Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy liczba słów w SEO naprawdę jest istotna i czy ma to znaczenie?

Czy liczba słów w SEO naprawdę jest istotna i czy ma to znaczenie?

SZYBKIE PODSUMOWANIE:

W SEO liczba słów równoważy trafność i szczegółowość, aby zaspokoić potrzeby użytkowników. Skuteczna treść odpowiada na zapytania, dostarczając dokładnych i przystępnych informacji. Wysokie pozycje w SERPach Google zależą od wartości oferty, a nie tylko od długości. W tym przewodniku omówiono zróżnicowaną rolę liczby słów w SEO, wyjaśniając powszechne błędne przekonania. Zanurz się głębiej, aby ulepszyć dowolną strategię dotyczącą treści.

Przez lata toczyło się wiele debat na temat tego, jak długa musi być treść, aby uszeregować słowa kluczowe w Google i zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach. Debata ta ponownie się zaostrzyła wraz z niedawnymi zmianami algorytmów i wskazówek opublikowanymi przez Google. Niektórzy uważają, że należy ustawić minimalną liczbę słów dla SEO, podczas gdy inni uważają, że długość treści nie ma znaczenia. Jaka jest więc prawda?

Chociaż prawdą jest, że Google bierze pod uwagę długość treści przy ustalaniu rankingu słów kluczowych, ma to więcej wspólnego z tym, jak informacyjny jest artykuł i jak dobrze odpowiada na pytanie użytkownika.

Oto przegląd typowej liczby słów w przypadku różnych typów treści, pamiętając, że są to tylko ogólne najlepsze praktyki dotyczące SEO i treści:

Należy pamiętać, że chociaż liczba słów może wpływać na SEO, nie jest to jedyny czynnik optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Wyszukiwarki traktują priorytetowo wysokiej jakości, trafne treści, dlatego niezwykle ważne jest skupienie się przede wszystkim na dostarczaniu wartości czytelnikom. Czasami może to oznaczać przekroczenie typowej średniej liczby słów. Zawsze pamiętaj, że głównym celem jest dokładne omówienie tematu dla odbiorców za pomocą docelowego słowa kluczowego, a nie tylko osiągnięcie określonej liczby słów.

Tak więc, jeśli chodzi o SEO, nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie, czy liczba słów ma znaczenie lub czy istnieje minimalna liczba słów wymagana do rankingu.

W oczach Google krótszy i trafiający w sedno artykuł jest lepszy niż długi wpis na blogu wypełniony bełkotami i zbędną treścią, która nie pomaga osobie poszukującej znaleźć to, czego szuka.

Wystarczy spojrzeć na wyniki Top 10 dla danego tematu, a zobaczysz, że liczba słów waha się od krótszych (około 1000 słów) do dłuższych treści (ponad 5000 słów), a rankingi rzadko są uporządkowane według tego, jak zawiera wiele słów.

Google nawet usunął tę sekcję ze swojego urzędnika strona z rekomendacjami artykułów gdzie zwykło się mawiać „upewnij się, że Twoje artykuły zawierają więcej niż 80 słów”. – powiedział Danny Sullivan z Google Świergot że celowo usunęli to odniesienie, ponieważ „ludzie nie powinni stresować się liczbą słów”. Ostatecznie jakość treści jest o wiele ważniejsza niż średnia liczba słów. Zatem nawet jeśli masz krótszy artykuł, pod warunkiem, że jest wysokiej jakości i zawiera wiele informacji, nadal może mieć dobrą pozycję w Google, a Ty uzyskasz te same korzyści SEO, co nadęty artykuł pełen bzdur (a może i więcej !). Postępowanie zgodnie z dobrze opracowanymi wytycznymi dotyczącymi treści, które dokładnie omawiają temat, jest znacznie lepsze niż pisanie pod konkretną, docelową liczbę słów kluczowych.

Jaka jest zatem najlepsza liczba słów dla SEO?

Prosta odpowiedź: Niezależnie od tego, ile słów potrzeba, aby dostarczyć informacje, których szuka użytkownik.

Jeśli chcesz, aby Twój artykuł miał dobrą pozycję w wynikach SERP Google, musisz upewnić się, że jego treść jest trafna i pouczająca. Chociaż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy liczba słów ma znaczenie dla SEO, możemy z całą pewnością powiedzieć, że za każdym razem jakość przewyższa ilość.

Z narzędzia opinii używanego przez stronę wyników wyszukiwania Google możemy wyciągnąć jedną uwagę: podlega ono ciągłym zmianom. Strona, którą próbujesz uszeregować, musi być pomocna i trafna, aby zdobyć najwyższe miejsca na stronach wyników wyszukiwania.

Jeśli odpowiedź, której szuka użytkownik, znajduje się w środku długiej treści i trudno ją znaleźć, nie jest to pomocne. Na przykład, jeśli artykuł dotyczy wpływu pleśni na Twój sen, a jedyne, co musisz zrobić, to powiedzieć im, dlaczego powinni skontaktować się ze specjalistą od pleśni, nie jest to zbyt pomocne ani przydatne.

Google wdrożyło kilka różnych narzędzi do zbierania opinii. ale najważniejszą rzeczą, którą próbują zrozumieć od użytkownika, jest to, czy treść jest „przydatna” i czy jest „zadowolony” z jakości treści podanych w wynikach wyszukiwania.

Aby jednak wzmocnić powyższy komentarz, minimalna liczba słów nie jest tutaj czynnikiem decydującym. Mówi o tym, ile treści potrzeba, aby omówić temat w sposób lepszy i bardziej szczegółowy niż konkurencja.

Jaka jest najlepsza liczba słów w postach na blogu?

Różne rodzaje treści będą wymagały innego podejścia, jeśli chodzi o ilość informacji (czyli liczbę słów), które należy uznać za istotne. I, po prostu, im więcej informacji podasz, tym dłuższa będzie liczba słów.

Na przykład, jak opisano powyżej, post odpowiadający na BARDZO konkretne pytanie może (i prawdopodobnie powinien) być krótszy. Nikt nie chce czytać preambuły składającej się z 1400 słów, gdy próbuje dowiedzieć się, jak wykonać określoną funkcję w Arkuszach Google. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem tworzenia strony internetowej zrozumieć cel wyszukiwania kryjący się za docelowym słowem kluczowym.

Z drugiej strony, jeśli Twoim celem jest dokładne omówienie złożonego tematu, prawdopodobnie lepszym wyborem będzie długa forma. Będziesz potrzebować więcej słów, aby wyjaśnić temat w sposób pomocny dla użytkownika końcowego. Dlatego post na blogu zawierający szczegółowy opis konkretnych podstaw SEO, na przykład sposobu sprawdzania witryny pod kątem SEO, powinien mieć docelową liczbę słów wynoszącą co najmniej 1200 słów (prawdopodobnie więcej).

Ponownie wracamy do tego, ile informacji potrzeba, aby odpowiedzieć na zapytanie osoby wyszukującej, a nie docelową liczbę znaków lub słów.

Jeśli jednak szukasz ogólnych wskazówek dotyczących docelowej liczby słów w postach na blogu, poniżej znajdziesz zalecaną liczbę słów dla różnych typów artykułów.

Liczba słów na stronach produktów lub usług

Chociaż większość dyskusji na temat liczby słów w SEO dotyczy postów na blogach, wszystkie rodzaje treści w witrynie powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO i doświadczenia użytkownika.

Ale niezależnie od tego, jaki rodzaj strony internetowej tworzysz, ogólne credo pozostaje takie samo. W przypadku stron promujących produkt lub usługę celem nie powinno być osiągnięcie określonej liczby słów, ale raczej podanie wystarczającej ilości informacji potencjalnym klientom, aby mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania przed zakupem.

Najlepsze praktyki związane z konkurencyjnym SEO nadal mają zastosowanie, co ogólnie oznacza, że ​​im większa konkurencja o produkt lub usługę Twojego klienta, tym więcej treści będzie potrzebnych, aby uzyskać od Google skinienie głową „tak, to jest pomocne w przypadku tego wyszukiwanego hasła”, co często przekłada się na wyższą pozycję na stronie wyników wyszukiwania.

Dlatego ogólna docelowa liczba słów na stronie produktu lub usługi powinna wynosić co najmniej 300–500 słów lub w razie potrzeby więcej.

Wskazówka agencji: lokalizacja treści Twojego klienta to świetny sposób na zwiększenie trafności bez zwiększania liczby słów. Na przykład kierowanie reklam na „hydraulika pogotowie” będzie wymagało znacznie więcej wysiłku pod względem treści niż „hydraulik pogotowie z South Tampa”. Dodatkowe dwa słowa nie będą miały wielkiego wpływu na liczbę słów, ale dadzą znacznie wyraźniejsze wskazanie, dla kogo dana treść będzie istotna i pomocna.

Czy często zadawane pytania liczą się do liczby słów?

Tak. Algorytm wyszukiwania Google zazwyczaj zlicza często zadawane pytania na stronie internetowej jako część całkowitej liczby słów na potrzeby SEO.

Często zadawane pytania to świetny sposób na dostarczenie dodatkowych informacji na dany temat i mogą pomóc w zwiększeniu SEO, jeśli odpowiedzi są istotne, pomocne i pouczające.

Często zadawane pytania nie tylko odpowiadają na pytania potencjalnych klientów, ale mogą również dostarczyć cennych informacji na temat sposobu działania firmy i jej oferty.

Korzystaj więc z nich, gdy jest to konieczne, ale nie dodawaj tylko często zadawanych pytań, aby uzyskać większy ruch organiczny.

Wskazówka agencji: jeśli nie masz żadnych często zadawanych pytań od klientów, rozważ skorzystanie z funkcji Google „Ludzie też pytają”, aby zobaczyć, czego szukają ludzie w związku z poruszanym przez Ciebie tematem

Dostęp do szczegółowych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ułatwia klientom podejmowanie świadomych decyzji, co z kolei może przełożyć się na wzrost konwersji i sprzedaży.

Dodatkowo posiadanie sekcji FAQ może zwiększyć bogactwo semantyczne, ponieważ informacje są bardziej wszechstronne. Algorytmy Google rozpoznają długie treści zawierające wyczerpujące i pomocne informacje, dlatego umieszczenie wysokiej jakości sekcji FAQ w treści witryny może przyczynić się do sukcesu SEO.

Tworzenie wysokiej jakości sekcji FAQ powinno obejmować coś więcej niż tylko odpowiadanie na zapytania klientów; powinien także zawierać istotne fakty, dodatkowe szczegóły i linki, które dokładniej wyjaśniają omawiane koncepcje. Takie podejście pomaga poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, czyniąc witrynę klienta bardziej informacyjną i łatwiejszą do zrozumienia.

I nie zapomnij użyć znaczników danych strukturalnych, aby algorytm wyszukiwarki Google wiedział, że są to często zadawane pytania.

W zależności od sposobu kodowania Google bierze pod uwagę UGC (treść generowaną przez użytkownika), np. komentarze, przy ustalaniu liczby słów na potrzeby SEO i rankingu stron wyników wyszukiwania. UGC to wszelkie treści przesłane do witryny przez użytkowników, takie jak komentarze lub recenzje.

Firma Google oświadczyła, że ​​wykorzystuje treści UGC jako „wskaźnik jakości” i sprawdza, jak wpływa to na ogólne wrażenia użytkownika. Jednak Google bierze również pod uwagę potencjał spamu i innych złośliwych działań związanych z treściami UGC.

Na przykład komentarze takie jak „Dzięki za post” prawdopodobnie nie dodadzą wartości do artykułu, ale przeciwny pogląd lub przykład wpływu omawianego tematu na osobę lub firmę może.

Kiedy Google ocenia trafność krótkich i długich treści, bierze pod uwagę trzy główne czynniki:

Jakość treści mierzy się, sprawdzając dokładność udostępnianych informacji, a także jakość ich napisania. Zaangażowanie określa się na podstawie czasu spędzonego na stronie, współczynnika odrzuceń, liczby komentarzy, głosów pozytywnych, udostępnień itp. w odniesieniu do czasu, jaki upłynął od publikacji treści w Internecie.

Im więcej pozytywnych sygnałów otrzyma dana treść (np. polubienie komentarza, udzielenie odpowiedzi lub ocena komentarza), tym większe jest prawdopodobieństwo, że algorytm wyszukiwania Google umieści ją wyżej w SERP. I czy nie o to właśnie chodzi w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek?

Z drugiej strony, jeśli użytkownicy uznają treść za nieistotną lub niskiej jakości (na podstawie ich interakcji z nią), Google prawdopodobnie nie nada jej priorytetu podczas rankingu witryn internetowych.

Jedną z innych zalet UGC, takich jak komentarze, jest to, że użytkownicy będą w naturalny sposób dodawać dodatkowe odmiany słów kluczowych NLP (przetwarzanie języka naturalnego), w oparciu o własne doświadczenia.

Dzięki dodanym komentarzom Twoja treść nie tylko będzie dłuższa, ale za każdym razem, gdy ktoś inny doda dodatkowe przemyślenia lub spostrzeżenia, będzie można dodawać nową treść i istotne informacje. Może się jednak zdarzyć, że ranking postów będzie zawierał słowa kluczowe, których nie było w oryginalnym poście (nie oznacza to, że zawsze jest to coś złego!).

Oczywiście niebezpieczeństwo związane z komentarzami polega na tym, że otwierają one również stronę internetową na SPAM i opinie, których Twój klient może nie chcieć wiązać ze swoją marką.

Wskazówka agencji: W przypadku większości klientów komentarze powinny być moderowane przed ich publikacją, aby wyeliminować posty-śmieci, SPAM, a także te, które mogą urazić docelowych odbiorców.

Ogólnie rzecz biorąc, treści generowane przez użytkowników odgrywają ważną rolę w optymalizacji wyszukiwarek, ale mogą być mieczem obosiecznym.

6 skutecznych sposobów na zwiększenie liczby słów

Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć liczbę słów, oto kilka sposobów na zwiększenie liczby słów bez wpychania większej ilości słów do treści. W końcu Twoje posty na blogu to nie poduszki – nie powinny być wypełnione farszem.

1. Spraw, aby Twoje treści były kompleksowe

Aby jak najlepiej wykorzystać swoją treść, skup się na tym, aby była kompleksowa i szczegółowa, a nie na pisaniu dla wyszukiwarek. Oznacza to, że powinieneś podać jak najwięcej informacji, aby mieć pewność, że użytkownicy mają wszystkie potrzebne fakty związane z docelowym słowem kluczowym i zamiarem wyszukiwania.

2. Używaj słów kluczowych z długim ogonem

Uszczegóławiaj słowa kluczowe, kierując reklamy na dłuższe zapytania lub „słowa kluczowe z długim ogonem”, a nie na pojedyncze słowa lub krótkie frazy. Pomoże to uzyskać wyższą pozycję w rankingu pod kątem większej liczby wyszukiwanych haseł, a jednocześnie przyciągnie odwiedzających o wyższej jakości, którzy szukają czegoś nieco więcej konkretny.

3. Rozwiń w podtematy

Zamiast szczegółowo omawiać jeden temat, rozważ rozszerzenie go na powiązane podtematy, aby dodać więcej wartości i treści do swoich artykułów. Ta długoterminowa strategia dotycząca treści pomaga także kierować reklamy na większą liczbę słów kluczowych, poprawiając ranking witryny w wyszukiwarkach.

4. Aktualizuj o nowe pomysły

Masz jakieś dodatkowe przemyślenia do dodania do wpisu opublikowanego kilka miesięcy temu? Dodaj ich! Regularne aktualizowanie istniejących treści pomaga zachować ich świeżość i przydatność dla użytkowników, jednocześnie zwiększając liczbę słów dla SEO. Poprawia również wydajność SEO, pokazując, że strona jest aktywnie utrzymywana i aktualna z aktualnymi informacjami.

5. Włącz komentarze i/lub recenzje

Jak zauważyliśmy, treści generowane przez użytkowników to świetny sposób na ciągłe rozszerzanie treści na stronie, umożliwiając użytkownikom przesyłanie własnych treści. Przygotuj się tylko na przeglądanie, moderowanie i odfiltrowywanie dużej liczby spamerskich komentarzy przesłanych wyłącznie w celu promowania innych produktów lub usług lub udostępniania linków do nich.

6. Otrzymuj wyceny od ekspertów w danej dziedzinie

To doskonała okazja, aby dodać istotne informacje bezpośrednio od ekspertów branżowych. Obejmuje to wewnętrznych ekspertów merytorycznych spośród pracowników Twojego klienta, klientów, którzy korzystali z produktu w unikalny i interesujący sposób (np. najlepsze praktyki, przepisy, podpowiedzi itp.) lub ekspertów w tej dziedzinie.

Zapewnia to nie tylko więcej treści, ale często są to unikalne treści, których nikt inny niż Twój klient nie może zapewnić.

5 rzeczy, których NIE należy robić, zwiększając liczbę słów w celach SEO

Z drugiej strony, jeśli po prostu próbujesz dowiedzieć się, ile słów potrzebujesz, aby osiągnąć określoną liczbę słów – pomimo wszystkich porad przeciwko tej praktyce – pamiętaj o tych wskazówkach.

1. Nie dodawaj niepotrzebnych słów

Nie dodawaj słów tylko ze względu na sztuczną liczbę słów docelowych; sprawi to tylko, że Twoje treści będą wydawać się czytelnikom nadęte i nieciekawe. Zamiast tego, rozwijając post lub artykuł, skup się na jakości, a nie na ilości.

2. Unikaj powielania

Nie mów tego samego w kółko na różne sposoby tylko po to, aby wydłużyć post. I nie umieszczaj schematu treści na dole każdej strony wyłącznie po to, by osiągnąć dowolną docelową liczbę słów. Pamiętaj, aby pisać unikalne, oryginalne treści, które w miarę możliwości będą stanowić wartość dodaną.

3. Nie upychaj niepowiązanych słów kluczowych

Nie próbuj wciskać niepowiązanych słów kluczowych w treść tylko po to, aby zwiększyć liczbę słów w celu zwiększenia wydajności SEO; może to mieć negatywne skutki w zakresie rankingu na stronie wyników wyszukiwania i zapewnia użytkownikom niewielką lub żadną wartość.

4. Zapominanie o czytelności dla użytkownika

Pamiętaj, że doświadczenie użytkownika powinno zawsze być Twoim najwyższym priorytetem, a treści powinny być optymalizowane z myślą o nich przede wszystkim. Jeśli duża liczba słów pogarsza czytelność treści, rozważ przepisanie jej, aby była bardziej zwięzła i łatwiejsza do zrozumienia.

5. Zwracaj zbyt dużą uwagę na dodatki do słów kluczowych SEO

Wiele narzędzi SEO udostępnia listę słów kluczowych, które znajdują się na stronach o najwyższym rankingu, ale nie znajdują się w treści Twojego klienta. Chociaż często należy wziąć pod uwagę kilka semantycznych słów kluczowych, wiele z nich będzie losowych, nieistotnych lub nie będzie pasować do intencji wyszukiwania słowa kluczowego… i dlatego należy je zignorować.

Wskazówka agencji: Zamiast wydłużać post, aby konkurował w SERP, rozważ uczynienie go bardziej ukierunkowanym. Na przykład zamiast pisać post o tym, jak korzystać ze Studia danych Google – bardzo konkurencyjnego słowa kluczowego – skup się na mniejszym kawałku większego tortu, takim jak ograniczenia Studia danych Google.

Podsumowanie i najważniejsze wnioski

Debata na temat tego, jak długo musi trwać Twoja treść, aby znalazła się w rankingu Google, może nigdy nie zostać do końca rozstrzygnięta, ale jedno jest pewne: wysokiej jakości treść odpowiadająca celowi wyszukiwania słowa kluczowego (prawie) zawsze będzie przewyższać ilość, jeśli chodzi o SEO.

Zapewniając, że każda treść, którą tworzysz, spełnia standardy Google pod względem jakości i dokładności, a jednocześnie dostarczając wyczerpujących informacji i angażując czytelników za pośrednictwem treści generowanych przez użytkowników, możesz poprawić rankingi swoich wyszukiwarek, zwiększyć ruch w witrynie i zaprezentować to wszystko w Twoje analizy SEO.

Nie chodzi tylko o długie treści. Lepsza treść oznacza lepsze doświadczenie użytkownika i lepszą reprezentację marki Twojego klienta, niezależnie od średniej liczby słów.

Ostatecznie liczba słów ma znaczenie, ale należy ją uważać za synonim szczegółowości dostarczanych informacji, które odpowiadają intencji kryjącej się za wyszukiwanymi hasłami. Próba dotarcia do określonej liczby słów tylko po to, aby ją osiągnąć, niewiele da, poza tym, że treść będzie rozdęta i nieciekawa.

Zamiast skupiać się na określonej liczbie słów dla SEO, skup się na tym, aby treść była kompleksowa i szczegółowa, używając słów kluczowych z długim ogonem, rozwijając podtematy i regularnie aktualizując treść.

Aby w tym pomóc, upewnij się, że cała treść klienta opiera się na dobrze przygotowanym briefie dotyczącym treści, który obejmuje wszystkie aspekty tematu i jest sformatowany w sposób, który będzie angażował, bawił i oświecał czytelników.

W końcu ostatecznym celem Google (i innych wyszukiwarek) jest zapewnienie najlepszej odpowiedzi na zapytania użytkowników. Można to osiągnąć nawet w przypadku krótszych fragmentów treści, zawierających precyzyjne informacje.

Jako eksperci ds. marketingu cyfrowego Twoim celem powinno być pisanie wysokiej jakości treści odpowiednich dla odbiorców Twojego klienta, a nie umieszczanie jak największej liczby słów w jednym poście na blogu, aby wyszukiwarki Cię polubiły. Podobnie jak banan lub awokado. Widzisz, to dodało 4 dodatkowe słowa, ale wątpię, czy pomogły.