Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy milenialsi zabiją zimne telefony?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy milenialsi zabiją zimne telefony?

Biorąc pod uwagę, że 95 procent Amerykanów posiada telefony komórkowe (77 proc smartphones), temat cold callingu może wydawać się zbędny. Każdy ma telefon, więc każdy powinien dzwonić z zimną krwią, prawda? Dziś niekoniecznie tak jest. Chociaż zdecydowana większość populacji posiada telefony komórkowe, zmienił się sposób, w jaki ludzie z nich korzystają. Ponadto dzięki technologii i łatwości łączności zmienił się również sposób, w jaki ludzie kupują. Zmusiło to marketerów do przyjęcia nowych taktyk i strategii w swoich planach marketingowych, które skuteczniej docierają do millenialsów.

Co to oznacza dla przyszłości zimnych połączeń? Czy w miarę jak millenialsi będą stanowić większość siły roboczej, ta staromodna taktyka sprzedaży przetrwa? A może nowe pokolenie wymusi nowe taktyki sprzedaży?

Wydaje się, że to jedno z największych pytań nurtujących marketerów: czy millenialsi zabiją cold calling? Oto jak wygląda przyszłość.

Zmieniające się pokolenie

Cold Calling może nie umarł (jeszcze), ale zdecydowanie umiera.

Jednym z największych czynników śmierci zimnych połączeń jest Internet. Ludzie nie chcą być sprzedawani; chcą podejmować decyzje we własnym czasie. Po co słuchać sprzedawcy przez telefon, skoro można skorzystać z internetu, który pomoże Ci podejmować świadome, bezstronne decyzje? Od filmów z rozpakowywania produktów po recenzje klientów, internet jest w stanie zapewnić znacznie bardziej całościowy obraz produktu, któremu milenialsi są bardziej skłonni zaufać.

Poza internetem stało się całkowicie jasne, że millenialsi nie lubią ofert sprzedaży. Wraz z rozwojem niekomercyjnych witryn do przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, i rosnącą popularnością programów blokujących reklamy, powszechnie wiadomo, że milenialsi chcą unikać reklam w jak największym stopniu. Doprowadziło to do tego, że niektóre kraje posunęły się nawet do zakazu dzwonienia na telefon i nałożyły wysokie grzywny na firmy, które zostały na tym przyłapane. Niezależnie od tego, czy jest to reklama w telewizji, czy sprzedawca przez telefon, jest jasne, że milenialsi nie mają na to czasu ani zainteresowania.

Rekommenderad:  Czy prokreacja jest dobra do robienia notatek?

Poza Internetem i niechcianą sprzedażą, największym czynnikiem śmierci zimnych telefonów jest sposób, w jaki pokolenie millenialsów faktycznie korzysta z telefonów komórkowych. Ignorując fakt, że telefony komórkowe mają możliwość odbierania i wykonywania połączeń, milenialsi tak naprawdę nie lubią rozmawiać przez telefon. W rzeczywistości milenialsi są uzależnieni od swoich urządzeń w celu uzyskania dostępu do mediów społecznościowych, gier i innych aplikacji, które zapewniają im łączność.

Dla przyszłości zimnych połączeń oznacza to dwie rzeczy: nie tylko milenialsi rzadziej odbierają telefony, ale przede wszystkim nadchodząca generacja sprzedawców nie będzie chciała wykonywać zimnych telefonów. To błędne koło nieodbierania połączeń i niewykonywania połączeń. Jeśli wiesz, że ktoś nie odbierze telefonu, po co w ogóle miałbyś dzwonić?

Wady zimnego połączenia

Jeśli nadal jesteś przekonany, że cold calling jest skutecznym narzędziem sprzedażowym, może Cię czekać niespodzianka.

To nie jest tak skuteczne
Obecnie istnieje wiele powodów, dla których tylko 28 procent osób odbierających zimne telefony angażuje się w rozmowę. Przede wszystkim większość ludzi ma identyfikator dzwoniącego. Jeśli nie rozpoznają numeru, z którego dzwonią, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że przekażą połączenie do poczty głosowej. Jeśli nie spodoba im się twoja wiadomość, nie oddzwonią. Z drugiej strony ludzie nie chcą rozmawiać z ludźmi, których nie znają. Gdy tylko zdadzą sobie sprawę, że to rozmowa sprzedażowa, natychmiast się rozłączają.

Stawia cię w złym świetle
Nie chcesz, aby Twoja marka była pozycjonowana jako nachalny sprzedawca – ale dzięki zimnym telefonom niestety tak będą Cię postrzegać Twoi potencjalni klienci. Istnieją dziesiątki innych taktyk sprzedaży, które pozwalają zachęcać do sprzedaży przy jednoczesnym budowaniu i utrzymywaniu znaczących relacji z docelowymi odbiorcami. Podczas gdy zimne rozmowy zmuszają Twoją markę do widoczności, taktyki marketingu przychodzącego zamiast tego przyciągają zainteresowanych klientów do Twojej marki.

Rekommenderad:  Platforma marketingowa TikTok Influencer, która działa dla Ciebie

To rujnuje potencjalne relacje
Dzisiejsi konsumenci mają dostęp do większej ilości informacji niż jakiekolwiek inne pokolenie. To pozwala im znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w ciągu kilku sekund, bez konieczności wykonywania zimnego połączenia. Kiedy do nich dzwonisz, czują, że zostały przerwane, a Twoje połączenie będzie wyglądało na inwazyjne. Nie tylko może to zniszczyć potencjalny związek, ale może również sprawić, że Twoja marka będzie mniej wiarygodna i zdesperowana do sprzedaży. Ponadto dzisiejsi konsumenci uważają, że ich czas jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli dzwonisz i zabierasz ich cenny czas, klienci nie docenią tego, co masz do powiedzenia i to ich wyłączy.

Jeśli więc cold calling jest martwy (lub umiera), na jakie nowe taktyki powinni zwracać uwagę marketerzy? Gdy telefonowanie na telefon dobiega nieuchronnego końca, jaka będzie praca nad pokoleniem milenialsów?

Docieranie do milenialsów bez wezwania

Zanim wpadniesz w panikę, poznaj dziesiątki nowych taktyk sprzedaży i strategii marketingowych, które nie tylko dotrą do millenialsów, ale pomogą ci stworzyć z nimi trwałe relacje, które są o wiele silniejsze niż zimny telefon.

Podczas gdy tylko jeden procent zimnych połączeń przekłada się na sprzedaż, influencer marketing ma zdolność angażowania pokolenia milenialsów i generowania większej sprzedaży. Współpraca z influencerami w mediach społecznościowych jest jednym z najpotężniejszych narzędzi marketingowych dla tego wysoce połączonego pokolenia. Podczas gdy oferta z zimnej rozmowy telefonicznej może nie mieć wpływu, rekomendacja lub recenzja produktu od popularnego Instagram Lub YouTube osobowość ma zdolność bycia niezwykle przekonującym. Millenialsi ufają ludziom, których podziwiają, a nie nieznanemu głosowi po drugiej stronie niechcianej rozmowy telefonicznej.

Sposób, w jaki pokolenie milenialsów przyswaja informacje, drastycznie się zmienił. Na przykład milenialsi są bardziej skłonni nadążać za ostatnimi wydarzeniami ze względu na Facebook aktualizacje lub tweety, w przeciwieństwie do wiadomości lub radia. Jeśli chodzi o treść, chcą przejść do sedna. Z tego powodu treści wideo są jednym z najbardziej wpływowych narzędzi, jeśli chodzi o dotarcie do pokolenia milenialsów. Jeśli masz szczęście, masz dziesięć sekund na wygłoszenie oświadczenia lub przekonanie widzów do dalszego oglądania. Więc chociaż wideo jest kolejnym potężnym narzędziem, musi być zrobione dobrze, jeśli chcesz, aby działało.

Rekommenderad:  Jak korzystać z funkcji ułatwień dostępu Netflix, aby ułatwić sobie oglądanie

Ważne jest również, aby nie zapominać o sile mediów społecznościowych. Millenialsi spędzają godziny w mediach społecznościowych każdego tygodnia, co oznacza, że ​​jeśli chcesz dokonać sprzedaży, musisz być online i być przygotowanym do interakcji z tym pokoleniem. Trwa sprzedaż społecznościowa Facebook, Instagram, Twitteri inne platformy mediów społecznościowych umożliwiają dotarcie do nowych odbiorców i nawiązanie z nimi relacji. Millenialsi chcą czuć się zainwestowani w markę przed dokonaniem zakupu, co oznacza, że ​​media społecznościowe mogą być Twoim największym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o budowanie reputacji i dotarcie do tego nieuchwytnego pokolenia.

Chociaż być może nadszedł czas, aby przyznać, że zimne telefony są martwe, jest to ekscytujący czas dla marketerów, aby zbadać nowe sposoby wywierania wpływu na klientów.