako „Aktywni teraz”, ale nie wiesz, co to znaczy? Mamy przewodnik wyjaśniający, co tak naprawdę oznacza status „Aktywne teraz”.

  Chcesz założyć konto IG od nowa? Pokażemy Ci, jak zresetować Instagram konto.

  Chcesz wiedzieć, kto jest twoim największym fanem? Zapoznaj się z naszym samouczkiem, w jaki sposób dowiedzieć się, kto przegląda Twoje Instagram najbardziej.

  Chcesz się skontaktować z osobą, która Cię zablokowała? Oto jak wysłać wiadomość do osoby, która Cię zablokowała Instagram.

  Chcesz publikować w IG na swoim komputerze? Pokażemy Ci, jak publikować posty Instagram na twoim komputerze.