Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy możesz śledzić wyłączone telefony? Najwyraźniej NSA może!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy możesz śledzić wyłączone telefony? Najwyraźniej NSA może!

W epoce smartfonów dostępnych jest mnóstwo usług opartych na lokalizacji, a śledzenie telefonu komórkowego stało się obecnie dziecinnie proste. Ale śledzenie wyłączonego telefonu uważa się za niemożliwe i słusznie. Oczywiście w idealnej sytuacji zainstalowałbyś jedną z tych aplikacji śledzących na Androida lub aplikacji śledzących iPhone’a, ale większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę dopiero PO utracie telefonu.

Gdy wyłączysz telefon, przestanie on komunikować się z pobliskimi masztami telefonii komórkowej i będzie można go prześledzić jedynie do lokalizacji, w której znajdował się w momencie wyłączenia. Usługi lokalizacyjne GPS nie będą pomocne, ponieważ stale potrzebują dostępu do sieci komórkowej i/lub Internetu, aby zebrać szczegóły lokalizacji.

Według raportu z Poczta WaszyngtońskaNSA jest w stanie śledzić telefony komórkowe nawet wtedy, gdy są wyłączone. I nie jest to nic nowego. Jak wynika z raportu, NSA stosuje tę technikę, nazwaną „Znaleziskiem”, od września 2004 roku. Technikę tę stosowano w Iraku. Według funkcjonariusza operacji specjalnego, z którym rozmawiał „Post”, pomogło to zidentyfikować „”.

Jak NSA może śledzić wyłączone telefony?

Artykuł Washington Post nie rzuca na to światła. Jednak jedynym sposobem, w jaki NSA może śledzić wyłączone telefony, musi być infekowanie telefonów Trojany. Zmusiłoby to słuchawki do kontynuowania emitowania sygnału, nawet jeśli telefon znajduje się w trybie gotowości, chyba że zostanie wyjęta bateria. Po wyjęciu baterii zaatakowany telefon nie będzie miał źródła zasilania do emitowania sygnałów, w związku z czym nie udostępni szczegółów swojej lokalizacji.

Ale infekowanie telefonów w celu śledzenia ich lokalizacji nie jest czymś nowym. W 2006 roku CNET miał zgłoszone jak FBI rozmieściło oprogramowanie szpiegowskie, aby infekować telefony komórkowe podejrzanych i rejestrować dane, nawet gdy były one wyłączone. Jest całkiem prawdopodobne, że NSA zastosowała podobne techniki w Iraku, choć na większą skalę.

Śledzenie wyłączonych telefonów z dedykowanymi chipami

Robert David Graham z Errata Security zwraca uwagę do zawiłości terminów „wyłączony”, „utwór” i „telefon”. „” – mówi Graham. „„. Mówiąc laikiem, powinno to prawdopodobnie wyjaśnić, dlaczego Stany Zjednoczone zakazały chińskim firmom sieciowym, takim jak Huawei i ZTE.

Niektóre starsze telefony z funkcjami mogą w rzeczywistości nie wyłączać się, nawet jeśli wyglądają na wyłączone. Mieliby uruchamiać procesor pasma podstawowego mniej więcej co dziesięć minut, aby odbierać wiadomości SMS, ale nie rozmowy telefoniczne. Tutaj pojawia się definicja „wyłączenia”. Niektóre telefony nadal można śledzić, chyba że bateria zostanie wyjęta.

Teraz z smartphones uzyskanie konstrukcji unibody i niewymiennych plecków, wyjęcie baterii prawie nie wchodzi w rachubę, więc tak, Twój smartfon można śledzić nawet jeśli jest wyłączony, jeśli jest zainfekowany trojanami. Nadchodzący smartfon Lenovo, nazwany Lenovo Z5, zapewnia półgodzinne rozmowy głosowe nawet po wyczerpaniu się baterii 0%. Czy to na to wskazuje smartphones nie są tak naprawdę „wyłączone” nawet po wyłączeniu telefonu?

Jak zlokalizować zgubiony telefon komórkowy, który jest wyłączony?

Jak wspomnieliśmy powyżej, definicja „OFF” ma tutaj duże znaczenie. Ktoś mógł wyjąć kartę SIM z telefonu, ale nadal może mieć połączenie z Internetem przez Wi-Fi. W takich przypadkach istnieje kilka opcji. Przejrzyjmy je jeden po drugim.

1. Jak śledzić wyłączony telefon z Androidem?

Pierwszym krokiem do znalezienia zgubionego telefonu z Androidem jest skorzystanie z usługi Znajdź moje urządzenie firmy Google. Zakładając, że Twój telefon jest nadal połączony z Internetem i kontem Google, możesz odwiedzić stronę Google „Znajdź moje urządzenie” po zalogowaniu się na konto Google i spróbować zlokalizować swoje urządzenie z Androidem. W najgorszym przypadku znajdziesz ostatnią połączoną lokalizację.

Inną opcją jest sprawdzenie historii lokalizacji Google. Jeśli Twoje urządzenie mobilne jest nadal połączone z kontem Google, powinieneś widzieć, dokąd podróżował.

Alternatywnie, jeśli ktoś, kto ma Twój telefon, użyje aparatu do robienia zdjęć, może on zostać zsynchronizowany z Twoim kontem w Zdjęciach Google, więc miej na to również oko.

2. Jak zlokalizować iPhone’a, który jest wyłączony?

Nie tylko użytkownicy Androida są narażeni na ryzyko utraty swoich telefonów. iPhone’y też mogą wyślizgnąć się z kieszeni. Jest to poważny problem, jeśli korzystasz z telefonu w pracy. Na przykład nie możesz wykonywać połączeń, jeśli Twój telefon jest niedostępny. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac. Wystarczy skorzystać z funkcji Znajdź mój iPhone. Jeśli jednak Twój telefon jest wyłączony, może być konieczne podjęcie innych kroków, aby w miarę możliwości odzyskać utracone urządzenie.

Możesz zalogować się do Find My za pośrednictwem iCloud albo za pośrednictwem drugiego konta Apple urządzeniu lub za pomocą iPhone’a znajomego. Jeśli Twoje urządzenie jest włączone, będziesz mógł je zobaczyć na mapie. Jeśli jest wyłączony, możesz kliknąć „Tryb utracony”, aby zobaczyć ostatnią znaną lokalizację swojego urządzenia.

Automatycznie blokuje urządzenie po włączeniu, wyświetla numer telefonu po wyświetleniu niestandardowej wiadomości i zdalnie je blokuje. Aplikacja Find My obsługuje ten tryb, w którym usługi lokalizacyjne są włączane zdalnie, dzięki czemu możesz znaleźć swoje urządzenie.

Inną opcją jest to, że jeśli korzystasz z Map Google i włączyłeś funkcję Historii lokalizacji, znalezienie ostatniej śledzonej lokalizacji przed wyłączeniem telefonu powinno być możliwe. Jeśli nie masz pewności, czy włączyłeś Historię lokalizacji w Mapach Google, czy nie, przejdź do tego linkuwybierz datę zaginięcia Twojego iPhone’a i sprawdź ostatnią śledzoną lokalizację!

Czy można śledzić wyłączone telefony?

Z technicznego punktu widzenia agencja taka jak NSA modyfikuje oprogramowanie sprzętowe Twoich telefonów, aby je śledzić nawet wtedy, gdy są wyłączone. Biorąc pod uwagę, jak masowe gromadzenie danych przez NSA od 9/11, przerażające byłoby wyobrażenie sobie śledzenia tysięcy i milionów ludzi przy użyciu powyższej techniki. Do tej pory przecieki ujawniły, że NSA utrzymuje ogromną bazę danych rozmów telefonicznych wykonywanych przez miliony Amerykanów i osób z zewnątrz, i nie uwzględniaj danych o lokalizacji. Jednak tempo pojawiania się nowych wycieków powinno trzymać maniaków prywatności w napięciu.

Jeśli czytasz ten artykuł PO utracie telefonu, najlepszą opcją (zakładając, że działa na nim Android) jest sprawdzenie Historii lokalizacji Google. To powinno dać ci wyobrażenie o tym, gdzie był telefon, kiedy był wyłączony. W przypadku iPhone’ów musisz zaznaczyć opcję Znajdź mój iPhone w przeglądarce internetowej lub innej Apple urządzenie, a następnie wyszukaj ostatnią zarejestrowaną lokalizację.

Często zadawane pytania dotyczące śledzenia wyłączonych telefonów

Przez lata nasi czytelnicy zadawali pytania na ten temat w komentarzach poniżej i gdzie indziej. Postaramy się zatem odpowiedzieć na nie w sposób zwięzły poniżej.

1. Czy policja może namierzyć wyłączony telefon komórkowy?

Jak szczegółowo opisaliśmy powyżej, policja nie jest w stanie namierzyć wyłączonego telefonu lepiej niż zwykli obywatele. Mogą jednak poprosić dostawców usług komórkowych o śledzenie (i blokowanie) smartfona na podstawie numeru IMEI. Dzięki temu, zakładając, że złodziej przywrócił telefon do ustawień fabrycznych, operator nadal będzie mógł go namierzyć za pomocą numeru IMEI. Żaden operator nie zrobiłby czegoś takiego, gdyby nie poprosiła go o to policja lub jakakolwiek firma zajmująca się egzekwowaniem prawa.

2. Czy potrafisz zlokalizować martwy telefon?

Telefon mógł być wyłączony lub bateria mogła się wyczerpać. Wszystko jest takie samo, jeśli chodzi o śledzenie lokalizacji telefonu. Najlepiej będzie postępować zgodnie z powyższym przewodnikiem, w zależności od typu posiadanego telefonu. Na przykład użyj funkcji Znajdź mój, jeśli korzystasz z iPhone’a lub Menedżera urządzeń Android, jeśli używasz telefonu z Androidem do sprawdzania ostatniej śledzonej lokalizacji, co da Ci najlepsze możliwe wyobrażenie o tym, gdzie może znajdować się Twój telefon.

3. Czy usunięcie kart SIM przestanie śledzić?

Rozumiemy, że niektórzy czytelnicy odwiedzający tę stronę zastanawiają się, czy można zapobiec śledzeniu telefonu, wyjmując lub zamieniając karty SIM. Odpowiedź brzmi nie. Śledzenie sieci komórkowej to tylko jeden z wielu sposobów śledzenia lokalizacji. Aplikacje takie jak Mapy Google i iCloud mają własne śledzenie urządzenia. Policja i operator komórkowy/dostawca usług mogą używać śledzenia IMEI do zlokalizowania telefonu komórkowego. Nawet Bluetooth i Wi-Fi mogą pomóc w śledzeniu lokalizacji.

4. Jak namierzyć skradziony telefon za pomocą WhatsApp?

Oczywiście WhatsApp to świetny sposób na udostępnianie i śledzenie fizycznej lokalizacji znajomych i rodziny. Nie oznacza to jednak, że można go używać do śledzenia skradzionego telefonu (wyłączonego lub nie). Podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji do udostępniania lokalizacji, WhatsApp wymaga wyraźnego udostępnienia lokalizacji zaufanej osobie. Na pewno nie można tego oczekiwać od złodzieja. Sama WhatsApp sugeruje zablokowanie karty SIM natychmiast po zgubieniu lub kradzieży telefonu.

5. Czy mój telefon może być śledzony, jeśli usługi lokalizacyjne są wyłączone?

To pytanie jest powiązane z powyższym pytaniem dotyczącym usuwania kart SIM w celu zatrzymania śledzenia. Wyłączenie usług lokalizacyjnych ograniczy jedynie śledzenie za pomocą GPS, ale nie wyłączy go całkowicie. Co więcej, lokalizację telefonu można śledzić za pomocą danych komórkowych, stosując metodę zwaną triangulacją sygnałów. Zatem tak, Twój telefon można nadal śledzić, jeśli usługi lokalizacyjne są wyłączone, zakładając, że inne rzeczy są nadal włączone.

Table of Contents